Budują plac zabaw dla psów. Będą kładka, tuby i slalom

Powstaje pierwszy w Warszawie plac zabaw dla psów
Powstaje pierwszy w Warszawie plac zabaw dla psów
Dawid Krysztofiński/ tvnwarszawa.pl
Dawid Krysztofiński/ tvnwarszawa.plPowstaje pierwszy w Warszawie plac zabaw dla psów

Na Plaży Wilanów powstaje plac zabaw dla psów. - Pierwszy tego typu w Warszawie – chwalą się dzielnicowi urzędnicy. Wkrótce wilanowskie czworonogi będą się mogły bawić na rozmaitych urządzeniach.

Plac powstaje u zbiegu Przyczółkowej i Wilanowskiej. Na blisko 1000 metrach kwadratowych psy będą mogły się wyszaleć.

Amerykańskie inspiracje

Na czworonogi będą czekały m.in.: slalom, równoważnia, kładka, tuby, regulowane drążki do skoków. Plac ma wydzieloną też sekcję dla mniejszych psów, gdzie znajdą się urządzenia dostosowane do ich rozmiarów.

- Idei oraz urządzeń, jakie powinny się znaleźć w miejskim placu zabaw, szukaliśmy głównie w istniejących rozwiązaniach amerykańskich, gdzie place zabaw, szczególnie w dużych miastach, są naturalną częścią krajobrazu. Ich funkcje i bezpieczeństwo konsultowaliśmy z ekspertami: behawiorystą, weterynarzem - mówi Grażyna Leloch-Wilgat z firmy Butcher's Pet Care., która wspólnie z dzielnicą przygotowuje atrakcję.

Urzędnicy dodają, że na placu właściciele czworonogów będą mogli skontaktować się ze specjalistami od psów, pełniącymi dyżury.

Apel o sprzątanie

- Zależy nam na odpowiedniej higienie w tym miejscu, dlatego ze swojej strony zapewnimy torebki na psie odchody, które będzie można wrzucać do oznaczonych pojemników. Wspólnie z partnerem projektu będziemy dbać o czystość placu, ale apelujemy do wszystkich właścicieli czworonogów o sprzątanie po swoich pupilach – dodaje Artur Buczyński, zastępca burmistrza Wilanowa.

Dokładny termin oddania placu do użytku jeszcze nie jest znany, ale - jak słyszymy w urzędzie - "prace dobiegają już końca".

Będzie też na Mokotowie?

Jak pisze "Gazeta Stołeczna", podobne miejsce dla psów ma powstać też na Polu Mokotowskim. Koncepcja zakłada części: do spacerów, do ćwiczeń i dla szczeniaków. 2 ha mają być zagospodarowane do przyszłego roku.

ran/kś/b

Pozostałe wiadomości