Ze świata

Ze świata

Biedni, ale szczęśliwi. Oto światowy indeks dobrobytu

Coraz więcej osób zauważa poprawę swojej sytuacji - wynika z badania "Światowy Indeks Dobrobytu 2014" przeprowadzanego przez ośrodek Gallupa. Jak czytamy, najbardziej zadowoleni ze swojej perspektywy są mieszkańcy obu Ameryk, a najgorzej wypadają mieszkańcy Afryka Subsaharyjskiej.

Unia obawia się Brexitu. Powołuje specjalną grupę

Komisja Europejska powoła grupę zadaniową, która ma zajmować się planowanym na 2017 r. brytyjskim referendum ws. przyszłości tego kraju w UE. W ramach ogłoszonych w środę zmian na najwyższych stanowiskach swoją pozycję w KE zmieni 11 dyrektorów generalnych.

Adios kryzysie! Hiszpania rozwija się na potęgę

Gospodarka Hiszpanii rośnie w tempie najszybszym od 2008 roku, gdy rozpoczął się kryzys gospodarczy - poinformował w środę minister gospodarki Luis de Guindos. Występując w parlamencie minister wskazał, że w pierwszej połowie br. gospodarka wrosła o 4 proc.

Kiepskie dane z USA. Gospodarka się kurczy

Produkt Krajowy Brutto USA w I kwartale 2015 r. spadł o 0,2 proc. w ujęciu zanualizowanym kdk - podał Departament Handlu USA w trzecim wyliczeniu. Analitycy spodziewali się spadku PKB w I kwartale 2015 r. o 0,2 proc. w ujęciu zanualizowanym kdk.

Starcie chińskich gigantów. Poszło o "bezpieczny router dla ciężarnych"

Dwie chińskie firmy technologiczne starły się ze sobą, a przyczyną był nowy bezprzewodowy router, zawierający specjalne ustawienia dla kobiet w ciąży - pisze BBC News. Jedna drugiej zarzuca stosowanie kłamliwych chwytów marketingowych. Ale zdaniem niektórych zagrożenie dla zdrowia istnieje podczas wykorzystywania Wi-Fi.

Gazprom buduje strategiczne partnerstwo z Shellem. "Biznes wygrał z polityką"

Gazprom buduje globalny, strategiczny sojusz z holenderskim Shellem. Porozumienie ma zawierać m.in. rozwój fabryki skroplonego gazu i umożliwić rosyjskiemu gigantowi dotarcie do nowych rynków. Do podpisania umowy dochodzi w czasie, gdy inne zachodnie, zwł. amerykańskie firmy wycofują się z Rosji z powodu sankcji nałożonych na nią w związku z wojną na Ukrainie.

Sprzedaż flag Konfederacji wystrzeliła. Amazon wycofuje je z oferty

Amazon, amerykański gigant z branży e-commerce, wycofał we wtorek ze swojej oferty flagi Konfederacji. To pokłosie masakry w kościele w Charleston, podczas której Dylann Roof zastrzelił dziewięciu Afroamerykanów. Przed dokonaniem tej zbrodni 21-latek umieścił w sieci swoje zdjęcia właśnie z flagą Konfederacji.

Wstrzymano ruch w Eurotunelu. Płonęły opony

Ruch w Eurotunelu pod kanałem La Manche został we wtorek po południu zawieszony w obu kierunkach, gdy strajkujący pracownicy francuskiej spółki promowej MyFerryLink podpalili na torach opony - poinformowała spółka Eurotunnel, będąca operatorem tunelu.

Uber daje mocne ultimatum: masz broń, nie pojedziesz

Uber wprowadza ostrą zasadę - dla pasażerów oraz kierowców - masz ze sobą broń, nie pojedziesz. Nowa polityka firmy zakazuje posiadania broni wewnątrz pojazdu. Jeśli kierowca nie dostosuje się do tej polityki straci licencję.

Nie boi się największych. Sprzedaje miliony płyt. To Taylor Swift

Taylor Swift to obecnie jedna z najpopularniejszych wokalistek muzyki pop na świecie. Amerykanka słynie nie tylko z tego, że jej płyty sprzedają się w milionach egzemplarzy, ale również z tego, że ma odwagę postawić się gigantom m.in. korporacjom i politykom. Wcześniej przeciwstawiła się serwisowi Spotify, a teraz koncernowi Apple. Amerykańska wokalistka ma zaledwie 26 lat.

"Do Aten chyba dotarła świadomość, że Grexit jest naprawdę możliwy"

Sytuacja z wysłaniem błędnych dokumentów pokazuje, że to jest robione na ostatnią chwilę, podejmowane są jakieś decyzje. Czy one wystarczą, czy nie to zobaczymy - podkreślił w TVN24 Biznes i Świat prof. Witold Orłowski, główny doradca ekonomiczny PwC. Jego zdaniem "do Aten chyba dotarła świadomość, że Grexit jest naprawdę możliwy i że to wcale nie zagraża zatonięciem całej strefy euro".

Taylor Swift postawiła się Apple i wygrała

Taylor Swift to jedna z najpopularniejszych wokalistek muzyki pop na świecie. Gwiazda postawiła się koncernowi Apple. Gigant z Cupertino w Kalifornii rusza właśnie z usługą Apple Music i chce, aby przez trzy miesiące klienci mogli słuchać muzyki za darmo. Co ciekawe Apple koszt atrakcyjnej dla użytkowników promocji chciał przerzucić na artystów, którzy w tym czasie mieli nie otrzymywać żadnego wynagrodzenia. To nie spodobało się Taylor Swift, która zagroziła wycofaniem swojego albumu "1989" z Apple Music. Wcześniej całą dyskografię wycofała z konkurencyjnego serwisu Spotify. Apple zareagowało szybko. Koncern zapowiedział, że zapłaci artystom za odtworzone utwory, także w czasie trwania bezpłatnego dla klientów okresu próbnego. Materiał z programu "Fakty z Zagranicy" w TVN24 BiŚ - oglądaj od poniedziałku do piątku o 20.00.

Grecja mięknie. Bloomberg: porozumienie w 48 godzin

48 godzin - tyle ma grecki premier Aleksis Cipras na podjęcie decyzji, które zaspokoją żądania trojki i doprowadzą do porozumienia między Atenami a wierzycielami. Bez pozytywnego zakończenia, trwających pięć miesięcy, negocjacji strefie euro grozi podział - pisze agencja Bloomberg.

Podniebny hostel w moskiewskim city. Kusi widokami i ceną

Pnące się ku niebu wieżowce - tak ma wyglądać nowe oblicze Moskwy i Rosji. Problem w tym, że oznacza to również kosmiczne ceny w hotelach, co odstrasza turystów dysponujących skromniejszymi środkami. Wykorzystało to dwóch przyjaciół, którzy założyli hostel w drapaczu chmur. Za nocleg 170 metrów nad ziemią trzeba zapłacić jedynie 22 dolary. Materiał programu "Fakty z Zagranicy" w TVN24 Biznes i Świat.