Naukowcy poddali analizie tysiące próbek pozyskanych z osadów dna oceanicznego, aby stworzyć najbardziej szczegółowy zapis historii zmian klimatu Ziemi. To pokazało, w jak tragicznej sytuacji obecnie się znajdujemy.
Zagrożone wyginięciem kalifornijskie pstrągi tęczowe mogą wykorzystać swój "wewnętrzny zegar" do podjęcia decyzji o migracji - twierdzą naukowcy z Uniwersytetu w Cincinnati. Według nich na wędrówkę wpływa wydłużający się wiosną dzień, a nie jak wcześniej sądzono warunki pogodowe.
13 doskonale zachowanych sarkofagów zostało znalezionych w Sakkarze. Ich zawartość stanowią zmumifikowane ludzkie ciała. Naukowcy oszacowali, że sarkofagi mają co najmniej 2,5 tysiąca lat.
Nietypowe dla północnych regionów Turcji zjawisko pojawiło się w stolicy kraju, Ankarze. Miasto nawiedziła silna burza piaskowa. Kilka osób zostało rannych.
W jednym z małopolskich ogródków wyrósł okratek australijski - grzyb znany ze swojego specyficznego wyglądu i zapachu. Pani Marta wraz z mężem natknęli się na niego podczas koszenia trawy. - Wiem, że nie jest częsty, sama się zdziwiłam - opowiadała redakcji Kontakt 24, której przesłała zdjęcia swojego znaleziska.
Aż 30 stopni będzie lada dzień na południu kraju, ale potem przyjdzie nagłe ochłodzenie. Sprawdź długoterminową prognozę pogody tvnmeteo.pl przygotowaną przez Tomasza Wasilewskiego.
Burza tropikalna Sally przybiera na sile i może stać się huraganem pierwszej kategorii w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona. Niesie ze sobą ulewne deszcze i porywisty wiatr - informuje amerykańskie Narodowego Centrum ds. Huraganów (NHC).
Epidemii COVID-19 nie zahamujemy, jeśli nie będzie szczepionki - twierdzi profesor Bolesław Samoliński, specjalista zdrowia publicznego. Podkreśla, że szczepionka musi być nie tylko skuteczna, ale i bezpieczna. Dopiero wtedy można ją aplikować.
W prognozach na najbliższy tydzień widać upał, temperatura może wzrosnąć nawet do 31 stopni Celsjusza. Jednak pod koniec tygodnia nastąpi gwałtowne ochłodzenie. O pogodzie w Europie opowiadał we "Wstajesz i weekend" na antenie TVN24 prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski.
Przed żółwiami morskimi, wylęgającymi się na cypryjskich plażach i walczącymi, by doczołgać się do morza, stoją kolejne zagrożenia. Jak twierdzą naukowcy, są nimi coraz gwałtowniejsze zjawiska pogodowe spowodowane zmianami klimatu.
Zdaniem doktora Anthony'ego Fauciego, stan normalności znanej sprzed pandemii COVID-19, może wrócić dopiero pod koniec 2021 roku. Immunolog na piątkowej konferencji opowiadał także o swoich niepokojach związanych z brakiem ostrożności młodych ludzi oraz szerzącymi się nieprawdziwymi informacjami dotyczącym potencjalnych leków na koronawirusa.
Przewodnicy turystyczni zachęcają, by odwiedzać Warmię i Mazury nie tylko w lecie. Turyści mogą skorzystać z aktywnego wypoczynku dzięki szlakom kajakowym czy trasom rowerowym. W każdej części regionu dzieje się coś ciekawego.
Karpackie orliki krzykliwe (Clanga pomarina) rozpoczynają przygotowania do odlotu na zimę. Zdaniem ornitologów pod względem migracji są niezwykle punktualne. W całej Polsce żyje ich około 2,7 tysiąca par.
Jakość powietrza w Stanach Zjednoczonych znacznie się pogorszyła w wyniku niszczycielskich pożarów. Miasto Oregon znalazło się na czele miejsc z najgorszą jakością powietrza na świecie w rankingu szwajcarskiej firmy. Lekarze ostrzegają, że zanieczyszczenie może sprawić, iż ludzie staną się bardziej podatni na chorobę COVID-19.
Dni stają się coraz cieplejsze. W prognozach na przyszły tydzień widać nawet upał. Co odpowiada za ten wrześniowy żar? O tym opowiedział we "Wstajesz i weekend" prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski.
Rośnie liczba ofiar śmiertelnych pożarów w zachodniej części Stanów Zjednoczonych. Zginęło już co najmniej 25 osób, w tym znaleziony w samochodzie nastolatek z psem na kolanach. Ogień zniszczył tysiące domów.
Wywołanie uśmiechu na twarzy to jeden z celów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2020. W śmieszny sposób ma on także promować ochronę dzikiej przyrody. Zobaczcie zdjęcia finalistów.
Utrata smaku oraz węchu to objawy towarzyszące zakażeniu koronawirusem SARS-CoV-2 głównie u młodszych pacjentów, poniżej 60. roku życia - wynika z badania przeprowadzonego przez hiszpańskich lekarzy na blisko tysiącu zainfekowanych osobach.
Planując wyprawę na Mazury, warto pamiętać o mniejszych miejscowościach. Jedna z nich - Sorkwity - to prawdziwy raj dla kajakarzy. W pobliżu przepływa rzeka Krutynia, której szlak liczy ponad 100 kilometrów. Zaprasza o każdej porze roku.
Eksperci z zoo w Stanach Zjednoczonych próbują dowiedzieć się, jak to możliwe, że 62-letnia samica pytona królewskiego złożyła jaja, mimo iż od kilkunastu lat nie miała kontaktu z samcem. Są dwie hipotezy.
Kolejny rok z rzędu ogień trawi tereny Amazonii w Ameryce Południowej. Naukowcy obawiają się, że zniszczenie lasów deszczowych może osiągnąć punkt, od którego nie będzie już odwrotu.
W piątek 11 września minęło pół roku od momentu ogłoszenia przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) pandemii COVID-19, choroby wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV-2. Do tej pory odnotowano ponad 28 milionów przypadków zakażenia tym wirusem, a liczba zmarłych przekroczyła 900 tysięcy w ponad 180 krajach na całym świecie.
Kolejne dni zapowiadają w pogodzie słoneczny schyłek lata. Z każdym dniem będzie się robić coraz goręcej - w połowie przyszłego tygodnia możliwe jest nawet 30 stopni Celsjusza. Jednak wraz z upałem pojawią się groźne zjawiska.
U zachodnich wybrzeży Stanów Zjednoczonych szaleją pożary. Zginęło 15 osób, a setki domów zostały zniszczone. Ogień zmusił setki tysięcy mieszkańców do ucieczki - w samym stanie Oregon ewakuowano blisko pół miliona osób.