Weekend mija pod znakiem ulewnego deszczu i wiatru halnego. Miejscami może spaść do 50 l/mkw. wody, a na szczytach górskich wieje w porywach do 140 km/h. Do Polski wędruje ciepłe powietrze, dzięki czemu na południu temperatura wzrosła do 15 st. C. Zimno zrobi się pod koniec miesiąca.
Niezwykłe przyjaźnie zdarzają się nie tylko wśród ludzi, ale także w przypadku zwierząt. Widać to na przykładzie tej ciekawej pary - psa i niedźwiedzia polarnego, które zachowują się jak dwójka dobrych przyjaciół. Takie spotkania jednak nie zawsze dobrze się kończą.
Małgorzata Wojtaczka, jako pierwsza Polka i jedna z niewielu kobiet na świecie, rozpoczęła - śladami Amundsena - samotny marsz w poprzek Antarktydy. Celem jest Biegun Południowy. Przed 51-letnią wrocławianką 1200 km, około 50-60 dni na nartach wśród śniegu i lodu.
Załoga 50. Ekspedycji doleciała na ISS. To Rosjanin, Amerykanka i Francuz, którzy pozostaną w Kosmosie przez pół roku. Wśród astronautów są kosmiczni rekordziści.
Niewiele osób wie, że wyspa Santorini ma tak interesującą przeszłość. Była kolebką cywilizacji minojskiej, która została zmieciona z powierzchni ziemi przez wybuch wulkanu. W wyniku wybuchu powstała fala tsunami, która dotkliwie zniszczyła także Kretę.
Dzień w większości kraju okaże się pogodny. Znajdą się jednak miejsca, w których popada, ale deszcz będzie słaby i wystąpi jedynie lokalnie. Termometry wskażą maksymalnie 12 st. C.
Aura w niektórych regionach kraju jest niebezpieczna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pogodowe i hydrologiczne pierwszego i drugiego stopnia.
Im dalej od równika, tym chłodniej - tak uczymy się na lekcjach geografii. Tymczasem na północnym kole podbiegunowym kilka dni temu było nawet o 40 st. C cieplej niż w Rosji. Dlaczego tak się stało?
W najbliższych dniach spodziewamy się miejscami pochmurnej, ale bardzo ciepłej, jak na tę porę roku, pogody. Termometry wskażą nawet 15 st. C. Dodatkowo na niebie zobaczymy dużo słońca, więc ostatnie chwile jesieni miło nas zaskoczą.
Do amerykańskiego stanu Minnesota zawitała zima. Śnieg pojawił się tam w czwartek późnym wieczorem, sprawiając mieszkańcom wiele problemów komunikacyjnych.
Uderzenie asteroidy przyczyniło się do zniszczenia większości życia na Ziemi. Krater Chicxulub w Meksyku mógł jednak stać się później korzystnym środowiskiem do rozwoju nowego życia. Tak wynika z nowych badań.
Ziewać zdarza się każdemu z nas, szczególnie gdy jesteśmy znudzeni lub zmęczeni. Zwierzęta również to robią. Zobacz, jak to wygląda u pelikanów. Widok jest zadziwiający.
Pogoda w wielu regionach utrudni jazdę. Miejscami zmotoryzowani mogą liczyć na dobre warunki na drogach, jednak w większości kraju spodziewamy się opadów deszczu.
Pogoda w większości kraju nie dopisze. W wielu regionach będzie padać, a pogoda wpłynie niekorzystnie na nasze samopoczucie. Zrobi się jednak cieplej. Termometry maksymalnie wskażą 13 st. C.
Weterynarze musieli podać nosorożcowi środki uspokajające i przenieść to ważące dwie tony zwierzę w bezpieczne miejsce. Strażacy opisali tę misję ratunkową jako "jedną z najdziwniejszych" w ich karierze. Czego dotyczyła? Bolącego zęba.
Kamuflaż daje zwierzętom szansę przetrwania w trudnych warunkach środowiskowych. Jeden z pająków świetnie zamaskował się wśród liści. - Byłem zaskoczony - powiedział znawca pająków, który z trudem zauważył niespotykany wcześniej gatunek.
Amerykańska Służba Parków Narodowych opublikowała raport z dochodzenia w sprawie śmierci studenta, który zszedł ze szlaku w parku Yellowstone. 23-letni mężczyzna zignorował szereg ostrzeżeń i wpadł do gorącej wody. Jak wynika z ustaleń, jego ciało przez noc rozpuściło się i następnego dnia nie było po nim śladu.
W codziennym życiu często towarzyszy nam stres. Jak sobie z nim radzić? Jak go zwalczać? Okazuje się, że istnieje wiele znanych nam, naturalnych produktów, które pomogą z nim wygrać.
Nowozelandzkie wyspy - Wyspa Północna i Wyspa Południowa - zbliżyły się do siebie. To skutek trzęsienia ziemi, jakie miało miejsce w ubiegłą niedzielę.
Silny wiatr w niektórych regionach kraju jest bardzo niebezpieczny. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej alarmuje mieszkańców południowych i północnych regionów Polski.
W Tatrach wieje halny. W Zakopanem porywy wiatru sięgają 72 km/h. Ratownicy TOPR ogłosili drugi stopień zagrożenia lawinowego. Jednak halny ma swoje zalety - oczyszcza powietrze.
Według Stephena Hawkinga nasze dni są policzone... jeśli nie znajdziemy innej nadającej się do życia planety. Naukowiec ogłosił, że ludzkości prawdopodobnie pozostało jedynie tysiąc lat życia na Ziemi.
Część Chińczyków od kilku dni zmaga się ze śnieżycami. Miejscami utworzyły się ponad metrowe warstwy białego puchu. Pojawiły się utrudnienia komunikacyjne, szczególnie na lotnisku w miejscowości Altay.