Najnowsze

Najnowsze

Białołęka: przekopany wał przeciwpowodziowy

Ktoś samowolnie rozkopał wał przeciwpowodziowy przy Kanale Markowskim na Białołęce. Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych ma podejrzanego, ale ten na razie nie odpowiada na wezwanie urzędników. Sprawą musi się zająć nadzór budowlany.

Północny jednak im. Skłodowskiej-Curie?

Zapytali warszawiaków, czy chcą mostu imienia Marii Skłodowskiej-Curie i dostali jednoznaczną odpowiedź odmowną. Konsultacje społeczne nie przekonały jednak stołecznych radnych i nie rezygnują z pomysłu, by nazwać most imieniem noblistki.

Radny prosi o likwidację części buspasa na Modlińskiej

Radny Białołęki wystąpił do Ratusza z prośbą o likwidację części buspasa na Modlińskiej. - Żeby zmniejszyć korek - argumentuje. - To nieodpowiedzialne - komentuje wiceburmistrz dzielnicy. A urząd miasta odpowiada: Przeanalizujemy.

Rok bez dymka

Zakaz palenia w miejscach publicznych, to jedna z tych kwestii, która podzieliła warszawiaków. Większość przyjęła go z radością, inni denerwowali się i mówili o skandalu. Klamka zapadała 15 listopada 2010. Przepisy ograniczające prawa palaczy wprowadzono dokładnie rok temu. Z jakim skutkiem?

"Krytyka Polityczna" zostaje (na razie) na Nowym Świecie

Władze Śródmieścia nie wyrzucą z lokalu "Krytyki Politycznej". - Chcemy wyjaśnić rozbieżności na poziomie faktów. Na razie nie ma mowy o rozwiązywaniu umowy najmu kawiarni Nowy Wspaniały Świat – mówi burmistrz dzielnicy.

Nowe przystanki na Pradze? Najwcześniej w 2013 roku

Tramwaje Warszawskie przymierzają się do modernizacji linii pomiędzy ul. Targową i pętlą Żerań. W przyszłym roku ma powstać koncepcja wraz z dokumentacją potrzebną do przeprowadzenia inwestycji, w 2013 roku ruszy przebudowa.

Spór o zakaz demonstracji. "Błędów było mnóstwo"

- Władze miasta mogły i powinny zakazać demonstracji w czasie Święta Niepodległości – twierdzi Dariusz Joński, były wiceprezydent Łodzi. Z tą argumentacją nie zgadzają się władze miasta. - Nie mieliśmy wyjścia. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego jest w tej sprawie jednoznaczny – odpowiada Bartosz Milczarczyk, rzecznik stołecznego ratusza.

5 tysięcy mandatów na moście Śląsko-Dąbrowskim

Niemal miesiąc temu wprowadzono zakaz przejazdu mostem Śląsko-Dąbrowskim, ale kierowcy nic sobie z niego nie robią. Strażnicy miejscy wystawili już ponad 5 tys. mandatów. - Jest oznakowanie, są informacje w mediach. Nie jest też prawdą, że to sami kierowcy spoza Warszawy - tłumaczy Monika Niżniak, rzecznik formacji.

Naprawili TBM. Tarcza znów drąży tunel pod Wisłą

Uszkodzony w sierpniu TBM, który służy wodociągowcom do budowy kolektora ściekowego pod dnem Wisły, został wreszcie naprawiony. – Drążymy dalej, skończymy w czwartek – mówi rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Pałki, kastety, gaz w siedzibie "Krytyki Politycznej"

W kawiarni Nowy Wspaniały Świat w Warszawie, gdzie mieści się siedziba "Krytyki Politycznej" w piątek policja znalazła m.in. pałki, kastety, gaz łzawiący - poinformował rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Sokołowski, zaznaczając, że nikt się do tego nie przyznaje. Od broni stanowczo odcina się przedstawiciel "Krytyki Politycznej" - przekonuje, że zostawili ją tam antyfaszyści - podaje TVN24.

Wyjaśnią sprawę policjanta, który kopał manifestanta

Toczy się postępowanie w sprawie funkcjonariusza, który miał kopnąć w głowę demonstranta podczas zamieszek 11 listopada. "Każdy policjant powinien zdawać sobie sprawę, że musi postępować zgodnie z prawem" - mówi w rozmowie z PAP Maciej Karczyński, rzecznik stołecznej policji.

PiS kontra Krytyka: "Pokażemy nagrania"

- Podczas dzisiejszej sesji rady dzielnicy chcemy pokazać filmy i zdjęcia z tego, co działo się 11 listopada na Nowym Świecie - mówi w rozmowie z tvnwarszawa.pl Piotr Kazimierczak, śródmiejski radny PiS, wiceprzewodniczący rady. Prawo i Sprawiedliwość zgłosi stanowisko w sprawie rozwiązania umowy najmu środowisku Krytyki Politycznej. Na razie udało się przegłosować wprowadzenie do porządku obrad punktu dotyczącego informacji zarządu dzielnicy nt. wydarzeń pod klubem Nowy Wpaniały Świat.

"Kret" za kratkami

Poszukiwany czterema listami gończymi Paweł T. znany pod pseudonimem "Kret" wpadł podczas próby kradzieży mitsubishi lancera na Ursynowie. W trakcie interwencji zaatakował funkcjonariusza, a następnie zaproponował mu łapówę.

"Można było odmówić rejestracji manifestacji"

- Powinno się odmówić rejestracji jednej z dwóch demonstracji. Albo można było je rozdzielić i zezwolić na nie w różnych częściach miasta - przekonywał na antenie TVN24 karnista prof. Piotr Kruszyński.

Kolejne wyroki ws. zamieszek dopiero w grudniu

Kolejne wyroki w sprawie zamieszek na ulicach Warszawy, do których doszło 11 listopada, zapadną najprawdopodobniej dopiero w grudniu. W sprawach 95 osób, wobec których prokuratura wydała wniosek o ukaranie w trybie przyspieszonym, Sąd Okręgowy w Warszawie na razie nie może orzec - w większości przypadków z powodu braków w materiale dowodowym.

Awaria silników uziemiła samolot

"Samolot portugalskich linii lotniczych - TAP PORTUGAL (lot do Lizbony) miał poważne problemy z silnikiem na lotnisku Okęcie" – zaalarmował na Kontakt24 Jakub. Informację potwierdziły władze Lotniska Chopina.

Parking pod ul. Emilii Plater coraz bliżej

Budowa parkingu podziemnego pod Emilii Plater staje się coraz bardziej realna. Przygotowano już jego projekt, a Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych wystąpił właśnie o pozwolenie na budowę, informuje Gazeta Stołeczna.

Kamery zajrzą pod plac Defilad

Choć do zabudowy otoczenia Pałacu Kultury i Nauki jeszcze długa droga, to urzędnicy już teraz przygotowują teren. W przyszłym roku, wyłoniona w przetargu firma zajrzy pod powierzchnię placu Defilad. Przejrzą dokumenty i przy pomocy kamer zbadają układankę kabli i rur, a potem zastanowią się, jak je poprzekładać.

Muranów wraca do korzeni z Zamenhofem i mistrzem Yodą

Muranów powraca do swojej przedwojennej historii, przynajmniej na muralu. W bramie budynku przy ul. Nowolipki 4 powstaje malowidło, które ma łączyć postać Ludwika Zamenhofa, mieszkańców żydowskiego Muranowa i bohaterów kultury popularnej. W tym mistrza Yodę.

Radni PiS chcą wyrzucić Krytykę Polityczną z Nowego Światu

Stołeczni radni PiS domagają się od władz dzielnicy Śródmieście natychmiastowego rozwiązania z Krytyką Polityczną umowy najmu lokalu Nowy Wspaniały Świat. Powód? Jak podkreślają w swoim oświadczeniu, najemca prowadzi "działania sprzeczne z warunkami użytkowania lokalu określonymi przez wynajmującego". Sprawa ma związek z wydarzeniami z 11 listopada.

Urzędnicy popełnili błąd. Płacą za niego mieszkańcy

Przez błąd urzędników, mają większą działkę, niż mieć powinni. Wcale ich to jednak nie cieszy. Bo większa działka oznacza większy czynsz. Już 10 lat walczą więc z urzędami o przywrócenie właściwej granicy. Dzielnica do błędu się przyznaje, ale nie kwapi się do tego, by ponosić koszty korekty.

Antyfaszysta opluł mundur

Podczas piątkowych zamieszek jeden z członków grupy rekonstrukcyjnej, biorącej udział w historycznej defiladzie, został zaatakowany przez antyfaszystę. Chuligan opluł też polski mundur, który mężczyzna miał na sobie. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy zdjęcia z incydentu, a portal tvn24.pl dotarł do świadków zajścia.

"Nie było nas na zadymach". Policja: zaatakowali Polaków

To nieprawda, że niemieccy antyfaszyści w Święto Niepodległości na ulicach Warszawy prowokowali zamieszki - przekonują członkowie Porozumienia 11 Listopada. - Jak to możliwe, że osoby, które od trzech godzin są uwięzione w celi, mogą zdewastować centrum miasta? - pytał Niemiec Martin Schmidt. Policja przyznaje, że Niemcy zatrzymani przez policję zostali już o godz. 12.00, ale wcześniej "zaatakowali Polaków świętujących odzyskanie niepodległości".

"Będą kolejne zatrzymania"

- Będziemy wyłuskiwać nagrania, będziemy analizować monitoringi. Osoby, które atakowały polską policję, dziennikarzy i obywateli nie mogą się czuć pewnie, że po nie przyjdziemy i ich nie zatrzymamy. To jednak wymaga czasu - mówił w TVN24 rzecznik stołecznej policji Maciej Karczyński.

Kapitan Legii: mistrzostwo jest najważniejsze

Przyszedł do Legii i niemal z miejsca został kapitanem zespołu. Identyfikuje się z klubem, zupełnie jak wychowanek. - Mistrzostwo jest najważniejsze - mówi Ivica Vrdoljak w rozmowie z serwisem legia.com. Chorwat wspomina też pamiętną sytuację z meczu z Lechem, gdy w samej końcówce zmarnował stuprocentową okazję.

Chuligani wychodzą na wolność

Po piątkowych zamieszkach w stolicy miały być szybkie procesy i wysokie kary. Do dziś z ponad 200 zatrzymanych osądzić udało się jednak zaledwie trzech. Resztę wypuszczono na wolność. 46 z nich dostało zarzuty.