Brytyjczycy rzadko już liczą barany, żeby zasnąć. Wolą słuchać, jak pada deszcz lub nagrań z odgłosami dżungli, ryku lwa i małpich wrzasków. Takie są wyniki najnowszego sondażu na temat tego, co ułatwia ludziom zasypianie.
W sobotę nad Polskę napłynie wilgotne powietrze i żadnego mieszkańca naszego kraju nie ominie deszcz. Co więcej, nad naszymi głowami będzie się przemieszczać front atmosferyczny, który przyniesie ze sobą złe samopoczucie.
Sobotnia pogoda nie rozpieści żeglarzy w Polsce. Na Mazurach burze są gwarantowane, dlatego lepiej zostać w porcie. Słońce i dobre wiatry gwarantuje za to Grecja.
NASA wystrzeliła w piątek sondę kosmiczną Juno, która po kilkuletnim locie ma dotrzeć w lipcu 2016 roku do Jowisza. Na największej planecie Układu Słonecznego ma przeprowadzić kompleksowe badania.
Chmury na niebie turyści zobaczą w sobotę w całej Europie, jednak w Polsce nie pozwolą one przebić się słońcu. Pomorze i Wybrzeże będą mokre, a Mazury burzowe. Najładniejsza pogoda czeka na turystów w Turcji, gdzie wody nagrzeją się do 30 st. C.
Jeszcze dobrze nie nacieszyliśmy się letnią pogodą, a tu już końca dobiegło lato solarne. 5 sierpnia na północnej półkuli właśnie minął kwartał z największą ilością światła słonecznego.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał nowe ostrzeżenie hydrologiczne, tym razem dla województwa pomorskiego. Nadmiar wody, który spadł podczas ubiegłotygodniowych deszczów, spłynął już Wisłą do Bałtyku.
Ponad dwie godziny leśnicy z Nadleśnictwa Wipsowo ratowali najstarszy cis na Warmii i Mazurach. 300-letnie drzewo przewróciło się pod koniec lipca, podczas nawałnicy, która spowodowała znaczne straty w olsztyńskich lasach.
Amerykańska Narodowa Służba Oceaniczna i Meteorologiczna (NOAA) ostrzega, że w tym sezonie huraganów będzie więcej niż zazwyczaj. Badacze prognozują, że ich liczba zwiększy się ze standardowych ośmiu do dziesięciu.
W piątek rano niedźwiedź polarny zaatakował brytyjskich turystów na norweskim archipelagu Svalbard. W wyniku starcia ze zwierzęciem jeden mężczyzna nie żyje, a czterech jest ciężko rannych.
Uczestnicy XVII Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą pierwsze koncerty mają już za sobą. Organizowane od lat wydarzenie gromadzi coraz więcej fanów. Powód? Swoboda, dobra muzyka i... błoto.
Początek sierpnia, zgodnie z zapowiedziami synoptyków TVN Meteo był słoneczny. Można było to zaobserwować także w Tatrach. Wspaniałe widoki na nasze góry uwiecznił na swoim filmie Reporter 24.
Pogoda jest głównym czynnikiem, który tego lata przyczynił się do rekordowej liczby zmarłych na terenie Parku Narodowego Yosemite - oznajmiła we wtorek jego rzeczniczka Kari Cobb.
Yosemite uchodzi za najbardziej niebezpieczny park narodowy na świecie.
Zaczęły się dwa duże, polskie festiwale - 17. już Przystanek Woodstock, a także kolejna edycja OFF Festivalu w Katowicach. Jaka będzie pogoda do końca obu imprez? Niestety, nie mamy dobrych wieści.
"Region bogatej w ropę delty Nigru cierpi z powodu katastrofy ekologicznej spowodowanej zanieczyszczeniem wód gruntowych, wyniszczeniem roślin i wyciekiem ropy do gleby. Usuwanie szkód może zająć nawet 30 lat" - ujawnia raport ONZ sfinansowany przez koncern Shell na prośbę nigeryjskiego rządu.
Brązowe, łyse plamy na zdjęciu zrobionym przez satelitę NASA to nie plaża czy pagórki - to polany powstałe po wycięciu lasów deszczowych. Fotografia uwidacznia skalę zniszczeń, o których alarmuje się od lat.
Krótko cieszyliśmy się piękną pogodą. Nad ziemie zachodnie nadchodzi front niosący ze sobą dużo gorszą aurę. Sprowadzi on do naszego kraju chmury, z których już w piątek popada i zagrzmi.
Ostatnie obserwacje powierzchni Marsa mogą dowodzić, że na Czerwonej Planecie płynie woda - poinformowali naukowcy NASA. Wnioski snują na podstawie danych uzyskanych przez sondę Mars Reconnaissance, wystrzeloną w kosmos w 2005 roku.
Pioruny uderzające w ziemię to nie przelewki. Przekonali się o tym kolumbijscy żołnierze patrolujący pogranicze z Wenezuelą. Błyskawica zabiła cztery osoby.
Według amerykańskich szacunków głód i susza w Somalii zabiły w ostatnich trzech miesiącach ponad 29 tys. dzieci w wieku poniżej pięciu lat. Jest to pierwsza tak precyzyjna próba oszacowania liczby zmarłych w wyniku klęski w Rogu Afryki.
Zachodnia część polskiego Wybrzeża w deszczu, pozostałe rejony Bałtyku pochmurne. Tak, jak i Mazury. Chorwackie niebo też będzie mało słoneczne. Jedynie Grecja będzie naprawdę sprzyjać w piątek żeglarzom.
W piątek Pomorze znów skąpane w deszczu. Wtórują mu Wenecja, Saloniki i kurorty bułgarskie. Pogodnie będzie za to w Turcji, ale to żadna niespodzianka. Urlopowicze w Europie będą mieć chwilę wytchnienia od upałów. Czy na długo?
W weekend rozpocznie się seria deszczowych dni. Winowajcą jest Rene, niż znad Morza Północnego, który skutecznie przepędzi zalegającą nad Polską, ciepłą i słoneczną Karin. Podniebny spektakl nie obędzie się bez burz i gradobicia.
W sobotę planetoida Vesta znajdzie się bardzo blisko Ziemi i w opozycji wobec Słońca. Dzięki temu, około godziny 1:00 w nocy będzie można ją znaleźć w gwiazdozbiorze Koziorożca, nisko nad południowym horyzontem.
Nowa teoria na temat kształtu ziemskiego satelity. Część naukowców uważa, że Księżyc miał kiedyś o wiele mniejszego towarzysza, który zderzył się z nim i najzwyczajniej w świecie wbił w niego. Miałoby to tłumaczyć, jak na niewidocznej dla nas półkuli powstały góry.
- Wiosną przyszłego roku powinny ruszyć prace budowlane Zbiornika Racibórz Dolny, który ma zabezpieczyć przed powodzią miejscowości dorzecza górnej Odry. Koszt inwestycji to 1,7 mld zł. By wykonanie inwestycji było możliwe, przeprowadzić się musi ponad 70 rodzin.