To nie było spokojne popołudnie dla mieszkańców norweskiego miasta Alta. U wybrzeży fiordu powstało osuwisko, które porwało osiem budynków. Spod zwałów ziemi wydostał się pies i o własnych siłach dopłynął do brzegu.
W ciągu najbliższych dni w wielu regionach kraju wystąpią opady deszczu. Pojawią się też burze, którym towarzyszyć będzie porywisty wiatr. Temperatura powietrza nie przekroczy 25 stopni Celsjusza.
Kiwi to owoc bogaty w składniki odżywcze, ale ma też swoją ciemną stronę. Powinniśmy wiedzieć, że składniki w nim zawarte mogą powodować alergię pokarmową. Jakie są jej objawy i kiedy udać się do lekarza?
W piątek niebo będzie pełne atrakcji. Czeka nas pełnia Truskawkowego Księżyca, ale przy wschodzie Srebrnego Globu będziemy mogli zobaczyć też jego półcieniowe zaćmienie.
Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,5 wystąpiło w środę na pustynnym obszarze Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Sejsmolodzy podają, że to wstrząsy wtórne po silniejszym trzęsieniu z 2019 roku.
W Indiach ciężarna słonica zmarła po tym, jak w jej pysku eksplodowała substancja wybuchowa. Według lokalnych urzędników zjadła ananasa wypełnionego petardami. Została znaleziona w jednej z rzek.
W czwartek będą regiony, w których pojawią się przelotne opady deszczu i burze. Będzie jednak dużo pogodnych miejsc. Na termometrach zobaczymy maksymalnie do 24 stopni Celsjusza.
Do Meksyku dotarła burza tropikalna Cristobal, powodująca lokalne powodzie. Wiatr łamał drzewa i niszczył samochody. Według prognoz żywioł może zacząć przesuwać się w kierunku Stanów Zjednoczonych.
W Indie uderzył cyklon Nisarga. Wiatr zrywa dachy i łamie drzewa. Ewakuowano ponad 100 tysięcy ludzi, a wśród nich około tysiąc pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 ze szpitala polowego.
Brytyjscy naukowcy chcą sprawdzić, czy ibuprofen może pomóc pacjentom chorym na COVID-19. Ich zdaniem lek ten może pomóc w walce z tą chorobą ze względu na swoje właściwości przeciwgorączkowe i przeciwbólowe.
Na najbliższe dni synoptycy prognozują dużo opadów deszczu i wyładowań atmosferycznych, ale z każdym dniem temperatura będzie wzrastać. W weekend we wszystkich regionach kraju na termometrach zobaczymy ponad 20 stopni.
Tropikalnych lasów deszczowych jest coraz mniej. W ubiegłym roku ubywało ich w tempie jednego boiska do piłki nożnej na sześć sekund. Naukowcy wskazują, że największym problemem są straty w tak zwanych lasach pierwotnych, czyli nietkniętych przez człowieka. Jedną trzecią wszystkich strat zaobserwowano tylko w jednym kraju.
Unia Europejska w nadchodzących miesiącach spodziewa się rozległych pożarów, które dotkną nie tylko południową część Europy. Zagrożone są też tereny zwykle wolne od ognia. - Z pewnością ten sezon będzie powyżej średniej z dziesięciu czy więcej lat - ocenił unijny komisarz ds. zarządzania kryzysowego Janez Lenarczicz.
Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski mówili we wtorek na konferencji prasowej, że nasz kraj odnosi sukces w walce z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2. Ich zdaniem Polska wygrywa walkę z epidemią. Czy rzeczywiście można powiedzieć, że pokonaliśmy wirusa? O tym opowiadał na antenie TVN24 mikrobiolog Tomasz Ozorowski.
W środę w wielu regionach kraju będzie pochmurno i wystąpią opady deszczu. Na wschodzie i w Sudetach może zagrzmieć. Termometry pokażą maksymalnie 23 stopnie Celsjusza.
Masowe wymieranie, którego doświadczamy obecnie na Ziemi, przebiega szybciej niż kiedykolwiek wcześniej - twierdzą naukowcy. W przeciwieństwie jednak do poprzednich takich zjawisk, teraz odpowiedzialni za nie jesteśmy my, ludzie.
W Polsce potwierdzono do tej pory ponad 24 tysiące zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Obecnie aktywnych jest ponad 11 tysięcy przypadków. Sprawdź, co mówią statystyki.
W poniedziałek powitaliśmy meteorologiczne lato. Na razie w wielu miejscach kraju czeka nas jednak deszczowa aura, miejscami z burzami, do Polski będzie się też "wciskać" chłodne powietrze. Kiedy możemy spodziewać się prawdziwie letniej pogody?
Liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 systematycznie spada w Europie Zachodniej, ale nie w Rosji i Europie Wschodniej - podała rzeczniczka Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Margaret Harris.
Hiszpańscy naukowcy wyjaśnili, skąd pochodzi biały kolor domów typowych dla regionu Andaluzji. Jak twierdzą, to efekt przechodzących przez kraj epidemii.
Od tygodni w Polsce utrzymuje się mniej więcej stała liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa SARS-CoV-2. Jak zauważył prezes Fundacji Instytutu Profilaktyki Zakażeń doktor Paweł Grzesiowski, w naszym kraju nieustannie pojawiają się nowe ogniska epidemii, przy czym te stare nie są wystarczająco opanowane.
Całkowita liczba zakażeń koronawirusem wynosi ponad sześć milionów przypadków. Obecnie z chorobą walczą ponad trzy miliony osób. 53 tysiące z nich znajduje się w ciężkim lub krytycznym stanie.
Liczba ofiar śmiertelnych burzy tropikalnej Amanda, która nawiedziła Salwador, wzrosła do 14 osób. Żywioł spowodował powodzie oraz lawiny błotne. Mnóstwo mieszkańców, z uwagi na niebezpieczeństwo, musiało opuścić swoje domy.
Niemal cały świat walczy z koronawirusem. W świetle najnowszych badań okazuje się, że po wyzdrowieniu z COVID-19 mogą pozostać poważne powikłania, takie jak zakrzepy w wielu narządach organizmu czy udar. Z powodu możliwych konsekwencji dla całego organizmu, COVID-19 może być uważana za wieloukładowe schorzenie.
Przez najbliższe dni będziemy mogli cieszyć się wysoką temperaturą. Miejscami popada słaby deszcz. Oprócz opadów w niektórych częściach kraju mogą pojawić się wyładowania atmosferyczne.