Pogoda na 16 dni: trudna droga do ciepłej wiosny

Autor:
Tomasz
Wasilewski
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na 16 dni: trudna droga do ciepłej wiosny
Pogoda na 16 dni: trudna droga do ciepłej wiosnytvnmeteo.pl
wideo 2/3
tvnmeteo.plPogoda na 16 dni: trudna droga do ciepłej wiosny

Po weekendowym ochłodzeniu teraz czas na ocieplenie, ale - jak to w kwietniu bywa - niestety chwilowe. Sprawdź długoterminową prognozę pogody przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Nad północnym Atlantykiem właśnie powstają kolejne niże, które w najbliższych dniach, jeden za drugim, będą przetaczać się nad północną i środkową Europą. W takiej sytuacji trudno o stabilną pogodę, a tym samym czekają nas częste zmiany temperatury - na przemian krótkotrwałe ocieplenia i ochłodzenia. Wiąże się to z tym, że wspomniane niże i ich fronty atmosferyczne będą do nas sprowadzać różne masy powietrze: chłodniejsze, płynące od strony Morza Norweskiego i Skandynawii, ale również cieplejsze, płynące od strony oceanu przez Europę Zachodnią do centrum kontynentu (patrz poniższa mapa).

Ciepłe powietrze daleko od Polskitvnmeteo.pl

Pogoda na 16 dni. Pogoda na Wielkanoc

Nowy tydzień zaczniemy od niezbyt ciepłej pogody, bo będzie od 5 stopni Celsjusza na wschodzie do 9 st. na zachodzie. Potem, w połowie tygodnia, czeka nas krótkotrwałe ocieplenie nawet do 16 st., ale chwilę później, w czasie najbliższego weekendu, temperatura spadnie i znowu będzie najwyżej 9-10 stopni. Następnie, już przed świętami, czeka nas wzrost temperatury do 14-15 st. na zachodzie kraju, ale na większe ocieplenie raczej nie ma szans, również w czasie świat.

Autor:Tomasz Wasilewski

Źródło: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości