W Alpach popada, słonecznie tylko we Włoszech

Prognoza pogody TVN Meteo dla kurortów alpejskich
Prognoza pogody TVN Meteo dla kurortów alpejskich
Prognoza pogody TVN Meteo dla kurortów alpejskich

Najwięcej opadów śniegu we wtorek zapowiada się w Niemczech i Austrii. U naszych zachodnich sąsiadów przez cały dzień będzie pochmurno, nie ma co liczyć na przejaśnienia.

Śnieg w Niemczech będzie padał we wszystkich kurortach. Dotychczas najwięcej leży go na Zugspitze, narciarze mają tam do dyspozycji 400 cm warstwę białego puchu.

Mróz, do -9 st. C, na niżej położonych stokach. Wyżej, temperatura może spaść do -16 st. C.

Śnieżnie w Austrii i Szwajcarii

Na austriackich trasach także przybędzie świeża porcja śniegu. W całym kraju będzie pochmurno, ale można także liczyć na chwile ze słońcem. Wszędzie ok. 2 m śniegu, dwa razy więcej leży na tyrolskim lodowcu Pitztal.

Będzie bardzo zimno. Siarczysty mróz do -17 st. C spodziewany jest w środkowej i zachodniej części Austrii.

Pochmurno z przejaśnieniami będzie również w Szwajcarii. Więcej słońca tylko na stokach położonych blisko włoskiej granicy. W pozostałej części zapowiadane są przelotne opady śniegu. Na trasach można liczyć na od 30 do 534 cm białej pokrywy.

Termometry pokażą od od -3 do -9 st. C.

Słońce będzie cieszyć we Włoszech

Włoskie kurorty znów będą skąpane w zimowym słońcu. Lekki mróz, maksymalnie do -7 st. C sprawi, że bez przeszkód będzie można czerpać przyjemność z białej jazdy. Niewielkie opady mogą jedynie pojawić się w Livigno.

W Alpach francuskich też poprószy śnieg. Nie będzie go wiele, ale można liczyć na kilkucentymetrową warstwę świeżego białego puchu. W Chamonix na narciarzy czeka aż 410 cm śniegu.

Poza tym niewielki mróz, od -1 do -3 st. C.

Autor: ls/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości