Ogrody botaniczne w miejscowości Tucson w Stanach Zjednoczonych mogą pochwalić się rzadkim okazem. W tamtejszej szklarni zakwitła Rosie, ogromna roślina o bardzo osobliwym zapachu.
Dwudziestolatek ze stanu Kolorado może mówić o potrójnym szczęściu. Kilka dni temu podczas surfowania przeżył bliskie spotkanie z rekinem. Nie było to jednak pierwsze tak niebezpieczne zdarzenie. Chłopak ma już za sobą atak niedźwiedzia oraz ukąszenie grzechotnika.
W najbliższych dniach pogoda będzie się zmieniać jak w kalejdoskopie. Czekają nas burze, a wraz z nimi silny wiatr oraz opady deszczu. Również temperatura okaże się zmienna. Na termometrach zobaczymy od 12 do nawet 25 stopni Celsjusza.
Archeolodzy natrafili na liczące około 1300 lat szczątki trzech osób w dwóch oddzielnych grobach. Teraz mają nadzieję, że takie odkrycia pomogą w lepszym poznaniu kultury Peru.
Małpy jak nie mogły, tak wciąż nie mogą domagać się swoich praw autorskich. Sąd apelacyjny w Stanach Zjednoczonych jest nieugięty. W poniedziałek został ogłoszony ostateczny werdykt w sprawie praw do posiadania słynnego selfie, którego autorem jest makak Naruto.
W rezerwacie w chińskiej prowincji Junnan ukryta kamera uchwyciła sekretne życie zwierząt. Wśród nich są gatunki, których nigdy wcześniej nie udało się zaobserwować z bliska.
W ciemnych, niezbadanych głębinach oceanicznych pływa wiele przerażających stworzeń. Czają się w zakamarkach na dnie, by zaatakować swoją ofiarę. Oto 10 gatunków, które zadziwiają najbardziej. Listę opublikował portal buzzfeed.com
Wiosna to czas burz. W ostatnich dniach wyładowania pojawiają się nie tylko nad Polską, ale również u zachodnich sąsiadów. W sercu jednej z nawałnic znalazł się Mario Zeschik, niemiecki łowca burz.
Poniedziałkowe popołudnie w Polsce obfitowało w burze. Miejscami towarzyszyły im silne opady deszczu i porywy wiatru. Wysyłaliście nam zdjęcia i filmy na Kontakt 24.
Burze, którym towarzyszy deszcz w granicach 10-20 litrów na metr kwadratowy oraz wiatr w porywach do 80 kilometrów na godzinę, przechodziły w poniedziałek nad Polską. Wieczorem zaczęły zanikać.
W poniedziałkowe popołudnie oraz wieczór przez Polskę przechodziły burze. W niektórych regionach suma opadów deszczu przekroczyła 20 litrów na metr kwadratowy, a wiatr wiał z prędkością nawet do 80 kilometrów na godzinę. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia.
Przechodzące nad centralną częścią wojewódzwa śląskiego burze spowodowały w poniedziałek wieczorem utrudnienia w ruchu kolejowym w regionie. Niektóre pociągi jeździły z opóźnieniem, inne lokalne kursy odwołano.
Bójkę dwóch ośmiornic między deskami wraku statku uwiecznili na filmie amerykańscy badacze głębin. Po krótkiej przepychance pokonany głowonóg zagrzebał się w mułach dna oceanu.
Wiosenne "lato", które w ubiegłym tygodniu rozpieszczało nas piękną, stabilną pogodą, jest w odwrocie. Choć w najbliższych dniach możemy spodziewać się nadal wielu słonecznych chwil, to popada także deszcz, a miejscami będzie naprawdę chłodno.
Przez kilka ostatnich dni w Chorwacji panowała iście letnia temperatura. W popularnych miejscowościach turystycznych plaże zapełniły się wypoczywającymi.
W ubiegłym tygodniu w rzece Clyde, która przepływa przez tereny południowej Szkocji, natrafiono na orki. Te charakterystyczne czarno-białe ssaki urządziły sobie najwyraźniej polowanie na bytujące w tamtym regionie foki i morświny.
Wyż, który zapewniał nam piękna pogodę, ustępuje. To otwiera pole do popisu frontom atmosferycznym, które mniej więcej do godziny 20 popsuja pogodę w całym kraju. Potem też wpłyną na pogodę w Polsce.
Tatry Zachodnie, z uwagi na ochronę rzadkich gatunków zwierząt i roślin będą, niedostępne dla narciarzy. Od poniedziałku narciarze wysokogórscy będą mogli korzystać z tras tylko na Kasprowym Wierchu i w Tatrach Wysokich.
Naukowcy znaleźli pierwszy dowód na genetyczną adaptację ludzi do nurkowania. Jest to powiększona śledziona u koczowniczego ludu żyjącego u wybrzeży Indonezji, Malezji i Filipin.