Prószy w całym kraju. Na południu mgły

Warunki drogowe w piątek
Warunki drogowe w piątek
Warunki drogowe w piątek

Prawie w całym kraju kierowcy muszą się dziś liczyć z przelotnymi opadami śniegu. Na południu od wczesnego rana jazdę utrudniają mgły, a w ciągu dnia powieje dość silny wiatr. Zmotoryzowani muszą też liczyć się ze śliskimi drogami - najwięcej takich miejsc jest na północnym wschodzie.

Jak poinformowała po godzinie 6.00 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wszystkie drogi krajowe są przejezdne.

Przelotne opady i mgły

W całym kraju poza woj. pomorskim i lubuskim jazdę utrudniają przelotne opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Dodatkowo w Małopolsce i na Dolnym Śląsku występują ograniczające widzialność mgły.

Ślisko na północnym wschodzie

Z powodu opadów i niskich temperatur miejscami na drogach robi się ślisko. Taka sytuacja najbardziej daje się we znaki podróżującym po województwach: podlaskim (dk 8 w rejonie Suwałk, dk 16 odc. Augustów - Ogrodniki, dk 61 odc. Łomża - Grajewo, dk 66 odc. Zambrów - Bielsk Podlaski - Połowce); warmińsko-mazurskim (dk 58 i dk 63 w rejonie Pisza, dk 65 odc. Ełk - Gołdap, dk 16 odc. Ełk - Mikołajki, dk 59 odc. Giżycko - Mrągowo, dk 58 odc. Olsztynek - Szczytno); mazowieckim (dk 62 odcinek Sokołów Podlaski - gr. z woj. podlaskim) oraz dolnośląskim (dk 33 odc. Kłodzko - Boboszów).

Silny i niebezpieczny wiatr w górach

Na piątek synoptycy zapowiadają dobre warunki drogowe na północy i zachodzie kraju. Tam nie powinno padać, z wyjątkiem przelotnego śniegu na Wybrzeżu. Z kolei w centrum i na południu kraju synoptycy zapowiadają słabe opady śniegu o wielkości od 1 do 3 cm.

Na południu powieje nieco silniejszy wiatr, o maksymalnej prędkości 60 km/h. Może powodować zawiewanie śniegu na jezdnie.

Autor: mm,js/mj,rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości