42-latek rażony prądem podczas prac naprawczych w ruinach pałacu

Autor:
mm/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Mężczyzna porażony prądem. Strażacy walczyli o jego życie (materiał z 10.06.2022)
Mężczyzna porażony prądem. Strażacy walczyli o jego życie (materiał z 10.06.2022)wiecbork112.pl
wideo 2/2
Więcbork112

42-letni mieszkaniec Torunia został porażony prądem podczas wykonywania prac naprawczych w ruinach zespołu pałacowo-parkowego w Runowie Krajeńskim (woj. kujawsko-pomorskie). Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w czwartek (9 czerwca) około godziny 11.30. Strażaków poinformowano o leżącym nieprzytomnym mężczyźnie obok ruin pałacu w Runowie Krajeńskim.

- Znajdowało się tam przyłącze prądu, do którego został wezwany elektryk. Mężczyzna został porażony prądem. Prowadzone były czynności resuscytacyjne. Dzięki sprawnej akcji strażaków, po około 30 minutach, udało się przywrócić krążenie. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala - informuje st. kpt. Robert Liss, oficer prasowy KP PSP w Sępólnie Krajeńskim.

42-latek porażony prądem podczas wykonywania prac elektrycznych

Na miejsce skierowano zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Więcborku, Runowie Krajeńskim, trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeńskim oraz patrol policji.

- Mężczyzna podczas wykonywania prac elektrycznych został porażony prądem. Doznał obrażeń ciała. Będziemy prowadzić postępowanie w tej sprawie pod kątem narażenia bezpieczeństwa na utratę życia i zdrowia - przekazuje asp. Małgorzata Warsińska, rzeczniczka policji w Sępólnie Krajeńskim.

Poszkodowany to 42-latek z Torunia. Przed przybyciem na miejsce służb ratunkowych, mężczyznę reanimowała osoba postronna.

Mężczyznę poraził prąd w Runowie Krajeńskimwiecbork112.pl
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mm/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: wiecbork112.pl

Pozostałe wiadomości