12 pociągów metra w folii. "Na I linię wrócą jesienią"

Zafoliowane pociągi metra
Zafoliowane pociągi metra
TVN24
TVN24Zafoliowane pociągi metra

Metro Warszawskie wycofało z ruchu dwanaście pociągów, których miejsce zajęło inspiro. Zostały zafoliowane i wyposażone w pochłaniacze wilgoci, aby nie zaszkodziły im warunki atmosferyczne. Na tory I linii wrócą najprawdopodobniej jesienią.

Jak zapewnia rzecznik Metra Warszawskiego, wszystkie wagony są w pełni sprawne.

- Wycofaliśmy z ruchu te pociągi, które w niedługim czasie miały dojść do limitu przebiegu kilometrów, po którym trzeba byłoby zrobić naprawę główną. W ten sposób odsuwamy trochę w czasie ich naprawy główne - tłumaczył na antenie TVN24 Krzysztof Malawko.

Na razie wycofano ich 12, ale docelowo zafoliowanych będzie 19. - Te 12 pociągów na I linii metra zastępuje 12 pociągów inspiro, które codziennie wyjeżdżają na tory - zaznacza Malawko.

"Czekają na uruchomienie II linii metra"

Pociągi serii 81 mają ponownie służyć pasażerom jesienią. - Wszystkie pociągi wrócą, one są w pełni sprawne, w niektórych z nich niektóre elementy zostały zdemontowane. W pociągach są specjalne preparaty, zapobiegające zawilgoceniu, bo działające przez dłuższy czas padające opady atmosferyczne tym pociągom mogłyby zaszkodzić. Teraz czekają na jesień, kiedy ma zostać wprowadzony nowy system zarządzania ruchem na I linii - powiedział rzecznik.

I dodał, że zgodnie z zapowiedziami ZTM ma zwiększy się wtedy częstotliwość ruchu pociągów na I linii.

kś/ran

Pozostałe wiadomości