TVN24 | Świat

Biden i Pence zaszczepią się przeciwko koronawirusowi

TVN24 | Świat

Autor:
asty//now
Źródło:
PAP

Biały Dom poinformował w środę, że w piątek szczepionkę przeciwko koronawirusowi przyjmie wiceprezydent z obecnej administracji Mike Pence oraz jego żona Karen. Osoby z otoczenia Joe Bidena przekazały anonimowo, że również prezydent elekt w przyszłym tygodniu się zaszczepi.

Obecny wiceprezydent Mike Pence i prezydent elekt Joe Biden zamierzają przyjąć szczepionkę publicznie, aby - jak podkreślono - wzmocnić do niej zaufanie Amerykanów. Szczepionka ma być w USA powszechnie dostępna w przyszłym roku. Rzeczniczka Białego Domu Kayleigh McEnany oświadczyła, że prezydent Donald Trump zaszczepi się, "kiedy jego zespół lekarzy uzna, że nadszedł najlepszy moment".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

"Raczej szybciej niż później"

Joe Biden oświadczył we wtorek, że naczelny epidemiolog kraju dr Anthony Fauci poradził mu, aby zaszczepił się "raczej szybciej niż później". Dodał, że w pierwszej kolejności powinni być zaszczepieni pracownicy medyczni i inne osoby najbardziej narażone na zakażenie. - Nie chcę wysuwać się przed szereg, ale chcę zademonstrować Amerykanom, że przyjęcie (szczepionki) jest bezpieczne - powiedział prezydent elekt.

Szczepionka, produkowana przez koncern Pfizer we współpracy z niemiecką firmą BioNTech SE, ma być rozprowadzania od przyszłego tygodnia. W pierwszej kolejności mają ją otrzymać lekarze, pielęgniarki i inni pracownicy medyczni, a także pensjonariusze i personel domów opieki oraz niektórzy członkowie administracji federalnej. Według wyliczeń agencji Reutera wirus dotychczas uśmiercił 304 187 Amerykanów, a zakaził 16,7 mln, czyli około 5 procent populacji.

Autor:asty//now

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: