TVN Meteo | Polska

Soczyście zielone zagajniki w kształcie pudla i serca. "Z góry wygląda to pięknie"

TVN Meteo | Polska

Autor:
anw
Źródło:
Kontakt 24
Zagajniki uchwycone z lotu ptaka
Kontakt 24Zagajniki uchwycone z lotu ptaka

Fotografie wiosennych zagajników uchwyconych z lotu ptaka wysłał nam na Kontakt 24 pan Jan z Krakowa. Mężczyzna opowiadał, że dla niego cała wyprawa na zdjęcia to około 700 kilometrów w obie strony. - Chciałbym mieć kolekcję z każdej pory roku - dodał.

Autorem niezwykłych zdjęć jest pan Jan z Krakowa. Po raz kolejny pojechał w okolice wsi Barycz, na Dolnym Śląsku, aby sfotografować zagajnik w kształcie pudla. Drugi, wyglądający jak serce, znajduje się w okolicach wsi Skarszyn. Mężczyzna przekazał, że w zeszłym roku do redakcji Kontaktu 24 wysłał zdjęcia zagajnika w kształcie psa pośrodku pól kwitnącego rzepaku jego kolega, ale sam także uchwycił to na fotografii. Jak zaznaczył, zagajnik jest już stałym punktem jego wyjazdów.

- Po sukcesie ubiegłorocznego zdjęcia, które obiegło cały kraj i zdobyło kilka nagród, miałem to miejsce na uwadze. To już stały punkt moich wyjazdów na zdjęcia, pudel i serce. Tam co roku rośnie coś innego wokół tych zagajników. W tym roku postanowiłem pojechać wczesną wiosną, gdy drzewa mają soczysty kolor zieleni - opowiadał.

>>> WIDZIAŁEŚ COŚ CIEKAWEGO? WYŚLIJ NAM NA KONTAKT 24

"Z góry wygląda to pięknie"

Pan Jan wyjaśnił, że dla niego cała wyprawa na zdjęcia to około 700 kilometrów w obie strony. - Jestem z Krakowa, więc to dość daleko dla mnie. Pojechałem po zdjęcia pudla i serduszka. Wszystko chciałem złapać we wczesnowiosennych barwach - podkreślił.

Jak zaznaczył, w tym roku rzepaku wokół zagajników nie będzie z uwagi na płodozmian. - Wcześniej był rzepak. Teraz rośnie zboże, które tworzy kontrast pomiędzy soczystymi barwami jasnej zieleni, a zboże wygląda nieco ciemniej. Z góry wygląda to pięknie - opisał.

Pan Jan przyznał, że jest zadowolony z efektów swojej pracy i kolejną wyprawę po zdjęcia planuje na jesień. - Jestem usatysfakcjonowany ze zdjęć. Nie miałem jeszcze takich w swojej kolekcji. Teraz spróbuję się wybrać na jesień. Chciałbym mieć kolekcję z każdej pory roku - dodał.

Autor:anw

Źródło: Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24/~ulicki.pl

Pozostałe wiadomości