Tęsknicie za latem? Jeszcze daje o sobie znać na południu Europy i w Egipcie

Prognoza pogody TVN Meteo dla kurortów europejskich
Prognoza pogody TVN Meteo dla kurortów europejskich
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody TVN Meteo dla kurortów europejskich

W kalendarzu trwa jesień, ale w południowej Europie dominuje letnia aura. We wtorek wszędzie termometry pokażą powyżej 20 st. C. Lokalnie może też popadać i zagrzmieć. Również w Afryce słońca nie zabraknie. Niezadowoleni z pogody będą turyści w Indiach.

We wtorek na Wyspach Kanaryjskich może popadać i zagrzmieć. Temperatura powietrza wyniesie od 24 st. C w Las Palmas de Gran Canaria do 26 st. C w Santa Cruz de Tenerife. Odczucie ciepła może zaniżyć dość silny wiatr (do 33 km/h). Na Maderze będzie panowała podobna aura. Słupki rtęci nie przekroczą jednak 20 st. C.

Letnia aura w południowej Europie

Lato nie opuściło jeszcze Hiszpanii i Portugalii. Nadmorskie kurorty będą pełne słońca. Zachmurzy się i popada jedynie rejonie Alicante, Walencji i Barcelony. Turyści w tych miejscowościach muszą być przygotowani na burze. Synoptycy prognozują od 23 st. C w Barcelonie i Viana do Castelo do 26 st. C w Faro.

Nad Lazurowym Wybrzeżem turyści nie będą zadowoleni z pogody. Wszędzie będzie padać, a lokalnie może też zagrzmieć. Termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą od 21 st. C w Narbonne i Montpellier do 24 st. C w Nicei i Cannes. Umiarkowany wiatr dokuczy wypoczywającym w rejonie Marsylii i Tulon.

Słońce nad Morzem Śródziemnym

We Włoszech, w Chorwacji, Czarnogórze i Grecji wczasowicze nie będą narzekać na pogodę. Będzie ciepło i słonecznie. Niebo zakryją pojedyncze chmury jedynie w rejonie Rovinj, Genui, Wenecji, Rimini i na Krecie. Temperatura powietrza zawaha się od 22-23 st. C w rejonach Alp do 27 st. C na Rodos, Caligari i Marsyli.

Z kolei na Cyprze synoptycy prognozują nawet 28 st. C. Urlopowicze cieszyć się będą bezchmurnym niebem.

W kurortach południowej Turcji zapowiada się piękny dzień. Słońce będzie towarzyszyć turystom do samego zachodu. Temperatura powietrza utrzyma się na poziomie 27-28 st. C.

Gorąca Afryka

Upał nie opuścił jeszcze krajów arabskich. Słupki rtęci w najcieplejszym momencie dnia pokażą 31-34 st. C. Temperatura powietrza poniżej 30 st. C będzie w rejonach miast Monastyr, Aleksandria oraz w Maroku. W kurortach Afryki północnej we wtorek nie spadnie ani jedna kropla deszczu.

Deszczowe Indie

W basenie Morza Karaibskiego zapowiada się pochmurny dzień, ale popada jedynie w Hawanie i Acapulco. Temperatura powietrza sięgnie 33 st. C na Dominikanie.

Turyści odpoczywający w Indiach nie powinni wychodzić z domu bez parasola. Termometry wskażą od 29 st. C na Malediwach do 32 st. C w Madrasie.

W Indonezji jedynie w rejonie Dżakarty i Bali będzie słonecznie. Wszędzie będzie powyżej 30 st. C.

Prognoza pogody TVN Meteo dla kurortów światowych
Prognoza pogody TVN Meteo dla kurortów światowychTVN Meteo

Autor: AD/map / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości