12 hangarów ma ochronić rosyjskie myśliwce. 300 kilometrów od ukraińskiej granicy

Źródło:
PAP
Parafianowicz: Rosja szykuje się najprawdopodobniej na kolejne 20 lat wojny
Parafianowicz: Rosja szykuje się najprawdopodobniej na kolejne 20 lat wojnyTVN24
wideo 2/2
Parafianowicz: Rosja szykuje się najprawdopodobniej na kolejne 20 lat wojnyTVN24

Ukraińskie Centrum Wojskowe informuje, że rosyjskie wojsko zaczęło budowę dwunastu hangarów w obwodzie wołgogradzkim, 300 kilometrów od granicy z Ukrainą. Hangary mają ochronić samoloty przed dronami i pociskami ATACMS. Do tej pory na terytorium Federacji Rosyjskiej instalowano schrony pokryte profilowanymi blachami, które nie zapewniały niezbędnej ochrony.

Budowa nowych hangarów została zauważona na zdjęciach satelitarnych lotniska Marynowka, które znajduje się w obwodzie wołgogradzkim w Rosji, 300 km od granicy z Ukrainą - poinformowała w środę organizacja pozarządowa Ukraińskie Centrum Wojskowe na platformie X.

Na zdjęciu widać 12 nowych hangarów, które zapewniają schronienie dla myśliwców bombardujących Su-24 i myśliwców bombardujących Su-34.

Według Centrum Wojskowego Rosjanie oczekują, że hangary będą chronić samoloty przed dronami i pociskami balistycznymi ATACMS.

Nie wiadomo jeszcze, z jakich materiałów wykonane są hangary. Do tej pory na terytorium Federacji Rosyjskiej instalowano schrony dla lotnictwa pokryte profilowanymi blachami. Nie zapewniało to jednak niezbędnej ochrony, ponieważ nie są one wystarczająco grube.

Z powodu braku specjalistycznych stacjonarnych schronów żelbetonowych rosyjskie lotnictwo stale ponosi straty w wyniku ataków ukraińskich dronów i pocisków rakietowych.

Autorka/Autor:ek

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Ukraińskie Centrum Wojskowe/X/Google