Mirosław Drzewiecki poinformował, że obecnie na etapie konsultacji międzyresortowych jest projekt ustawy o bezpieczeństwie na imprezach masowych. - Gospodarzem tego projektu jest wicepremier Grzegorz Schetyna, który niedługo będzie go prezentował - dodał minister. - Nie wpuścimy bandytów na stadiony, będziemy reagowali do ostatniego bandyty - zapowiedział.Jakubiak: Prawdziwi kibice mogli się poczuć dotknięciTymczasem była szefowa resortu sportu Elżbieta Jakubiak jest zdziwiona ostrą wypowiedzią premiera. – Owszem, chuligaństwa nie można tolerować, ale nie warto wywoływać takiej wojny, zwłaszcza teraz przed meczem - stwierdziła. - Ci, którzy wywieszają dziś flagi, mogą poczuć się dotknięci - dodała była minister.Jakubiak zauważyła, że obecnie rząd przekłada akcenty z infrastruktury na bezpieczeństwo. - To próba odwrócenia uwagi od działań rządu, które są spóźnione - uważa była minister sportu. Jej zdaniem, rząd niepotrzebnie straszy obywateli. – To rząd ma instrumenty by walczyć z chuligaństwem na stadionach: przepisy prawa, policję, prokuraturę - wyliczała miinister.mon/sk