Najnowsze

Najnowsze

Zima trzyma. Biało na południu Polski

Na południu Polski ponownie zrobiło się biało. Zima zdaje się z nami bawić, czy też, jak określa to Reporter 24 ramczak, "Święty Maciej - zimę traci lub bogaci". Obecnie zdecydowanie bogaci.

Prognoza pogody na marzec pisana "nosem" synoptyka

Prognozowanie pogody nie zawsze przebiegało tak, jak dzieje się to teraz. Nasz synoptyk Artur Chrzanowski wspomina czasy, kiedy nie było cyfrowych modeli prognostycznych, a pogodę przewidywało się za pomocą... nosa.

Na Charonie mógł być pradawny, podpowierzchniowy ocean

Pierwsze zdjęcia Plutona i jego największego księżyca - Charona z misji NASA New Horizons zaskoczyły naukowców. Powierzchnia badanych obiektów nie jest tak dziewicza i bezbarwna jakby się mogło wydawać. Zamiast tego jest pokryta licznymi kraterami, górami i wieloma innymi formami geologicznymi.

Naukowcy dowiedli, że grube pingwiny częściej się przewracają

Pingwiny znacznie lepiej radzą sobie poruszając się w wodzie niż na lądzie. Jednak czasem są zmuszone do długich wędrówek na swoich krótkich nogach. Najnowsze badania ujawniają, że bardziej masywne osobniki mają problem z utrzymaniem się w pionie i częściej się przewracają.

Żelazne meteoryty pod lodem Antarktydy

Lód Antarktydy z pewnością skrywa wiele tajemnic. Ostatnio we wschodniej części tego lodowego kontynentu naukowcy odkryli największy kanion na świecie. Teraz nowe, eksperymentalne badania sugerują, że na Antarktydzie mogą znajdować się żelazne meteoryty i to nie głębiej niż pół metra pod powierzchnią lodu. Być może kryją one historię utworzenia się Układu Słonecznego.