Najnowsze

Najnowsze

Morska piana pokryła plażę

Na jednej z francuskich plaż pojawiły się duże ilości morskiej piany. Powstaniu zjawiska sprzyjały warunki atmosferyczne.

Ile kosztują zmiany klimatu? Podsumowano straty z najpoważniejszych zdarzeń pogodowych 2020 roku

2020 rok będzie niewątpliwie kojarzyć się z pandemią COVID-19. Jednak przez cały rok miliardy osób na świecie musiały zmagać się dodatkowo z konsekwencjami poważnych wydarzeń, związanych ze zmianami klimatu. Organizacja Christian Aid wydała raport, w którym wyszczególnione zostały te największe i oszacowała koszty, jakie były konieczne do naprawy spowodowanych przez nie zniszczeń.

Pogoda na dziś: deszczowo, do 8 stopni

Dzień zapowiada się pochmurno i deszczowo. Miejscami wystąpią opady deszczu ze śniegiem, a w górach samego śniegu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 8 stopni, jednak temperatura odczuwalna będzie niższa, ze względu na silniejsze porywy wiatru.

Prognoza na 5 dni: jaka pogoda w sylwestra i pierwsze dni nowego roku?

Końcówka 2020 roku i początek roku 2021 będą przeważnie pochmurne z możliwymi przejaśnieniami. W sylwestra i Nowy Rok synoptycy nie wykluczają lokalnie opadów deszczu ze śniegiem, bardzo rzadko samego śniegu. Będą takie miejsca, gdzie termometry pokażą 8 stopni Celsjusza, ale i takie, w których w najcieplejszym momencie dnia temperatura zatrzyma się na zerze.

Jest szansa na start Polaków w drugim konkursie

Widać światełko w tunelu. Andrzej Wąsowicz, prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego poinformował, że jest szansa na start Polaków w drugim konkursie Turnieju Czterech Skoczni, w Garmisch-Partenkirchen. W związku z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa u Klemensa Murańki Biało-Czerwoni zostali wykluczeni z pierwszego.

"Lodowe włosy" z pogranicza Mazowsza i Podlasia

Duża wilgotność, mróz i specyficzny grzyb - łojówka różowawa. To przepis na niezwykłe zjawisko zwane "lodowymi włosami". Niektórzy mieli okazję podziwiać je w niedzielę rano w Nadbużańskim Parku Krajobrazowym. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

"Ta wyniszczająca choroba skóry zabija delfiny"

Naukowcy z Kalifornii zbadali chorobę powodującą zmiany skórne u delfinów w różnych częściach świata. Teraz udało się ustalić przyczynę schorzenia. Zdaniem naukowców, odpowiadają za nie coraz częściej występujące huragany i cyklony, spowodowane zmianami klimatycznymi.