Do końca lutego mają zacząć nadawać sygnał dwa kolejne nadajniki - przy pl. Defilad oraz w okolicy pl. Grzybowskiego - informuje PAP.
Gdzie nadajniki?
Ale już warszawski hotspot umożliwia połączenie z siecią na Trakcie Królewskim, Starym Mieście i w okolicach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Kolejna ze stref obejmuje Podzamcze.
Nadajniki znajdują się także na Pradze Południe na skrzyżowaniach: ul. Wiatracznej i ul. Szaserów, al. Waszyngtona i ul. Kinowej, al. Waszyngtona i ul. Międzynarodowej, ul. Abrahama i ul. Kapelanów Armii Krajowej, ul. Egipskiej i ul. Afrykańskiej, ul. Fieldorfa i ul. Bora Komorowskiego a także na rondzie Waszyngtona i pl. Szembeka.
Połączenie można uzyskać za pomocą dowolnego urządzenia z kartą Wi-Fi, np. telefonu komórkowego, laptopa, palmtopa czy notebooka.
400kb/s
Warszawski hotspot umożliwia korzystanie z internetu o maksymalnej prędkości 400 kb/s - download i 1 Mb/s upload. Jednorazowe połączenie trwa do 30 minut, a kolejną sesję rozpoczyna się po ponownym zalogowaniu. Maksymalna liczba osób, które mogą jednocześnie korzystać z sieci to ok. 4 tys. użytkowników. Sygnał z nadajnika można odbierać w promieniu od 150 do 200 m.
Aby połączyć się z internetem należy wyszukać w urządzeniu dostępne sieci bezprzewodowe, następnie wybrać połączenie z siecią WI-Fi o nazwie UMWarszawa. W przeglądarce internetowej należy wpisać dowolny adres internetowy. System automatycznie przekieruje na stronę logowania się do miejskiej sieci Wi-Fi. Logowanie do systemu nastąpi po podaniu adresu e-mail i zatwierdzeniu regulaminu. Podane adresy wykorzystane będą wyłącznie do celów statystycznych - zapewnia ratusz.
PAP//ec