Najnowsze

Były burmistrz Włoch z kolejnymi zarzutami. "Podejrzenie przyjęcia łapówki w postaci samochodu"

Najnowsze

Aktualizacja:
Autor:
kz
Źródło:
PAP
Artur W. usłyszał zarzut przyjęcia łapówki
Artur W. usłyszał zarzut przyjęcia łapówkiTVN24
wideo 2/6
Zatrzymanie burmistrza Włoch przez CBA

Kolejne zarzuty dla byłego burmistrza Włoch. Artur W. jest podejrzany o przyjęcie korzyści majątkowej - samochodu - od prezesa jednej z warszawskich spółek.

Przesłuchanie Artura W. rozpoczęło się w piątek rano w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. Mężczyzna został doprowadzony z aresztu śledczego na Białołęce. Został mu przedstawiony zarzut przyjęcia łapówki od prezesa jednej z warszawskich spółek.

Według Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Tomasz S. miał w 2019 roku "udzielić" byłemu burmistrzowi dzielnicy Włochy korzyści majątkowej "w postaci nieodpłatnego udostępnienia samochodu marki Mercedes-Benz". Dodatkowym profitem – jak wynika z ustaleń Prokuratury Okręgowej w Warszawie – miało być również opłacenie ubezpieczenia tego pojazdu oraz opłat za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego.

Nie przyznał się

Artur W. nie przyznał się do postawionego mu w piątek zarzutu, odmówił składania wyjaśnień. Do zarzutów nie przyznał się także zatrzymany w czwartek przez Centralne Biuro Antykorupcyjne biznesmen Tomasz S., ani Krzysztof K., któremu prokurator przedstawił zarzut składania fałszywych zeznań. Ustalono, że mężczyzna - przesłuchiwany na okoliczność udostępniania byłemu burmistrzowi samochodu - zeznał nieprawdę.

Na obecnym etapie śledztwa prokuratura nie informuje, jakie dokładnie korzyści miał osiągnąć Tomasz S. z przekupienia burmistrza Włoch.

Prokurator zastosował wobec Krzysztofa K. wolnościowe środki zapobiegawcze, a decyzja o środkach wobec Tomasza S. uzależniona była od treści wyjaśnień Artura W. W piątek, po przesłuchaniu byłego burmistrza Włoch, zapadła decyzja o skierowaniu do sądu wniosku o tymczasowy areszt dla Tomasza S.

Zatrzymanie Artura W.

Pod koniec października Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o zatrzymaniu w Warszawie dwóch mężczyzn, którzy mieli być uwikłani w korupcyjny proceder. Jednym z nich był Artur W., wówczas burmistrz warszawskiej dzielnicy Włochy. Jak wynikało z informacji CBA, został zatrzymany na gorącym uczynku tuż po przyjęciu 200 tys. zł łapówki.

Według CBA, Artur W. wziął pieniądze od przedsiębiorcy budowlanego Sabriego B. W zamian za łapówki miał wydawać korzystne dla biznesmena decyzje administracyjne. Prokuratora przedstawiła Arturowi W. zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w postaci 200 tys. zł w związku z pełnieniem funkcji publicznej. Podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił złożenia wyjaśnień.

Obaj podejrzani zostali aresztowani na trzy miesiące. Areszt był kilkakrotnie przedłużany. W lipcu Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował, że Sabri B. może opuścić areszt za poręczeniem majątkowym w wysokości 2 mln zł. Artur W. wciąż pozostaje w areszcie.

Autor:kz

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości