Czesław Bielecki


KOMUNIKACJA

1. Opłaty za wjazd do centrum miasta. Czy jest Pan zwolennikiem takiego pomysłu? Czy realne jest wprowadzenie takich opłat w ciągu najbliższej kadencji?

Tak, ale tylko wtedy, jeśli będzie to projekt zintegrowany ze sprawnie działającą komunikacją miejską . Do centrum ludzie pieszo przecież nie dobiegną. Uważam, że realizacja tych planów jest realna w ciągu najbliższej kadencji. A do 2012 roku możliwe jest stworzenie obwodnicy miejskiej drogowej i kolejowej, połączonej z druga linią metra, co znacznie poprawi sytuację komunikacyjną w mieście.

2. Na Bemowo czy na Targówek? Gdzie w pierwszej kolejności powinno dojeżdżać metro?

I na Bemowo i na Targówek. Poza tym należałoby przedłużyć drugą linię metra o dwie stacje tak, by dochodziła do planowanej i łatwej do domknięcia obwodnicy kolejowej przy stacji kolejowej na Woli.

3. Buspasy. Czy powinno być ich więcej? Jeśli tak, to gdzie powinny powstać kolejne?

Przede wszystkim należy wprowadzaĆ trambuspasy, wszędzie gdzie to możliwe. Wymaga to stopniowego inwestowania w mocniejszą podbudowę torowisk, które będą musiały wytrzymać napór transportu kołowego. Na pewno niesłuszne jest rozwiązanie takie, jak na Trasie Łazienkowskiej, gdzie buspas obowiązuje cała dobę, a nie tylko w godzinach szczytu w dni robocze.

4. Czy jest Pan za likwidacją licencji taksówkowych?

Nie, ale jestem za tym, żeby konsekwentnie licencje obejmowały tylko taksówki a nie usługi typu "przewóz osób". Moim zdaniem liczba licencji w mieście powinna byc zamknięta, żeby taksówkarzom opłacało się jeździć i obsługiwać pasażerów a nie kombinować.

INWESTYCJE

5. Most Krasińskiego czy most Południowy – która inwestycja jest pilniejsza?

Most Południowy to inwestycja pilniejsza. Jednak Most Krasińskiego też jest bardzo potrzebny aby Warszawa lewobrzeżna i prawobrzeżna były lepiej ze sobą związane. Tym bardziej, że projekt budowy tego mostu już powstał.

6. Jaka inwestycja drogowa w Warszawie jest według Pana najpilniejsza?

Zakończenie budowy obwodnicy śródmiejskiej, co jest możliwe do 2012 roku za cenę 950 mln zł. Czyli kwotę równoważna z tą, której miasto nie wykorzystuje każdego roku, przez brak planów inwestycyjnych bądź niemożnośĆ przeprowadzenia projektów przez procedury zatwierdzające.

7. Które z miejskich spółek należy sprywatyzować?

Trzeba być z tym ostrożnym. Kryzys amerykański potwierdził obawy niektórych polskich krytyków takiej pośpiesznej, nieprzemyślanej prywatyzacji. Może to być bowiem prywatyzacja zysków a potem nacjonalizacja strat. Poza tym zrozumiała jest obawa korzystających z usług, że tam gdzie istnieją monopole prywatyzacji będzie towarzyszyć podwyżka opłat.

8. Skutki światowego kryzysu gospodarczego Warszawa odczuje dopiero w przyszłym roku. Skąd czerpać dodatkowe pieniądze, aby deficyt był jak najmniejszy?

Polska i tak przeszłą suchą nogą przez kryzys światowy dzięki mocnym i konserwatywnym instytucjom finansowym. Możliwe, że będzie druga fala kryzysu. Jednak podstawowy kryzys w Warszawie polega na tym, że Ratusz jest nieprzyjazny obywatelom i przedsiębiorcom. W konsekwencji nie umiemy zbudować przyjaznego i dostępnego miasta.Na szczęście obserwujemy zwiększony napływ kapitałów, gdyż uważa się, że gospodarka polska jest w niezłej kondycji i wśród rynków wschodzących została uznana za stabilną.

PARKOWANIE

9. Czy miasto powinno rozszerzać strefę płatnego parkowania? Gdzie trzeba to zrobić w pierwszej kolejności?

Uważam, że powinno się poszerzyć strefę płatnego parkowania, ale przede wszystkim miasto powinno w taki sposób kształtować opłaty, aby inwestorom, którzy zdecydują się na budowę parkingów w partenerstwie publiczno-prywatnym, opłacało się inwestować, skoro miasta na takie samodzielne inwestycje nie stać. Niedopuszczalna jest sytuacja taka jak przy Złotych Tarasach czy Metropolitan, że mamy tam płatny parking z wolnymi miejscami a policja nie usuwa samochodów parkujących nielegalnie tuż obok nich. To uderza w interes tych, którzy zainwestowali w parkingi. Nie mówiąc już o interesach pieszych czy rowerzystów.

10. Plac Trzech Krzyży: a.) Rewitalizować według wybranego projektu przed Euro2012, a budowę podziemnego parkingu odłożyć do czasu, aż pojawi się prywatny inwestor. b.) Zbudować parking za miejskie pieniądze. Odłożyć rewitalizację.

Nie można pryszczatej twarzy miasta ciągle zaklejać plastrem. Trzeba zproponować jakiś lekarstwo na tę chorobę. Na pl.Trzech Krzyży należy zrobić parking podziemny i nie ograniczać miejsc parkingowych naziemnych bo jest to naiwne. Tam znajduje się Ministerstwo Gospodarki i sklepy. Dlatego jeżeli chce się przywrócić ten plac w jakimś stopniu pieszym trzeba budować parkingi podziemne.

11. Czy ma Pan pomysł, jak rozwiązać problem z parkowaniem w szeroko rozumianym centrum miasta?

Powtarzam kolejny raz - parkingi podziemne. A jeżeli zagęszczenie samochodów osobowych w centrum będzie bardzo duże, trzeba będzie wprowadzić opłaty za wjazd do centrum. Wtedy mieszkańcy będą chętniej zostawiać samochody przed strefą ścisłego centrum w obrębie której będzie z kolei można sprawnie poruszać się środkami transportu publicznego, najlepiej szynowego.

PRZESTRZEŃ MIEJSKA

12. Trwa lifting Dworca Centralnego, ale jego losy nie są przesądzone. PKP planowało go wyburzyć i zbudować od nowa. Czy jako prezydent podjąłby Pan decyzję o wyburzeniu, czy też zabronił tego i nakazał dworzec wyremontować?

Teraz nie można zburzyć dworca bo nie będzie w tym miejscu żadnego. Kiedyś była propozycja, żeby Złote Tarasy powstały na obszarze Dworca Centralnego. Tego typu wielofunkcyjny dworzec udało się stworzyc na Warszawie Wileńskiej, a w Berlinie tak zbudowano dworzec główny. I to jest na pewno lepsze niż mieć w centrum "megakiosk", w który przekształcił się Centralny.. Ale teraz w obliczu Euro 2012 nie możemy sobie pozwolic na takie rozciąganie w czasie inwestycji publicznych. Musimy porządkować miasto. Inwetsować w rzeczy nowe i usprawniać te które już istnieją.

13. Czy zamierza Pan rewitalizować plac Bankowy? Czy będzie bardziej przypominał deptak, czy wygodne skrzyżowanie?

To nigdy nie będzie deptak, ponieważ tak jak pl. Trzech Krzyży, pl. Bankowy czy pl. na Rozdrożu,a ten ostatni nawet z nazwy, to są typowe place-węzły.Tak samo Rondo Wiatraczna, pl. Zawiszy czy pl. Narutowicza.

Chodzi tylko o to, żeby na tych placach połączyc funkcje węzła komuniakacji publicznej, drogowego i jednocześnie placu miejskiego otwartego także dla pieszych i rowerzystów.

14. Czy według Pana przed Pałacem Prezydenckim powinien stanąć pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej?

Pomnik nie może stanąc na osi Pałacu Prezydenckiego, ale powinien znależć miejsce w jego okolicy. Mój projekt był to polerowany blok czarnego granitu z wyrzeźbionym od gory peknieciem, w ktorym płonałby znicz. Z godłem i napisem "Smoleńsk 10 kwietnia 2010".

SPRAWY SPOŁECZNE

15. Czy jako prezydent stolicy pójdzie Pan na Paradę Równości?

Jestem gotów spotkać się z organizatorami, dyskutować o zasadach organizacji takiej parady, aby uniknąć sytuacji w której uczucia religijne bądź obyczaje bardziej konserwatywnych mieszkańców Warszawy mogłyby zostać nią naruszone. Mniejszości chcące zaprezentować się szerzej publicznie, nieważne czy to są narodowcy, geje, socjaliści czy anarchiści, nie mogą naruszać porządku konstytucyjnego ani publicznego. Natomiast mają prawo manifestować swoje poglądy. Więc raczej bym się z nimi spotkał przed paradą niż maszerował.

16. Czy miasto powinno inwestować w budowę tanich osiedli komunalnych?

Bezwzględnie tak. Bez tego nie uda się np. rewitalizacja pięknych śródmiejskich kamienic, które stoją przy al. Jerozolimskich. Jeżeli nie będziemy budować mieszkań komunalnych i dzieki temu nie zmniejszymy ich zagęszczenia zafundujemy sobie estetykę socjalistycznego kołchozu.

17. Warszawskie bazary (Bakalarska, Szembeka, rondo Wiatraczna) - czy zachować je w obecnej formie, czy zastąpić pasażami handlowymi, jak to się stanie z bazarem Banacha?

Warszawie bardzo brak stabilizowania i cywilizowania targowisk. Bazary miejskie są bardzo potrzebne. Stanowią często główne miejsce zakupów ludzi o skromnych dochodach, a jednocześnie charakterystyczne, a czasem nawet kultowe miejsca w Warszawie. Bardzo żałuję, że bazar na Polnej, który pamiętam z dzieciństwa zamienił się w banalny pawilonik. Może było to konieczne w ścisłym centrum, jednak na Banacha, przy Hali Mirowskiej,bazarze Różyckiego czy w przypadku Giełdy na Dołku, powinny stanąć wiaty albo hale handlowe takie jakie istniały w całej Europie, już na przełomie XIX i XX wieku. I wielu miejscach istnieją do dziś.

SPORT, EDUKACJA, ZDROWIE

18. W jaki sposób według Pana można stosunkowo niewielkim kosztem zwiększyć rodzicom z Białołęki dostęp do miejskich przedszkoli?

Przede wszystkim spowodować, żeby powstały dodatkowe przedszkola. Krzywa demograficzna w każdym mieście się przesuwa i są dzielnice młode oraz takie, które się starzeją. W Śródmieściu niektóre przedszkola trzeba zamykać i nadawać budynkom inne funkcje, który to proces może odbywać się w systemie parnerstwa publiczno-prywatnego. Za pozyskane środki trzeba budować przedszkola tam, gdzie są najbardziej potrzebne.

19. Czy miasto powinno wyłożyć pieniądze na nowe obiekty sportowe dla Polonii? Czy taki postulat jest w Pana programie wyborczym?

Władze miasta powinno zachować zasadę fair play i w kontekście całkowitego sfinansowania stadionu Legii dofinansowac także obiekty Polonii. Można tam poza boiskiem piłkarskim, stworzyć powszechnie dostęone centrum sportu, także rodzinnego.

20. Czy miasto powinno najbardziej zadłużone szpitale przekształcać w spółki prawa handlowego?

Nie. W moim programie dla Warszawy jest projekt Warszawskiego Funduszu Zdrowia, który zajmie się sensownym zarządzaniem warszawskimi szpitalami, tak, żeby premiowć w nich dobre gospodarowanie, wysoką jakość usług i kontrolę kosztów. Dzisiaj przy zarządzaniu centralnym te pozytywne aspekty lokalnych placówek zdrowia nie są premiowane.

Pozostałe wiadomości

Jeden z podejrzanych usłyszał wyrok, śledztwo wobec drugiego zostało umorzone. Trzej ciągle czekają na decyzję sądu. Trwa postępowanie w sprawie oszustwa "na policjanta", którego ofiarami padły znane aktorki. O próbach przestępstwa informowały w mediach społecznościowych także Lara Gessler czy Anna Lewandowska. Kilka innych gwiazd straciło duże pieniądze. Sprawa objęta jest jednym postępowaniem.

Celebrytki oszukane metodą "na policjanta". Jest pierwszy wyrok

Celebrytki oszukane metodą "na policjanta". Jest pierwszy wyrok

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na Lotnisku Chopina operator schodów zniszczył kawałek skrzydła samolotu, który miał ruszyć do Grecji. Pasażerowie na wyspę Kos polecą inną maszyną.

Incydent na lotnisku. Operator schodów uszkodził skrzydło w samolocie

Incydent na lotnisku. Operator schodów uszkodził skrzydło w samolocie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Mieszkańcy 30 miejscowości w powiecie sochaczewskim nie mogą wykorzystywać wody z tamtejszych wodociągów do picia i celów sanitarno-higienicznych z wyjątkiem spłukiwania toalet. Powód? W przebadanych próbkach stwierdzono obecność paciorkowców kałowych.

Woda nie nadaje się do picia ani do użycia. "Z wyjątkiem spłukiwania toalet"

Woda nie nadaje się do picia ani do użycia. "Z wyjątkiem spłukiwania toalet"

Źródło:
PAP

W sobotę wybuchł pożar na jednym z placów na Targówku. Jak informuje straż pożarna, paliły się opony.

Czarny dym nad Targówkiem. Paliły się opony

Czarny dym nad Targówkiem. Paliły się opony

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Mieszkania szukała rok. Na oglądanie jednego w kolejce stało już kilkanaście osób. Miało być łatwiej, bo było już po remoncie. Kilka godzin po tym, jak się wprowadziła, zaczęły się pierwsze problemy. Z toalety regularnie wybijała woda, choć w akcie notarialnym poprzedni właściciel zaznaczył, że mieszkanie jest "wolne od wad" i "po remoncie". Na warszawskim rynku nieruchomości przybywa mieszkań wyremontowanych byle jak, tylko po to, by sprzedać je z zyskiem. Odpowiedzią miał być podatek od flipperów, który proponuje Lewica. Sejm w pierwszym czytaniu odrzucił projekt ustawy.

"Pudrują mieszkania", później je drogo sprzedają

"Pudrują mieszkania", później je drogo sprzedają

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Do niedzieli, 30 czerwca, trwa głosowanie w budżecie obywatelskim. To ostatni dzwonek, by oddać głos. By to zrobić nie trzeba być pełnoletnim. Wybrać można 15 projektów dzielnicowych oraz 10 projektów ogólnomiejskich.

Prawie 1200 projektów do wyboru. Ostatnie dni na głosowanie

Prawie 1200 projektów do wyboru. Ostatnie dni na głosowanie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Stołeczni strażacy potrzebują samochodów i sprzętu do usuwania skutków pożarów, wichur czy nawałnic. Zawalczą o niego w ramach budżetu obywatelskiego. - Od czasu likwidacji ustawy o obronie cywilnej nie ma fizycznie źródła finansowania takiego sprzętu. Miasto w zakresie obowiązków ma realizację zadań w zakresie obrony przeciwpożarowej, ale nie obrony cywilnej - opowiada Marek Przybysz z OSP Wesoła.

Strażacy potrzebują sprzętu, żeby pomagać. Mieszkańcy mogą ich wesprzeć swoimi głosami

Strażacy potrzebują sprzętu, żeby pomagać. Mieszkańcy mogą ich wesprzeć swoimi głosami

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Do szpitala trafiła piesza potrącona w Konstancinie-Jeziornie. Kobieta przechodziła przez przejście dla pieszych, gdy wjechał w nią samochód.

Wyprzedziła pojazdy, które zatrzymały się przed przejściem. Potrąciła kobietę

Wyprzedziła pojazdy, które zatrzymały się przed przejściem. Potrąciła kobietę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Ciemne, burzowe chmury zawisły nad Warszawą. W piątek mocno padało i wiał silny wiatr. Służby walczyły skutkami burzy. Zgłoszenia dotyczyły połamanych gałęzi, zalanych posesji i piwnic. W Podkowie Leśnej od uderzenia pioruna zapaliło się drzewo. W Warszawie kolej borykała się z problemami z zasilaniem sieci trakcyjnej.

W kilka chwil zrobiło się ciemno. Nawałnica przeszła nad Warszawą

W kilka chwil zrobiło się ciemno. Nawałnica przeszła nad Warszawą

Źródło:
tvnwarszawa.pl, tvnmeteo.pl

Po gwałtownej burzy, która przeszła nad Warszawą w piątek, od 20:30 pociągi nie kursowały na linii średnicowej podmiejskiej i dalekobieżnej, pomiędzy Warszawą Zachodnią a Warszawą Wschodnią. Jeden z pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej stanął na wiadukcie nad ulicą Targową.

Awaria trakcji kolejowej po gwałtownej burzy, pasażerowie jednego z pociągów utknęli na wiadukcie

Awaria trakcji kolejowej po gwałtownej burzy, pasażerowie jednego z pociągów utknęli na wiadukcie

Źródło:
tvnwarszawa.pl, Kontakt 24

To największa tegoroczna inwestycja rowerowa w Warszawie i kluczowy odcinek dla całej śródmiejskiej sieci - podkreśla ratusz. Drogowcy podpisali umowę na przebudowę ulicy Andersa, gdzie powstanie wyczekiwana droga dla rowerów.

To największa w tym roku inwestycja rowerowa w Warszawie

To największa w tym roku inwestycja rowerowa w Warszawie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Pożar wybuchł w części silnikowej autobusu linii 136. Pojazd zatrzymał się na przystanku Etiudy Rewolucyjnej. Do akcji gaśniczej jako pierwszy przystąpił kierowca pojazdu. Wszyscy pasażerowie opuścili autobus o własnych siłach. Na miejscu działała straż pożarna.

Zapalił się autobus linii 136. "Kierowca poczuł dym"

Zapalił się autobus linii 136. "Kierowca poczuł dym"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Uwagę stołecznych policjantów zwrócił kierowca toyoty, który w czasie jazdy korzystał z telefonu. Mężczyzna tłumaczył, że wiezie paczki z zabawkami i słodyczami. Szybko jednak okazało się, iż w kopertach są zapakowane i gotowe do wysyłki silne leki z grupy opioidów - oksykodon i morfina. 36-latek został zatrzymany.

W aucie miał paczki z opioidami, wpadł, bo w czasie jazdy korzystał z telefonu

W aucie miał paczki z opioidami, wpadł, bo w czasie jazdy korzystał z telefonu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wybuch w bloku przy ulicy Petofiego na warszawskich Bielanach. Strażacy uspokajają, że nikomu nic się nie stało. Zapaliła się pralka w jednym z mieszkań. Mieszkańcy mówią o huku i powybijanych szybach.

Wybuch w wieżowcu na Bielanach. Zaczęło się od pożaru pralki

Wybuch w wieżowcu na Bielanach. Zaczęło się od pożaru pralki

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Mieli odlecieć z Warszawy do Hurghady w czwartek rano, ale ich lot po raz kolejny przesunięto. Problem z wylotem na urlop dotknął około 200 osób, polecieli do Egiptu dopiero późnym wieczorem w piątek. Informację i zdjęcia z Okęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Ponad dobę czekali na wylot do Egiptu

Ponad dobę czekali na wylot do Egiptu

Aktualizacja:
Źródło:
Kontakt24, tvnwarszawa.pl

W związku z koniecznością wymiany rozjazdów i niektórych odcinków torów w najbliższy weekend tramwaje nie będą dojeżdżały do pętli przy stacji kolejowej Warszawa Służewiec. Natomiast od poniedziałku drobne utrudnienia czekają również na mieszkańców Powiśla oraz Saskiej Kępy.

W weekend tramwaje nie dojadą na Służewiec

W weekend tramwaje nie dojadą na Służewiec

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Jeszcze w lipcu rozpocznie się stopniowe zwężanie jezdni ulicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Ma to związek z rozpoczęciem budowy linii tramwajowej od Grójeckiej do Dworca Zachodniego. Kolejnych zmian w ruchu muszą spodziewać się też mieszkańcy Mokotowa i Wilanowa.

Zwężą ulicę Bitwy Warszawskiej 1920 roku, by zbudować tramwaj do dworca

Zwężą ulicę Bitwy Warszawskiej 1920 roku, by zbudować tramwaj do dworca

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wawer i Białołęka. W tych dwóch dzielnicach mieszkańcy najczęściej nie są podłączeni do miejskiej kanalizacji, co skazuje ich na posiadanie szamb. Ale są tysiące adresów, gdzie istnieje możliwość wpięcia się do miejskiego systemu odprowadzania ścieków. Dlaczego właściciele nieruchomości z tego nie korzystają?

Wolą mieć szambo niż kanalizację. 18 tysięcy niepodłączonych nieruchomości

Wolą mieć szambo niż kanalizację. 18 tysięcy niepodłączonych nieruchomości

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Trwają poszukiwania mieszkanki gminy Rząśnik (Mazowieckie). Kristina Rucińska ostatni raz widziana była 6 maja. Poinformowała rodzinę o tym, że wyjeżdża do Grecji do swojego partnera. Od ponad miesiąca nie ma z nią kontaktu. Policja apeluje o pomoc.

Rodzinie powiedziała, że wyjeżdża do partnera do Grecji. Zaginęła 25-latka spod Wyszkowa

Rodzinie powiedziała, że wyjeżdża do partnera do Grecji. Zaginęła 25-latka spod Wyszkowa

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W Rembertowie policja zatrzymała mężczyznę ujętego przez dwójkę mieszkańców odwiedzających cmentarz. 37-latek jest podejrzany o znieważenie miejsca spoczynku. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Zatrzymany na cmentarzu. Policja: umieszczał zdjęcia pornograficzne na pomnikach

Zatrzymany na cmentarzu. Policja: umieszczał zdjęcia pornograficzne na pomnikach

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zderzenie dwóch samochodów na skrzyżowaniu Alej Jerozolimskich z Lindleya. Pogotowie przekazało, że poszkodowanych w wypadku zostało osiem osób, w tym jedna ciężko. Ostatecznie do szpitala trafiły trzy osoby. Jedno z aut uderzyło w psa, który stał na przejściu dla pieszych ze swoją opiekunką. Zwierzę nie przeżyło.

Poważny wypadek. Trzy osoby w szpitalu, nie żyje pies

Poważny wypadek. Trzy osoby w szpitalu, nie żyje pies

Aktualizacja:
Źródło:
Kontakt24, tvnwarszawa.pl

Nietypowa kolizja na warszawskim Lotnisku Chopina. Pomost pasażerski uszkodził holowanego dreamlinera, który miał lecieć do Tokio. Zdarzenie potwierdził rzecznik Polskich Linii Lotniczych LOT.

Kolizja dreamlinera z pomostem pasażerskim na lotnisku

Kolizja dreamlinera z pomostem pasażerskim na lotnisku

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W miejscowości Bielawa niedaleko Piaseczna pilot dromadera lądował awaryjnie w polu. Maszyna przewróciła się do góry kołami. Poszkodowanego do szpitala zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Służby potwierdziły, że samolot brał wcześniej udział w akcji gaśniczej pięciu hektarów łąk i młodnika.

Awaryjne lądowanie w polu, samolot gaśniczy koziołkował. Pilot w szpitalu

Awaryjne lądowanie w polu, samolot gaśniczy koziołkował. Pilot w szpitalu

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Prokuratura Krajowa poinformowała o ostatnich działaniach w ramach śledztwa w sprawie pożaru hali targowej przy Marywilskiej 44 w Warszawie. Dokonano już oględzin budynku biurowego. Na teren hali śledczy wejdą dopiero po przeprowadzeniu koniecznych prac rozbiórkowych.

Nowe informacje prokuratury w sprawie śledztwa po pożarze hali przy Marywilskiej 44

Nowe informacje prokuratury w sprawie śledztwa po pożarze hali przy Marywilskiej 44

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wraca sprawa Karla Pfeffera, Amerykanina skazanego na 25 lat więzienia za makabryczne zabójstwo matki. Ciało kobiety miało zostać poćwiartowane i wrzucone do Wisły. Sąd Apelacyjny uchylił w czwartek wyrok. Sprawa ma być ponownie rozpoznana. W uzasadnieniu SA wskazał na nienależytą obsadę sądu I instancji, uznając, że zasiadający w składzie sędzia Konrad Mielcarek został nieprawidłowo powołany.

Zwłok szukali w Wiśle agenci FBI. Sąd ponownie rozpozna sprawę Amerykanina skazanego za zabójstwo matki

Zwłok szukali w Wiśle agenci FBI. Sąd ponownie rozpozna sprawę Amerykanina skazanego za zabójstwo matki

Źródło:
PAP

Wypadek w Wieliszewie niedaleko Legionowa. Podczas prac załadunkowych śmieciarka wciągnęła rękę mężczyzny. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala.

Podczas prac załadunkowych śmieciarka wciągnęła mu rękę

Podczas prac załadunkowych śmieciarka wciągnęła mu rękę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prokuratura Rejonowa w Otwocku wszczęła postępowanie, a Narodowy Fundusz Zdrowia kontroluje już Mazowieckie Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy. To pokłosie naszego materiału, w którym ujawniliśmy okoliczności śmierci 11-miesięcznej dziewczynki.

W szpitalu nie było sprzętu, nie żyje 11-miesięczne dziecko. Ruszyła kontrola i postępowanie w prokuraturze

W szpitalu nie było sprzętu, nie żyje 11-miesięczne dziecko. Ruszyła kontrola i postępowanie w prokuraturze

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce prowadzi śledztwo dotyczące oszustw na łączną kwotę prawie 1,5 miliona złotych. W sprawie podejrzanym jest Mateusz M., 29-letni mieszkaniec Łomży, który miał oferować pośrednictwo przy zakupie i sprzedaży sprzętu rolniczego. Do finalizacji umów jednak nigdy nie dochodziło. M. miał też obiecywać pomoc w uzyskaniu odszkodowania za wypadek drogowy, powołując się na znajomość z lokalnym prokuratorem.

Fikcyjne umowy i powoływanie się na prokuratora. Śledztwo w sprawie oszustw na 1,5 miliona złotych

Fikcyjne umowy i powoływanie się na prokuratora. Śledztwo w sprawie oszustw na 1,5 miliona złotych

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W przyszłym tygodniu na głównych stołecznych arteriach można spodziewać się utrudnień w ruchu. Swoje akcje protestacyjne zapowiedzieli aktywiści z Ostatniego Pokolenia.

"Będziemy siadać na drogach w największe upały"

"Będziemy siadać na drogach w największe upały"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W najbliższych dniach w całej Polsce temperatury mogą przekraczać 30 stopni Celsjusza. By zminimalizować skutki upału w mieście, wodociągowcy postawili zraszacze uruchamiane na przycisk. Kilka już pojawiło się w popularnych miejscach w centrum. Poidełka w 25 lokalizacjach zapewnił z kolei Zarząd Zieleni.

Warszawa przygotowana na upały. Ochłodę przyniosą zraszacze

Warszawa przygotowana na upały. Ochłodę przyniosą zraszacze

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Do stworzenia instalacji ROZKOSZT użyto metalowych regałów, drewna z odzysku i balotów z boczniakami. Ma zwrócić uwagę na koszty związane z planowaniem i użytkowaniem przestrzeni miejskiej.

Różowe grzyby wciśnięte w metalowe regały. Nowa instalacja na placu Pięciu Rogów

Różowe grzyby wciśnięte w metalowe regały. Nowa instalacja na placu Pięciu Rogów

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Między Smolną a Alejami Jerozolimskimi powstanie sześciopiętrowa kamienica, która formą ma nawiązywać do budynku stojącego w tym miejscu przed wojną. Na parterze planowane są restauracje i kawiarnie, na wyższych kondygnacjach apartamenty na wynajem.

Zamiast skweru będzie kamienica. Ma nawiązywać do przedwojennej zabudowy

Zamiast skweru będzie kamienica. Ma nawiązywać do przedwojennej zabudowy

Źródło:
tvnwarszawa.pl