Prognoza pogody na pięć dni: powieje z prędkością nawet 100 km/h. Może mocno padać
Niedziela zapowiada się wietrznie. Porywy wiatru osiągną prędkość do 100 km/h. Natomiast na Bałtyku pojawi się sztorm. Aura może okazać się niebezpieczna. W kolejne dni wiatr będzie się uspokajał. Jednak w wielu miejscach przydadzą się parasole.
W niedzielę na wschód od linii Wisły i Sanu pojawią się przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze niebo powinno się wypogodzić. Poza tym będzie wietrznie. Porywy osiągną prędkość do 70 km/h, a na północy miejscami odnotujemy nawet 100 km/h. Na Bałtyku może szaleć sztorm 10 stopnia w skali Beauforta.
Termometry pokażą od 10 st. C na Suwalszczyźnie do 17 st. C na Dolnym Śląsku.
Kolejny tydzień z opadami
W poniedziałek przelotnie popada deszcz. Wiatr powieje z południowego zachodu. Będzie słaby i umiarkowany, maksymalnie osiągnie 60 km/h. Odnotujemy od 8 st. C na Suwalszczyźnie do 16 st. C na Dolnym Śląsku.
We wtorek niemal w całym kraju możemy odnotować intensywne opady deszczu. Miejscami spadnie do 20 l/mkw. wody. Wiatr powieje z zachodu i będzie silny. W porywach osiągnie 80 km/h. Termometry pokażą od 9 st. C na Suwalszczyźnie do 15 na Dolnym Śląsku.
W środę na Dolnym Śląsku będzie pogodnie. Na pozostałym obszarze możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Powieje z zachodu. Porywy osiągną prędkość do 50 km/h. Na termometrach odnotujemy od 12 st. C na Suwalszczyźnie do 17 st. C na Dolnym Śląsku.
W czwartek na południu kraju słońce wyjrzy zza chmur. Na pozostałym obszarze możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany. Termometry pokażą od 11 st. C do 17 st. C w Małopolsce.
Autor: PW/map / Źródło: TVN Meteo
Źródło zdjęcia głównego: Flick(CC BY 2.0)/magnetismus
Podziel się
- Podziel się
- Tweetnij
- Wyślij znajomemu
Pogoda na majówkę 2025. Czy ciepła w wielu miejscach Wielkanoc oznacza, że zbliżający się wielkimi krokami długi, majowy weekend będzie sprzyjał grillowaniu i spędzaniu czasu na świeżym powietrzu? Nasza synoptyk Arleta Unton-Pyziołek sprawdziła najnowsze wyliczenia amerykańskich i europejskich modeli meteorologicznych.
Pogoda na majówkę. Te prognozy "stawiają Polskę w nieciekawej sytuacji"
W najbliższy weekend możemy doświadczyć dużej zmiany w pogodzie - mówią synoptycy. Według prognoz już niedługo do Polski mogą powrócić przymrozki, a w ciągu dnia będzie wyraźnie chłodniej. O szczegółach mówił Tomasz Wasilewski w programie "Wstajesz i wiesz" na antenie TVN24.
"Szykuje nam się duże ochłodzenie"
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z opadami deszczu i silnym wiatrem. W siedmiu województwach wydano żółte alarmy. IMGW opublikował także prognozę zagrożeń meteorologicznych na kolejne dni. Sprawdź szczegóły.
Uwaga na burze. IMGW wydał ostrzeżenia
Kolejne dni przyniosą ciepłą, ale burzową pogodę. Zjawiskom miejscami będzie towarzyszył grad, a także ulewny deszcz. Tuż przed weekendem rozpocznie się zmiana, którą najbardziej odczujemy na termometrach. Nadchodzi ochłodzenie.
Zwrot w pogodzie już niedługo. Nadchodzi ochłodzenie
W kilku regionach kraju w lasach panuje duże zagrożenie pożarowe - wynika z mapy Instytutu Badawczego Leśnictwa. W wielu miejscach niebezpieczeństwo wybuchu pożaru jest średnie. O rozwagę i stosowanie się do zaleceń służb w związku z suszą apelował w poniedziałek premier Donald Tusk.
"Jedna chwila nieuwagi i dramat gotowy". Duże zagrożenie
Osy dachowe sieją spustoszenie w australijskim stanie Wiktoria. Przez owady zamknięto kawiarnie, a dzieci boją się wyjść z domów. Według ekspertów, wzrost populacji tego gatunku związany jest z cieplejszą niż zwykle jesienią.
Zamknięte kawiarnie. Mieszkańcy zmagają się z inwazją os
14-letnia dziewczynka został zabiła przez lwicę. Do zdarzenia doszło na ranczu graniczącym z południowymi krańcami Parku Narodowego Nairobi w Kenii. Do innego tragicznego wypadku doszło w rezerwacie położonym na północ od stolicy tego kraju. Słoń stratował tam 54-letniego mężczyznę.
Lew i słoń zabiły w weekend dwie osoby. Jedna ofiara to nastolatka
Koniec kwietnia i początek maja to czas, kiedy w lasach na Podkarpaciu, głównie w Bieszczadach i Beskidzie Niskim, można spotkać żmije zygzakowate. To okres, kiedy gady te mają okres godowy - przypominają leśnicy.
Atakują odruchowo, uważajmy na nie, będąc w podkarpackich lasach
Rozpoczyna się kolejny piękny, wiosenny dzień, a przyroda tętni życiem. Niestety, ty już wiesz, że ból zatok, łzawiące oczy i alergiczny katar mogą zepsuć Ci ten czas. Sięgnij po OtriAllergy Control, pierwszy spray z flutykazonem dostępny bez recepty, produkowany przez markę Otrivin - ekspertów w walce z katarem. Dzięki niemu poczujesz ulgę na długie godziny i znów będziesz cieszyć się życiem bez przeszkód. Dowiedz się, w jaki sposób może pomóc Ci w opanowaniu objawów alergii!
Alergia nie ułatwia Ci życia? Przejmij nad nią kontrolę!
Australijskie służby mierzą się z tragiczną falą utonięć w świąteczny weekend. Na wschodnim wybrzeżu szaleje silny wiatr powodujący powstawanie kilkumetrowych fal. W sumie od piątku w Nowej Południowej Walii oraz w pobliżu Melbourne zmarło sześć osób.
Kilkumetrowe fale porywają ludzi. Sześć osób nie żyje
Najstarszy czynny amerykański astronauta Don Pettit, wraz z dwoma rosyjskimi kosmonautami, wrócił na Ziemię. Mężczyźni bezpiecznie wylądowali na pokładzie kapsuły kosmicznej Sojuz MS-26. Pettit w dniu powrotu na naszą planetę obchodził 70. urodziny.
Wrócił na Ziemię w dniu swoich 70. urodzin
Właściciel farmy w amerykańskim stanie Iowa rzucił się na pomoc zwierzętom po tym, jak w jego stodołę uderzyło tornado. Żywioł niemal zrównał z ziemią budynek, w którym znajdowało się kilkadziesiąt jagniąt i maciorek. Dzięki bohaterskiej postawie mężczyzny udało uratować się większość z nich.
Tornado zrównało stodołę z ziemią. Rolnik rzucił się na pomoc zwierzętom
Nawałnica przeszła przez podkarpacką gminę Pawłosiów. Obfite opady spowodowały, że wylał tam niewielki potok. Zalanych zostało ponad 150 budynków. - Straty są ogromne, mieszkańcy mówią, również ci najstarsi, że tak wielkich opadów deszczu sobie nie przypominają - relacjonował Marcin Kwaśny, reporter TVN24.
"To nie była zwykła burza". Ogromne straty w gminie na Podkarpaciu
W sobotę w Tatrach doszło do dwóch groźnych wypadków. Jak przekazało Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, mimo pogodnej aury warunki w górach są trudne. Podczas wycieczek powinniśmy zachować ostrożność i mieć przy sobie niezbędny sprzęt.
Dwa niebezpieczne wypadki w Tatrach
Uderzenie pioruna było prawdopodobnie przyczyną spłonięcia dzwonnicy w ponad stuletnim kościele w Minnesocie. Do zdarzenia doszło w czwartek, gdy nad regionem przechodziły burze i ulewy. To nie jedyny przypadek pożaru, do jakiego doszło podczas gwałtownych zjawisk atmosferycznych.
Zabytkowy kościół zapalił się podczas burzy
Donald Trump podpisał rozporządzenia umożliwiające prowadzenie komercyjnych połowów na chronionym obszarze Pacyfiku. Według organizacji ekologicznych, decyzja ta zagraża bezpieczeństwu wielu morskich gatunków. Może ona również negatywnie wpłynąć na produktywność lokalnego rybołówstwa.
Decyzja Trumpa ma pomóc rybakom. Naukowcy ostrzegają, że tylko im przeszkodzi
W piątek gwałtowne burze przetoczyły się nad częścią Polski. Najtrudniejsza sytuacja była na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Jak poinformował starszy brygadier Karol Kierzkowski, rzecznik prasowy Komendanta Głównego PSP, strażacy przeprowadzili blisko 700 interwencji. Ich działania polegały głównie na usuwaniu powalonych drzew i gałęzi oraz wypompowywaniu wody z zalanych piwnic i posesji.
Zalane domy, powalone drzewa. Prawie 700 interwencji strażaków
Zmarł turysta, którego w czwartek porwała lawina w Alpach Francuskich. Do wypadku doszło w popularnym kurorcie Val Thorens. Jak podały lokalne media, tego dnia nad Alpami przechodziła intensywna burza śnieżna, która zatrzymała ruch w części Francji, Włoch i Szwajcarii.
Lawina porwała turystę w popularnym kurorcie. Zmarł w szpitalu
Pirania w Sanie, bambus na Podkarpaciu - w Polsce coraz częściej pojawiają się nowe gatunki inwazyjne. Eksperci wyjaśniają, że do ich "ucieczki" często dochodzi przez przypadek lub nieuwagę hodowców. Inwazja obcych gatunków jest łatwiejsza do zatrzymania, jeśli wystarczająco wcześnie się ją wykryje.