Najnowsze

Najnowsze

Rój pszczół w centrum miasta

Niecodzienna akcja straży pożarnej odbyła się w centrum Szczecina. Na skrzyżowaniu ulic pojawiły się setki pszczół. Konieczne było zatrzymanie ruchu.

Nad Polską zalega chłodne powietrze

Polska jest pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Pia znad Zatoki Biskajskiej, tylko na południowym wschodzie kraju zaznacza się strefa frontu atmosferycznego.

"Sześć hektarów już popłynęło". IMGW ostrzega trzy województwa przed wysoką wodą

Zagrożenie wysoką wodą w niektórych miejscach Polski nie zniknęło. Obowiązują ostrzeżenia hydrologiczne Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej dla trzech województw, w tym alert najwyższego stopnia dla województwa mazowieckiego. Fala dotarła między innymi na tereny doświadczone powodzią w 2010 roku. Władze apelują, by nie traktować wałów przeciwpowodziowych "jak tarasów widokowych".

Jedzenie za seks, czyli życie rodzinne nietoperzy

Najpierw samice jedzą z pyszczków samców. Potem osobniki te tworzą pary i rozmnażają się. Naukowcy z uniwersytetu w Tel Awiwie, prezentując wyniki swoich badań nad rudawcami nilowymi, przyznają, że to rodzaj transakcji "jedzenie za seks".

Antybiotyki w rzekach. Nawet 300-krotnie przekroczone normy

Stężenie antybiotyków w niektórych rzekach na świecie przekracza nawet 300 razy poziom uważany za bezpieczny – ujawniło przeprowadzone na globalną skalę badanie. Najbardziej zagrożone są miejsca w pobliżu oczyszczalni ścieków i wysypisk śmieci. Problem antybiotyków w wodzie dotyczy także Europy.