Silvio Berlusconi

Silvio Berlusconi

Pięć dni zamierza spędzić w Rosji Silvio Berlusconi. Były premier Włoch wybiera się z prywatną wizytą do Moskwy w najbliższych dniach. Rzecznik prezydenta Władimira Putina Dmitrij Pieskow nie wyklucza, że dojdzie do spotkania obydwu polityków utrzymujących długoletnie przyjazne stosunki.

Silvio Berlusconi powiedział, że prezydent Rosji Władimir Putin jest gotów mianować go ministrem gospodarki i nadać mu rosyjskie obywatelstwo - podał w czwartek dziennik "La Stampa", cytując gospodarzy kolacji, na której wypowiadał się były szef rządu Włoch.

Silvio Berlusconi zapłacił młodym kobietom co najmniej 10 mln euro za milczenie ws. organizowanych przez niego bardzo swobodnych przyjęć, zwanych "bunga bunga" - oświadczyła we wtorek włoska prokurator. Prokuratura oskarżyła w sumie 34 osoby o składanie fałszywych zeznań, a część o przyjmowanie korzyści majątkowych.

Władimir Putin spędził krótki urlop w zamkniętym ośrodku Gazpromu, położonym w malowniczym zakątku Ałtaju. Dołączył do niego były włoski premier i magnat medialny Silvio Berlusconi. Dwaj panowie znają się już od wielu lat i łączy ich przyjaźń.

Były premier Silvio Berlusconi zapowiedział w środę, że wezwie rząd Włoch do zniesienia wymierzonych w Rosję sankcji, bo są szkodliwe dla interesów narodowych Rzymu. Deklarację tej treści Berlusconi wygłosił po wieczornej rozmowie z Putinem. "Starzy przyjaciele" spotkali się na lotnisku w Rzymie.

Sąd Najwyższy Włoch oczyścił byłego premiera Silvio Berlusconiego z zarzutów korzystania z prostytucji nieletnich i nadużycia władzy. Wniosek prokuratury o anulowanie wyroku uniewinniającego wydanego przez sąd apelacyjny w tzw. sprawie Ruby, nieletniej prostytutki został odrzucony.

Na początku marca były premier Włoch Silvio Berlusconi zakończy przed czasem prace społeczne w ośrodku opieki nad chorymi na Alzheimera koło Mediolanu. Sędzia nadzorujący odbywanie przez niego kary zastępującej więzienie zgodził się na jej skrócenie o 45 dni.

Były premier Włoch Silvio Berlusconi zwrócił się do sądu w Mediolanie o skrócenie o 45 dni wyznaczonej mu kary w postaci prac społecznych. Prace te, polegające na opiece nad chorymi na Alzheimera, wykonuje raz w tygodniu po 4 godziny.

Marcello Dell'Utri, współpracownik byłego premiera Włoch Silvio Berlusconiego, został deportowany z Libanu do Włoch. Polityk i biznesmen uciekł z ojczyzny krótko przed wyrokiem skazującym go za współpracę z mafią.

Były premier Włoch Silvio Berlusconi rozpoczął w piątek pracę społeczną w ośrodku opieki nad osobami starszymi i chorymi koło Mediolanu. Zajmując się przez rok grupą 20 chorych na Alzheimera, odbędzie karę więzienia z wyroku za oszustwa podatkowe.

Były premier Włoch Silvio Berlusconi chce w ramach resocjalizacji jako skazany za oszustwa podatkowe opiekować się osobami niepełnosprawnymi, by "przywrócić im nadzieję" i je zmotywować. Taki wniosek złożyli jego adwokaci w sądzie w Mediolanie.

"Wczorajszą decyzję liderów w Hadze o wykluczeniu Rosji z organizacji szczytu G8 uważam za ahistoryczną i bezproduktywną" - napisał w oświadczeniu Silvio Berlusconi. Były premier Włoch dodał, że jest to zaprzeczeniem długich i ciężkich prac dyplomatycznych prowadzonych przez rząd Włoch i niego samego.

Włoski Sąd Najwyższy (Kasacyjny) utrzymał we wtorek wydany wobec byłego premiera Silvio Berlusconiego wyrok dwuletniego zakazu obejmowania stanowisk publicznych. To dodatkowa kara oprócz czterech lat więzienia za oszustwa podatkowe w jego telewizji Mediaset.

Były premier Włoch Silvio Berlusconi i dwaj jego adwokaci są podejrzani o korupcję sądową, tj. przekupienie świadków - młodych kobiet, które zeznawały na dwóch procesach w sprawie rozwiązłych przyjęć w jego domu. O nowym śledztwie poinformowano w czwartek.