Najnowsze

Najnowsze

Trąba wodna w Jastarni

Plażowicze, którzy spędzali sobotnie przedpołudnie w Jastarni, mogli zobaczyć niecodzienne zjawisko - trąbę wodą. Wirujący lej pojawił się na wodzie.

"To było jak wielka eksplozja". Trąba powietrzna w Chile

Przez chilijskie miasteczko Tucapel przeszła trąba powietrzna. Towarzyszący jej silny wiatr zniszczył wiele domów, powalił drzewa, uszkodzi sieć energetyczną i drogi. Niektórzy mieszkańcy stracili dach nad głową. Władze miasta zobowiązały się pomóc poszkodowanym.

"To było jak wielka eksplozja". Trąba powietrzna w Chile

Przez chilijskie miasteczko Tucapel przeszła trąba powietrzna. Towarzyszący jej silny wiatr zniszczył wiele domów, powalił drzewa, uszkodzi sieć energetyczną i drogi. Niektórzy mieszkańcy stracili dach nad głową. Władze miasta zobowiązały się pomóc poszkodowanym.

Przypadkiem zabił 25 ropuch, musi zapłacić tysiące euro kary

Pewien hiszpański hodowca założył elektrycznego pastucha, by jego krowy nie uciekały poza teren gospodarstwa. Urządzenie doprowadziło do śmierci 25 ropuch. Na mężczyznę nałożono karę w wysokości 5,5 tysiąca euro. Sprawa odbiła się szerokim echem - doszło nawet do protestów.

Powódź błyskawiczna uwięziła w autach cztery osoby

Pozostałości po burzy tropikalnej Fred spowodowały ulewne opady deszczu w amerykańskim stanie Massachusetts, doprowadzając do powodzi błyskawicznej. Służby uratowały cztery osoby uwięzione przez wysoką wodę w przejeździe podziemnym.

Leczenie COVID-19 przeciwciałami monoklonalnymi zatwierdzono w Wielkiej Brytanii

Brytyjski Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych i Wyrobów Medycznych (MHRA) zatwierdził w piątek stosowanie przeciwciała monoklonalnego jako leku na COVID-19. Może on też być stosowany w celu zapobiegania zakażeniom. Jak podkreślają eksperci, nie zastępuje on powszechnych szczepień, lecz uzupełnia ten program.

Koty wolą jeść "za darmo"

Koty, mając wybór pomiędzy "darmowym" posiłkiem, który właściciel podaje prosto pod nos, a posiłkiem, na który trzeba zapracować, wybierają tę pierwszą, bezwysiłkową opcję - wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z USA.

Pożar na Lazurowym Wybrzeżu nadal nieugaszony. "Grozi nam katastrofa ekologiczna"

Trwa walka z pożarem, który wybuchł w poniedziałek we francuskim departamencie Var na Lazurowym Wybrzeżu. Akcję utrudnia silny wiatr. - Grozi nam katastrofa ekologiczna - ostrzegła Marie-Claude Serra z władz narodowego rezerwatu przyrody Masywu Maurów. Dobre wieści dotarły natomiast z Hiszpanii. Strażacy w prowincji Avila ugasili duży pożar nazwany przez sekretarza stanu ds. ochrony środowiska Hugo Morana "katastrofą pierwszego stopnia".

Misja polskich strażaków w Grecji zostaje wydłużona. "Wykonują niezwykłą robotę"

Polscy strażacy zostają w Grecji o dwa tygodnie dłużej - poinformowała w czwartek wieczorem Państwowa Straż Pożarna. Dzięki ich wsparciu przed pożarem zostali uratowani mieszkańcy greckiej miejscowości Vilia. Dogaszanie ognia trwało wiele godzin, a sytuacja była wyjątkowo trudna. Z podziękowaniami za pomoc Polaków w gaszeniu pożarów zwrócił się szef greckiego rządu Kyriakos Micotakis.

Pogoda na jutro: piątek z powrotem burz

Pogoda na jutro w dużej części kraju zapowiada się deszczowo i burzowo. W czasie wyładowań atmosferycznych wiatr w porywach osiągnie do 80 kilometrów na godzinę. Temperatura sięgnie maksymalnie 25 stopni Celsjusza.

Diabłom tasmańskim na ratunek

Praski ogród zoologiczny rozpoczął akcję wspierającą ogólnoświatowy projekt "Save the Tasmanian Devil Appeal", której celem jest opracowanie leku przeciwko rakowi pyska u diabła (DFTD). To groźna choroba, która dziesiątkuje diabły tasmańskie.

Burze w piątek mogą powrócić. Gdzie na nie uważać

Burze w piątek możliwe są w większości województw - wynika z prognozy zagrożeń pogodowych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Jak przewidują synoptycy, w ciągu następnych dni w niektórych regionach kraju mogą wystąpić ulewne opady deszczu.

Odkryto szczątki mieszkańca Pompejów. Wiadomo, jak się nazywał

W okolicach Pompejów znaleziono grobowiec z dobrze zachowanymi ludzkimi szczątkami. Dzięki inskrypcji na zewnątrz obiektu wiadomo, kim była ta osoba. Archeolodzy uważają, że odkrycie przyczyniło się do poszerzenia informacji o starożytnych metodach pochówku.

Na Haiti wzrosła liczba zmarłych. Doszło do kolejnego wstrząsu

Na Haiti nadal trwają poszukiwania setek osób, które zaginęły po sobotnim trzęsieniu ziemi. Co najmniej 2189 zginęło, a dziesiątki tysięcy zostało rannych. Według szacunków międzynarodowych programów pomocowych, ponad milion mieszkańców jest w trudnej sytuacji. Tymczasem na Haiti doszło do kolejnego trzęsienia.