Prognoza pogody na 5 dni: wraca zima

Prognoza pogody na 5 dni
Prognoza pogody na 5 dni
Prognoza pogody na 5 dni

W weekend najładniejsza pogoda utrzyma się na północy kraju. Na pozostałym obszarze pojawią się opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, chwilami intensywnego. Dodatkowo silnie powieje, co sprawi, że temperatura odczuwalna będzie niższa niż ta na termometrach. A ma być mroźno, miejscami nawet -7 st. C.

W piątek północ kraju pozostanie pogodna. Na południu spadnie deszcz, a na pozostałym obszarze deszcz ze śniegiem lub śnieg. Synoptycy TVN Meteo przewidują, że w pasie dzielnic centralnych spadnie od 3 do 8 cm śniegu.

Na południu kraju utrzyma się ciepło. Mieszkańcy Podkarpacia zobaczą na termometrach 7 st. C. Mróz pojawi się już na Suwalszczyźnie. Słupki rtęci pokażą tam -1 st. C.

Ze wschodu powieje umiarkowanie i dość silnie, do 50 km/h.

Sobota: coraz chłodniej

W sobotę wciąż pogodnie będzie w północnej części kraju. Poza tym spadnie deszcz ze śniegiem i śnieg. Będzie jeszcze chłodniej jak w piątek. Termometry w ciągu dnia pokażą od -2 st. C na Suwalszczyźnie do 4 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wciąż będzie wiać umiarkowanie i dość silnie ze wschodu.

Niedziela: mróz w całym kraju

W drugi dzień weekendu na dobrą pogodę będą mogli liczyć jedynie mieszkańcy Suwalszczyzny. Na pozostałym obszarze kraju spadnie śnieg. Synoptycy ostrzegają, że może być intensywny.

Już w całym kraju zrobi się mroźno. Termometry wskażą od -5 st. C na Suwalszczyźnie do -1 st. C na południu. Będzie wiać ze wschodu do 50 km/h.

Poniedziałek: intensywny śnieg

W całym kraju będzie padać śnieg, i znów może być intensywny.

Aktualne modele pogodowe wskazują na to, że poniedziałek będzie najchłodniejszy spośród opisywanych pięciu dni. W najcieplejszym momencie dnia słupki rtęci wskażą od -7 st. C na Suwalszczyźnie do -2 st. C na południu. Wiatr nieco się uspokoi, powieje umiarkowanie z północnego wschodu.

Wtorek: ciągle biało

Dobra pogoda wróci na Pomorze. Tam powinno być spokojnie. Na pozostałym obszarze kraju spadnie śnieg.

Temperatura maksymalna wyniesie od -5 st. C na Suwalszczyźnie do -2 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr zmieni kierunek i zelżeje. Powieje słabo i umiarkowanie z północnego zachodu.

Autor: mm/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości