Egipt w kryzysie

27 listopada 2012

Zwycięzca jest niemal pewny. W Egipcie chodzi o frekwencję

W Egipcie rozpoczęły się w poniedziałek trzydniowe wybory prezydenckie, w których po wycofaniu się prawie wszystkich kandydatów opozycji praktycznie zapewnione zwycięstwo ma obecny prezydent Abd el-Fatah es-Sisi. Niewiadomą jest tylko frekwencja - pisze agencja AP.

Władze Izraela wydalą z kraju 40 tysięcy migrantów z Afryki

Izrael wydali do krajów trzecich około 40 tysięcy migrantów z Afryki - poinformował premier Benjamin Netanjahu w niedzielę podczas posiedzenia rządu. Izrael uważa tych przybyszów, pochodzących głównie z Erytrei i Sudanu, za nielegalnych imigrantów.

Nożownik z Hurghady trafi na badania psychiatryczne

Z jego ręki zginęły dwie Niemki i Czeszka, ale Egipcjanin, który w lipcu w Hurghadzie zaatakował za pomocą noża trzy zagraniczne turystki, nie trafi na razie przed sąd. Egipski prokurator generalny skierował go do szpitala psychiatrycznego na badania.

Obalony prezydent uniknie śmierci, ale nie więzienia

Sąd kasacyjny w Egipcie uchylił we wtorek wyrok śmierci na byłym islamistycznym prezydencie Mohammedzie Mursim w procesie dotyczącym masowej ucieczki z więzienia w 2011 r. i nakazał wszczęcie nowego procesu przed sądem karnym - podały źródła sądowe.

Sąd chce ich śmierci. Czeka na opinię duchownego

Egipski sąd zarekomendował w sobotę kary śmierci dla sześciu sądzonych razem z byłym prezydentem Mohammedem Mursim w procesie o szpiegostwo. Ogłoszenie wyroku w sprawie byłego szefa państwa i czterech innych osób zostało odroczone do 18 czerwca.