Najnowsze

Najnowsze

Jak wrócić z Marsa? Pył z planety przerobić na paliwo rakietowe

Kosmiczny lot na Marsa to skomplikowana sprawa. Jednak - jak zauważają naukowcy - najtrudniejszą kwestią będzie powrót z Czerwonej Planety. Głównym problemem jest zapewnienie wystarczającej ilości paliwa na podróż powrotną. Pracownicy NASA rozwiązanie spróbują znaleźć "na miejscu".

"Jesteśmy ostatnim pokoleniem, które może coś zrobić"

Różnorodność biologiczna na Ziemi jest w złym stanie - oceniła organizacja ekologiczna WWF. Jak tłumaczył we "Wstajesz i wiesz" prezes WWF Polska Mirosław Proppé, jednym z najważniejszych działań, które możemy podjąć dla dobra planety, jest zahamowanie konsumpcjonizmu.

Smog śmiertelnym zagrożeniem dla dzieci

Zanieczyszczenie powietrza nadal przekracza limity i wytyczne Unii Europejskiej oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) - wynika z opublikowanego raportu Europejskiej Agencji Środowiska (EEA). Oddychanie powietrzem złej jakości szczególnie źle wpływa na dzieci. Według najnowszych danych rocznie z tego powodu umiera 600 tysięcy dzieci na całym świecie.

Najgorętszy Cypr, ale Polska była niewiele chłodniejsza

We wtorek termometry w Polsce wskazały nawet 23 stopnie Celsjusza - zaledwie pięć stopni mniej niż w najcieplejszych miejscach w całej Europie. Odczucie ciepła mógł jednak zakłócać silny wiatr. Maksymalne odnotowane porywy osiągnęły prędkość 155 kilometrów na godzinę.

Alarmujący raport WWF: "To będzie koniec różnorodności biologicznej na planecie"

W zaledwie 44 lata liczebność populacji ryb, ptaków, ssaków, płazów i gadów spadła aż o 60 procent. Przyrodnicy, jako najważniejsze przyczyny spadku globalnej bioróżnorodności, wskazują rabunkową gospodarkę i rolnictwo - obie związane z nieustannie rosnącą konsumpcją ze strony człowieka. Tymczasem przyroda dostarcza ludziom usługi ekosystemowe warte około 125 bilionów dolarów rocznie.

Maraton po kostki w wodzie

Włochy zmagają się ze skutkami gwałtownej pogody, w Wenecji podniósł się poziom wody. Nie przeszkodził jednak uczestnikom maratonu, którzy musieli biegać w wodzie, sięgającej im do kostek.