Do 5 cm śniegu w Bieszczadach i Beskidach

Naśnieżyło w Bieszczadach/TVN24
Naśnieżyło w Bieszczadach/TVN24
Naśnieżyło w Bieszczadach/TVN24

- W Bieszczadach leży śnieg. W Ustrzykach Górnych i Cisnej jest go nawet do pięciu centymetrów. Z kolei w sobotę rano na Połoninie Wetlińskiej były trzy stopnie mrozu - poinformował Arkadiusz Kawalec, dyżurny GOPR. Podobnie jest w Beskidach. Warstwa śniegu w obu regionach ma do 5 cm grubości.

- Śnieg jest mokry. Powinien stopić się w ciągu dnia - ocenił Kawalec z bieszczadzkiego GOPR-u. W całym regionie powyżej górnej granicy lasu mgła ogranicza widoczność do 50 metrów. W dolinach widać od 500 metrów do jednego kilometra.

W Beskidach jest podobnie. Zgodnie z informacjami udzielonymi przez tamtejszy oddział GOPR zabieliły się partie szczytowe najwyższych gór: Pilska, Skrzycznego i Babiej Góry. Warstwa śniegu ma 5 cm.

Warunki na szlakach są trudne

Opady pogorszyły radykalnie warunki turystyczne w Beskidach. Szlaki są błotniste i śliskie. Temperatura nie przekracza w górach 4 st. C. W ocenie pracowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, także w całym paśmie Bieszczad pogoda zdecydowanie nie srzyjaja wędrówkom.

Autor: xyz//ŁUD / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości