TVN24 | Świat

Atak Rosji na Ukrainę. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

TVN24 | Świat

Autor:
kz//now
Źródło:
Reuters, PAP

Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa 124. dzień. Administracja USA zamierza w najbliższych dniach ogłosić, że zakupiła dla Ukrainy system obrony przeciwrakietowej średniego zasięgu NASAMS - podała telewizja CNN. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zwrócił się do obywateli Białorusi, oświadczając, że są oni wciągani w wojnę przez Rosjan. Oto najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin.

> Nie sądzę, że Wielka Brytania w ramach Unii Europejskiej i w swego rodzaju matrycy wspólnej polityki zagranicznej i polityki bezpieczeństwa, którą wtedy mieliśmy, byłaby na czele, jako pierwszy kraj europejski, który uzbroiłby Ukraińców, dając im środki potrzebne do obrony - powiedział w niedzielę brytyjski premier Boris Johnson na antenie CNN.

> Administracja USA zamierza w najbliższych dniach ogłosić, że zakupiła dla Ukrainy system obrony przeciwrakietowej średniego zasięgu NASAMS - podała telewizja CNN. Taki system używany jest między innymi do obrony przestrzeni powietrznej nad Waszyngtonem.

> Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zwrócił się do obywateli Białorusi, oświadczając, że są oni wciągani w wojnę przez Rosjan. - Na Kremlu już o wszystkim za was zdecydowano, wasze życie nic dla nich nie jest warte - powiedział.

Wołodymyr Zełenskipresident.gov.ua

> Pociski rakietowe Ch-22, którymi w niedzielę siły rosyjskie ostrzelały Kijów, są bardzo nieprecyzyjne - ocenił ukraiński ekspert do spraw wojskowości Ołeh Żdanow, cytowany przez agencję Ukrinform. Według niego Rosjanie mają ponad 1000 sztuk tej amunicji.

> Demilitaryzacja co najmniej europejskiej części Rosji powinna stać się w długiej perspektywie warunkiem wznowienia stosunków "cywilizowanego świata" z Rosją - oznajmił ukraiński minister obrony Ołeksij Reznikow.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kz//now

Źródło: Reuters, PAP

Źródło zdjęcia głównego: president.gov.ua

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości