Najnowsze

Najnowsze

Prawie 21 stopni na Antarktydzie. "Nigdy nie widzieliśmy czegoś takiego"

Na Antarktydzie padł kolejny rekord temperatury: 20,75 stopnia Celsjusza. Pomiar zarejestrowano na wyspie Seymour, położonej na wschód od północnego krańca Półwyspu Antarktycznego, w argentyńskiej stacji badawczej Marambio. Jeżeli wynik się potwierdzi, będzie to najwyższa temperatura zanotowana na tym kontynencie w historii pomiarów.

Trudne warunki na drogach

W piątek podróżowanie utrudnią opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a także śniegu. Na drogach będzie ślisko niebezpiecznie.

Nie żyje 1367 osób, a ponad 60 tysięcy jest zakażonych koronawirusem

Mike Ryan ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) poinformował na konferencji prasowej, że liczba przypadków zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 poza Chinami gwałtownie nie rośnie. Wyjątkiem jest wycieczkowiec w pobliżu Jokohamy. W Stanach Zjednoczonych wirusa zdiagnozowano u 15. osoby. Na całym świecie zakażonych jest ponad 60 tysięcy osób.

Warunki w górach nadal trudne. Lawinowa "dwójka"

W Tatrach, Bieszczadach i Beskidach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego. W wielu miejscach szlaki są oblodzone i nieprzetarte z powodu opadów śniegu. - Wybierając się w góry trzeba pamiętać o odpowiednim stroju i obuwiu - apelują ratownicy górscy.

WHO: epidemia nadal może pójść w dowolnym kierunku

- Ta epidemia nadal może pójść w dowolnym kierunku - mówił o rozprzestrzeniającym się koronawirusie SARS-CoV-2 dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus. Wielka Brytania poinformowała w środę wieczorem o dziewiątym potwierdzonym przypadku zakażenia.

Pochmurno, a miejscami mokro i wietrznie. Od niedzieli znowu niespokojnie

Nad Polską zalega jeszcze słabnący front atmosferyczny związany z niżem Sabina, zbliżają się do nas jednak kolejne opady. Prognozowany jest też silny wiatr z porywami dochodzącymi do około 100 kilometrów na godzinę. W weekend wróci nietypowo wysoka dla tej pory roku temperatura. Na termometrach zobaczymy do 13 stopni Celsjusza.

Co nas czeka po odejściu niżu Sabina

Niż Sabina, który w ostatnich dniach namieszał w pogodzie, odchodzi już w kierunku Arktyki. Według wstępnych prognoz pogoda będzie dużo spokojniejsza. Jednak jak powiedziała synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek, w niedzielę dostaniemy się pod wpływ "drugiej Sabiny".

Ponad 1200 interwencji. Bilans wtorkowych wichur

We wtorek w Polsce doszło do 1246 zdarzeń związanych z silnym wiatrem - poinformował rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej starszy brygadier Paweł Frątczak. Najczęściej strażacy interweniowali na Śląsku - 240 razy, w Małopolsce - 210 i na Dolnym Śląsku - 187. Żywioł zniszczył 246 budynków, w tym 169 mieszkalnych.