Od kilku dni płomienie trawią Stany Zjednoczone. Pomimo zaangażowania straży, pożoga ogarnęła Kalifornię i dotarła do Oregonu oraz Nevady. Co więcej, ogień dotarł już do zabudowy mieszkalnej Los Angeles.
Peggy Whitson, lat 57, swoją trzecią z kolei misją kosmiczną ustanowiła szereg rekordów. Biochemiczka wykazała się niebywałą determinacją, a jeżeli chodzi o "staż" w przestrzeni kosmicznej, konkurować z nią mogą jedynie Rosjanie.
W ciągu minionych wakacji ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego byli wzywani więcej razy, niż w tym samym czasie rok wcześniej. W lipcu i sierpniu nie doszło do żadnego śmiertelnego wypadku taternickiego.
W Stanach Zjednoczonych oczy milionów wciąż są skierowane na Teksas, ale na horyzoncie widać już kolejne, potencjalnie śmiertelne zagrożenie. Irma, która uformowała się nad Atlantykiem, przesuwa się na zachód i rośnie w siłę. Obecnie jest huraganem trzeciej kategorii.
Niewiele słońca, za to sporo deszczu - tak będzie wyglądał powrót do szkoły. Temperatura w najbliższych dniach też nie będzie rozpieszczać - rzadko i tylko w niektórych regionach przekroczy 20 stopni.
Wydawałoby się, że obecnie ciężko jest odkryć nieznane gatunki roślin czy zwierząt. Nie ma rzeczy niemożliwych - naukowcy oznaczyli 381 nowych gatunków w Puszczy Amazońskiej.
Narodowa Służba Meteorologiczna poinformowała w środę, że w południowej Kalifornii utworzyła się burza tropikalna. Żywioł otrzymał imię Lidia. Burza tropikalna przybiera na sile i przemieszcza się wzdłuż wybrzeża.
Nad Polską przeszedł front, niosący deszcz i burze. Obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne, a Reporterzy 24 pokazują sytuację pogodową w swoich miejscowościach.
W piątek kilkuset turystów utknęło w górach Kaukazu. Głównym powodem była lawina błotna, która zeszła w okolicach kurortu Elbrus przy granicy Rosji z Gruzją. W tym regionie, gdzie przebywa ponad siedem tysięcy osób, wprowadzono stan wyjątkowy. Do tej pory udało się ewakuować ponad setkę turystów.
W czwartek osunęła się ziemia na południowym wschodzie Szwajcarii. Dzień później lokalne władze zarządziły całkowitą ewakuację pobliskiej wioski Bondo. Na razie nie ma doniesień o ofiarach.
Wrzesień w Tatrach rozpoczął się tragicznie. Ze szlaku prowadzącego na Rysy spadł turysta. To pierwszy wypadek śmiertelny podczas tegorocznych wakacji.
Siedmiu mężczyzn ruszyło na pomoc powodzianom w Houston. Ich bezinteresowna akcja ratunkowa skończyła się tragicznie. Płynąc łodzią do poszkodowanych wpadli na linię wysokiego napięcia.
Weekend okaże się chłodny i dość deszczowy. Początek tygodnia niestety nie przyniesie wielkiej poprawy. Prognozowana maksymalna temperatura tylko nieznacznie przekroczy 20 stopni.
Ulicami Karaczi spływają strugi brudnej wody. Powodzie, które po monsunie nawiedziły Indie, Nepal i Bangladesz, nie oszczędziły też Pakistanu, gdzie saldo ofiar wciąż rośnie. To jednak nie jedyne zagrożenie.
W piątek asteroida Florence minie Ziemię. - Gołym okiem jej z Ziemi nie zobaczymy, ale będzie można spróbować wypatrywać ją przez nawet niewielkie teleskopy - mówi Małgorzata Królikowska-Sołtan, profesor Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie.
Co najmniej 50 osób mogło zginąć w Teksasie na skutek huraganu Harvey - podały władze w czwartek czasu lokalnego. Huragan zmienił obszar tego stanu nie do poznania. Najlepiej widać to na zdjęciach satelitarnych wykonanych przed i po przejściu żywiołu.
W piątek w wielu regionach kraju przelotnie popada, a miejscami także zagrzmi. Termometry pokażą od 16 stopni na północy, po nawet 30 na południowym wschodzie.
Na północy i zachodzie Polski grzmi. W ciągu nocy burze pojawią się jeszcze w województwach: dolnośląskim, lubuskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim i pomorskim.
Koty, psy, wiewiórki i krowy. Powodzie po huraganie Harvey odebrały im dom. I chociaż wiele jest historii o tym, jak uratowali je właściciele, to gdy wody opadną będzie można oszacować liczbę tych, które utonęły.