Internauci kpią z Putina. Zobacz najlepsze memy

TVN24

Memy pojawiły się w internecie wraz z akcją #jedzjabłka.

Władimir Puitn "ujeżdżający" jabłko, zwołujący sztab kryzysowy, czy prezydent Rosji z kwaśną miną - to tylko niektóre z memów, które momentalnie pojawiły się w internecie wraz z akcją #jedzjabłka wymierzoną w prezydenta Rosji.

Akcja #jedzjabłka cieszy się coraz większą popularnością. Jak grzyby po deszczu na Facebooku pojawiają się nowe strony, zachęcające do spożywania tych słodkich owoców. Internauci nie ustają przy tym w wymyślaniu prześmiewczych memów z prezydentem Rosji w roli głównej.

Nie zabrakło także słynnych zdjęć Putina w stylu macho, które na potrzeby akcji odpowiednio oczywiście przerobiono.

Putin na jabłku
Twitter

Apetyt na jabłka

W piątek, zgodnie z decyzją Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego Federacji Rosyjskiej (Rossielchoznadzor), zaczęło obowiązywać tymczasowe embargo na polskie owoce i warzywa. Najbardziej ucierpieli na tym eksporterzy jabłek - to właśnie Rosjanom sprzedawali ich najwięcej. W ubiegłym roku aż 1,2 mln ton.

W reakcji na embargo Polacy odpowiedzieli akcją "Postaw się Putinowi - jedz jabłka", która odbiła się szerokim echem także w zagranicznych mediach. Pisały o niej gazety, telewizje i portale m.in. we Francji, W. Brytanii, Hiszpanii, Australii i USA.

Autor: rf/kka / Źródło: tvn24