Najnowsze

Zimna niedziela. Temperatura spadnie nawet do 12 st. C

Najnowsze

Prognoza pogody na dzień 03.07
Prognoza pogody na dzień 03.07

Deszcz będzie nam towarzyszyć przez najbliższych 12 godzin. Na Dolnym Śląsku i w Sudetach będzie ulewny. Szczyty górskie pozostaną ośnieżone.

W niedzielę w miejsce słońca rozgrzeje nas ciepły sweter i gorąca herbata. Na południu termometry wskażą jedynie 12 st. C. Słupki rtęci skoczą powyżej 20 jedynie w północno-zachodniej części kraju. Opady wystapią w całej Polsce. Na Dolnym Śląsku i w Sudetach będą intensywne.

Na zachodnim Wybrzeżu będzie padać przelotnie, a w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim i Koszalinie zagrzmi. Ten region będzie jednym z cieplejszych. Mieszkańcy zobaczą na termometrach od 18 do 22 st. C.

Wybrzeże Gdańskie będzie już chłodniejsze. Tam powietrze nagrzeje się maksymalnie do 19 st. C. Jeszcze zimniej będzie na Suwalszyźnie, 15 kresek, a także w Warmii i na Mazurach, 16-17 st. C. Wędkarzom, turystom i żeglarzom z pewnością przydadzą się płaszcze przeciwdeszczowe i parasole.

W centrum i na wschodzie kraju synoptycy prognozują przejaśnienia. Temperatura nie będzie jednak sprzyjać niedzielnym spacerom. Termometry w regionie wskażą od 15 do 18 kresek.

Dolny Śląsk i Sudety to jutro najbardziej ponure miejsca w kraju. Chmury skutecznie przykryją słońce i przyniosą silne opady deszczu, powodujące lokalne podtopienia. W Kłodzku będzie tylko 14 st. C, a we Wrocławiu 17.

Południowa część kraju bedzie najchłodniejsza. Zakopane odnotuje ledwo 12 st. C. Nie obędzie się bez deszczu i burz, chociaż i w tym rejonie mogą zdarzyć się przejaśnienia.

Podróż pod znakiem deszczu

Na drogach całej Polski kierowcy napotkają opady deszczu. Na południu i zachodzie będą intensywne do 20 l/m kw.

Szczególną ostrożność powinni zachować kierowcy z regionu Sudetów i Dolnego Śląska. Tam opady będą najbardziej intensywne i ograniczą widoczność na drodze.

Warunki drogowe na dzień 03.07
Warunki drogowe na dzień 03.07

Z deszczem nam nie do twarzy

Chłód, deszcz i burze z pewnością wywołają grymas na naszych twarzach. Ciśnienie będzie niskie, w południe wyniesie w Warszawie ledwie 990 hPa, na szczęście będzie stabilne. Biomet będzie niekorzystny na przeważającym obszarze Polski.

Komfort termiczny odczują jedynie mieszkańcy północnej części kraju, na południu odczuwać będziemy chłód i dużą, ponad 90 proc. wilgotność powietrza.

Prognoza pogody dla meteopatów na dzień 03.07
Prognoza pogody dla meteopatów na dzień 03.07

Autor: mm//ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości