Przygotuj się na:

BUDOWA PĘTLI NA WOLI

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna budowę nowej pętli autobusowej na Woli. W związku z tym, od wtorku kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak informuje ratusz, stara pętla przy Płockiej jest za mała, by mogło się na niej jednocześnie zatrzymywać kilka autobusów przegubowych.

"Doszło do zawalenia się sufitu podwieszanego" w markecie

TVN Warszawa | Bemowo

Autor:
mp/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
brudek / Kontakt 24Akcja służb przy Górczewskiej

W markecie przy ulicy Górczewskiej zerwał się podwieszany sufit. Jak przekazała straż pożarna, z budynku ewakuowano 50 osób.

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy informację, że w markecie przy ulicy Górczewskiej 218 zawalił się sufit. Informacje potwierdziła straż pożarna.

- Po godzinie 12 dostaliśmy zgłoszenie od jednego z klientów tego obiektu, że w budynku wybrzuszył się sufit. Na miejscu stwierdziliśmy, że doszło do urwania, zawalenia się sufitu podwieszanego na powierzchni około 100 metrów kwadratowych. Nie ma osób poszkodowanych - przekazał Michał Wichrowski ze stołecznej straży pożarnej.

Ewakuacja

Jak doprecyzował, chodzi o budynek, w którym kiedyś mieściło się Tesco, a teraz znajdują się tam inne sklepy.

Kierujący akcją podjął decyzję o ewakuacji. - Z budynku ewakuowano 50 osób. Nikt nie został poszkodowany. Trwa rozpoznanie i dalsza ocena sytuacji. Na miejsce wezwano specjalistyczną grupę poszukiwawczo-ratowniczą wraz z dronami w celu oceny stanu zagrożenia i oceny stropu - zaznaczył Wichrowski.

W akcji uczestniczyło ponad 10 zastępów straży. O godzinie 13.40 poinformowali o zakończeniu akcji przy Górczewskiej. - Na miejscu zostały jeszcze dwa zastępy, które będą przekazywać miejsce zdarzenia właścicielowi obiektu lub zarządcy. Podsumowując: była to usterka techniczna, zniszczeniu uległo około 100 metrów kwadratowych sufitu, nikt nie ucierpiał - powiedział Wichrowski.

Autor:mp/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: brudek, Kontakt 24