Jesień nie daje za wygraną. Termometry pokażą nawet 13 stopni

Prognoza pogody na najbliższe dni
Prognoza pogody na najbliższe dni
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody na najbliższe dni

Zimne powietrze na jakiś czas opuści Polskę. Będziemy mogli cieszyć się pogodnymi i ciepłymi, jak na listopad, dniami. Miejscami wystąpią opady deszczu, jednak tylko o charakterze przelotnym.

Nocne niebo będzie przeważnie pochmurne, z niewielkimi przejaśnieniami. Na południu i zachodzie zaznaczy się wpływ ciepłego frontu atmosferycznego. Przyniesie to krótkotrwałe, choć nie zawsze słabe, opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz.

Dzień również okaże się przeważnie pochmurny. Na południu i zachodzie kraju wciąż będzie padać, choć w przeciwieństwie do nocy tylko deszcz. W pozostałych regionach możemy się spodziewać śniegu przechodzącego w deszcz ze śniegiem i deszcz. W górach poprószy śnieg. Taka aura spowoduje, że będzie ślisko. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 10 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany. Powieje z południa. Ciśnienie waha się, w południe warszawskie barometry wskażą 1000 hPa.

Rozkład temperatury w najbliższych dniach (ventusky.com)
Rozkład temperatury w najbliższych dniach (ventusky.com)Ventusky.com

Trochę przejaśnień w czwartek

W czwartek niebo ponownie zdominują chmury. Będzie się jednak przejaśniać. Na Podlasiu i Mazowszu wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 st. C na Podlasiu do 12 st. C na Dolnym Śląsku. Południowy wiatr, umiarkowany i dość silny, okresami osiągnie porywy do 60 km/h.

Piątkowe pogodne niebo

Piątek okaże się pogodny. Temperatura maksymalna będzie się wahać od 7 st. C na Suwalszczyźnie do 12 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, z południa.

Prognoza pogody na czwartek i piątekTVN Meteo

Ciepła sobota

W pierwszy dzień weekendu na Pomorzu wystąpią przelotne opady deszczu. Niebo nad pozostałymi regionami będzie pogodne. Termometry wskażą maksymalnie od 8 st. C na Podlasiu do 13 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje umiarkowanie, okresami silniej, z południa.

Rozkład opadów w najbliższych dniach (Ventusky.com)
Rozkład opadów w najbliższych dniach (Ventusky.com)Ventusky.com

W niedzielę na ogół przyjemna aura

Tydzień zakończymy na ogół pogodną aurą. Tylko na Podkarpaciu wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 5 st. C na Suwalszczyźnie do 9 st. C na Podkarpaciu. Południowy wiatr okaże się słaby i umiarkowany. Okresami będzie silniejszy.

Prognoza pogody na sobotę i niedzielęTVN Meteo

Autor: ao/aw / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości