Nastoletnia następczyni tronu w izolacji. "Działanie prewencyjne"

TVN24 | Świat

Autor:
mart\mtom
Źródło:
PAP
Wzrost liczby zakażeń w HiszpaniiReuters
wideo 2/2
ReutersWzrost liczby zakażeń w Hiszpanii

Eleonora, księżna Asturii, pozostanie w domu na kwarantannie mimo negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa. Informację podało w środę biuro prasowe pałacu królewskiego Hiszpanii. Przypomniano, że następczyni tronu jest objęta przymusową izolacją od kilku dni.

14-letnia córka króla Hiszpanii Filipa VI, księżna Asturii Eleonora, została poddana badaniu po wykryciu w piątek koronawirusa u jednego z uczniów z jej klasy. Test dał wynik negatywny. Zdecydowano jednak, że księżna pozostanie na kwarantannie domowej.

Księżna Asturii EleonoraGonzalez Francis/AlterPhoto/ABACA/PAP/EPA

Biuro prasowe pałacu królewskiego wyjaśniło, że zalecenie pozostania na kwarantannie pochodzi od dyrekcji prywatnej szkoły Santa Maria de Rosales, w której Eleonora pobiera naukę. Dodano, że jest to "działanie prewencyjne".

Agencja Europa Press odnotowała tymczasem, że jeszcze przed wynikiem badania, jakiemu została poddana następczyni tronu, hiszpańska para królewska nie poddała się izolacji społecznej i kontynuowała spotkania zaplanowane podczas weekendu oraz na początku tygodnia.

Koronawirus w HiszpaniiReuters

Z danych wspólnot autonomicznych Hiszpanii wynika, że do środowego wieczora w całym kraju wskutek pojawienia się ognisk zakażenia koronawirusem zamknięto około 120 placówek oświatowych, a w innych 200 potwierdzono przypadki zakażenia.

Pomiędzy wtorkiem a środą w Hiszpanii resort zdrowia zanotował drastyczny wzrost liczby zgonów i zakażeń koronawirusem, odpowiednio 239 oraz 11 193. Dotychczas w całym kraju potwierdzono już 30 243 ofiary śmiertelne epidemii oraz 614 360 infekcji.

Autor:mart\mtom

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Gonzalez Francis/AlterPhoto/ABACA/PAP/EPA

Tagi:
Raporty: