Kultura i styl

Kolejne ogłoszenia OFF Festival. W Katowicach rozbrzmi techno

Kultura i styl

Artur Rojek opowiada o rodzajach muzyki i nazwie festiwalu
tvn24OFF Festival 2019

Od energetycznego rockabilly do techno. Z przewagą tego drugiego gatunku. W poniedziałek wieczorem Artur Rojek, szef OFF Festival, poinformował, kogo posłuchamy w sierpniu w Katowicach.

OFF Festival Katowice 2019 odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia, tradycyjnie w katowickiej Dolinie Trzech Stawów. Oto, kto dołączył do grona artystów.

Polska reprezentacja

Joanna Longić, wokalistka, i Hania Raniszewska, pianistka, występują jako Tęskno. Ich debiut płytowy, wyróżniający się muzykalnością i wrażliwością "Mi", uważa się za jeden z najważniejszych polskich albumów 2018 roku.

Tęskno (fot. Karolina Konieczna)

Tuzza, czyli warszawiacy Benito i Ricci, nagrywają newschoolowy hip-hop. Ich konceptualna twórczość celnie opisuje polską współczesność.

Tuzza

Wielbiciele rockabilly mogli się dotąd czuć poszkodowani przez OFF Festival. To się zmieni za sprawą The Real Gone Tones. W muzyce warszawskiej formacji usłyszycie też bluesa i country, a to wszystko za pomocą elektryzującego dwugłosu Marli Marvel i Simona Paco Núñeza.

The Real Gone Tones

Techno jest kobietą

Veronica Vasicka, założycielka wytwórni płytowych Minimal Wave i Cititrax oraz stacji radiowej East Village Radio, ze swoimi setami, łączącymi postindustrialną elektronikę z undergroundowym techno, zjeździła już cały świat. Najchętniej rezyduje jednak w Nowym Jorku.

Veronica Vasicka (fot. Jason Schmidt)

Fani elektroniki będą mieli okazję posłuchać na OFFi-e również Mariny Rubinstein, która wychowała się w Tel Awiwie, gdzie wsiąkła w kulturę klubową, ale obecnie rezyduje w Berlinie. Tam dba o to, by w takich miejscach jak Berghain czy //:aboutblank głośno brzmiało acid techno.

Dr. Rubinstein (fot. Kasia Zacharko)

Martyna Maja, czyli VTSS, znana z warszawskich klubów, swoim surowym techno podbija Berlin, ale też dołączyła do nowojorskiego kolektywu Discwoman. Jej kariera toczy się w szybkim tempie przede wszystkim dlatego, że jej dźwięki odczuwa się każdą komórką ciała.

VTSS

Podróż po Ameryce Łacińskiej

Na fali popularności Rosalíi świat zwrócił uwagę na to, co do zaoferowania mają muzyce niezależnej artyści posługujący się językiem hiszpańskim. Jednym z najciekawszych takich wykonawców jest Juan Wauters. Urodzony w Urugwaju i wychowany w Nowym Jorku pieśniarz wydał w 2019 roku album "La Onda de Juan Pablo", płytę będącą muzycznym dziennikiem z podróży po Ameryce Łacińskiej.

Juan Wauters

Podczas tegorocznej edycji OFF Festivalu wystąpią również wcześniej ogłoszeni: Foals, Suede, Jarvis Cocker introducing JARV IS..., Stereolab, Neneh Cherry, Aldous Harding, Superorganism, Hania Rani, Perfect Son, Electric Wizard, The Gaslamp Killer, The Comet is Coming, Daughters, Lotic: Endless Power, The Body, Dezerter gra "Underground Out of Poland", slowthai, Black Midi, Trio Jazzowe Marcina Maseckiego, OM, SAMA‘, Jakuzi, Phum Viphurit, Durand Jones & The Indications, Lebanon Hanover, Honey Dijon, Loyle Carner, Pablopavo i Ludziki z Naprawdę Dużym Zespołem, Emerald, Octavian, EABS feat. Tenderlonious, Ammar 808, Tirzah, Soccer Mommy, P.Unity, Wczasy, Entropia, Boogarins, Bamba Pana & Makaveli oraz Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk".

Autor: map\kwoj / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: OFF Festival | OFF Festival

Pozostałe wiadomości