Życie na Ziemi istniało jeszcze wcześniej niż dotychczas sądzono. Naukowcy odkryli bakterię w najstarszych skamieniałościach na naszej planecie. Zgodnie podkreślają, że najnowsze odkrycie pomoże zidentyfikować ślady życia gdzieś indziej we Wszechświecie, a przede wszystkim na Marsie.
Kierowcy we wszystkich regionach powinni jechać ostrożnie ze względu na opady deszczu. Nawierzchnie będą mokre, a przyczepność i widzialność - ograniczone.
Światowa Organizacja Zdrowia WHO przedstawiła listę dwunastu rodzajów bakterii, na które pilnie potrzeba nowych antybiotyków. To pierwsze takie zestawienie. Dzięki niemu jesteśmy w stanie określić, które bakterie są najbardziej niebezpieczne dla życia ludzi i nad jakimi lekami należy priorytetowo pracować.
Pracownicy zapory wodnej Oroville od blisko miesiąca pracują nad zmniejszeniem poziomu wody w zbiorniku retencyjnym. Wszystko po to, żeby elektrownia ponownie mogła zacząć pracować. Zniszczenia są jednak ogromne, a jeżeli sytuacja się pogorszy, wielu mieszkańców musi być przygotowanych do ponownej ewakuacji.
W Tatrach od dziś obowiązuje zakaz wychodzenia w góry po zmroku. - Podążamy za rytmem przyrody - tłumaczył na antenie TVN24 Filip Zięba z Tatrzańskiego Parku Narodowego. Chodzi nie tylko o bezpieczeństwo turystów, ale i zwierząt.
Gwałtowny początek wiosny na północy Hiszpanii. Silny wiatr sprawił, że fale na północnym wybrzeżu kraju sięgały kilku metrów. W San Sebastian widowisko natury chętnie oglądali turyści i mieszkańcy.
Największy czynny wulkan Europy znów jest aktywny. Nad stożkiem Etny nieustannie utrzymuje się czerwony pióropusz, a strumienie gorącej lawy spływają po zboczach.
Leśnicy w województwie warmińsko-mazurskim znaleźli rannego wilka. Zwierzę wpadło w pułapkę zastawioną przez kłusowników. Na szczęście udało się je uratować.
Brytyjscy naukowcy opracowali nowoczesny lek, który zabija pasożyty ludzkiej włosogłówki. Leki stosowane do tej pory nie były wystarczająco skuteczne, a najnowsze są w stanie zwalczyć pasożyty w różnych stadiach rozwoju.
Salwador jest uznawany za jedno z najniebezpieczniejszych miejsc na świecie. Ostatnio przestępcy brutalnie zaatakowali popularnego hipopotama w zoo w stolicy kraju. Zwierzęcia nie udało się uratować, a przez media przelała się fala oburzenia.
Na Tatrami zawisł wał chmur. Górale doskonale wiedzą, co oznacza. Kłębiące się nad szczytami obłoki zwiastują halny. Przed silniejszym wiatrem ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Warunki do tworzenia się wiatru fenowego są od poniedziałku, kiedy to w Zakopanem odnotowano aż 12 st. C. Tak wysoka temperatura sprzyja roztopom i podnosi poziom zagrożenia lawinowego.
Dziś ostatni dzień meteorologicznej zimy, ale jeszcze za wcześnie, by chować ciepłe ubrania na dno szafy.
Przed nami dni pogodowej przeplatanki, a synoptycy zapowiadają, że zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.
Pod koniec 2018 roku prywatna firma kosmiczna SpaceX wyśle w podróż dookoła Księżyca parę kosmicznych turystów - poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej założyciel i szef SpaceX Elon Musk.
Poniedziałek w całym kraju okazał się wyjątkowo ciepły, a pogoda - wiosenna. Świadczyła o tym słoneczna pogoda, budząca się do życia przyroda, a także temperatura, która na południu kraju podskoczyła do 17 stopni Celsjusza.
Przełom lutego i marca zapowiada się wiosennie. Czekają nas ulewne opady deszczu, ale również dużo rozpogodzeń. Miejscami temperatura będzie dochodzić do 10 stopni Celsjusza, a w nadchodzący weekend prognozujemy ich nawet 16.
W drugiej połowie lutego w Waszyngtonie temperatura dochodziła do 20 st. C. Taka pogoda przyspieszyła kwitnienie wiśni. Kwiaty zazwyczaj pojawiają się w kwietniu.
Podczas gdy do Polski zaczęło napływać cieplejsze powietrze, na Islandii zima jest jeszcze w pełni. Ten sam niż sprowadza do nas ciepło, a nad Islandię chłód. W stolicy tego wyspiarskiego państwa jednej nocy spadło pół metra śniegu. To historyczny rekord.
Pierwszy dzień nowego tygodnia zapowiada się pochmurnie. Jednak synoptycy nie wykluczają przejaśnień i rozpogodzeń, a miejscami też deszczu. Na termometrach zobaczymy nawet 14 st. C.
Mała panda mieszkająca w ogrodzie zoologicznym w Chinach bardzo przywiązała się do swojego opiekuna. Gdy tylko go widzi, pędzi by przytulić się do jego nogi. Niestety ochota zwierzęcia na czułości nieco utrudnia mężczyźnie pracę.