Ze świata

Ze świata

Rosjanie idą na wojnę handlową z Turcją

Rosja zaostrzyła kontrole produktów rolnych i spożywczych importowanych z Turcji - poinformowało w czwartek rosyjskie ministerstwo rolnictwa. Według resortu ok. 15 proc. tych produktów sprowadzanych z Turcji nie spełnia rosyjskich norm.

Miss Holokaustu? "My celebrujemy życie"

Jedni mówią, że to impreza bardzo niestosowna, a nawet makabryczna. Organizatorzy i uczestniczki odpowiadają, że "nie umniejszają tragedii ludobójstwa". - My celebrujemy życie - tłumaczą. W "Faktach z zagranicy" izraelska Hajfa i konkurs miss, w których startują... kobiety ocalałe z Holokaustu.

Urlop pod znakiem zapytania. Przez zagrożenie terroryzmem

Wydarzenia na świecie nie sprzyjają tworzeniu wakacyjnych planów, szczególnie tych opartych o popularne do tej pory kierunki: Tunezję, Egipt, Turcję. Wiele osób zanim wybierze i zarezerwuje wakacje, zastanowi się nad bezpieczeństwem. Czy ostatnie wydarzenia mogą uderzyć branżę turystyczną?

Strach dławi biznes w Paryżu. Odwołane loty, puste restauracje i hotele

Hotele i restauracje w Paryżu świecą pustkami. Po krwawych zamachach terrorystycznych wiele osób w obawie o bezpieczeństwo odwołała swoją wizytę w stolicy Francji. To poważny problem, bo turystyka stanowi 7 proc. PKB tego kraju. Wiele firm już dziś odnotowuje straty rzędu nawet 80 proc. Tymczasem cały czas obowiązuje stan wyjątkowy. I potrwa do końca lutego 2016 roku. A to oznacza, że do lutego Paryż - w końcu miasto zakochanych - będzie świecić pustkami. Materiał programu "Fakty z Zagranicy".

Scotland Yard nie gwarantuje bezpieczeństwa. Prosi obywateli o pomoc

Ponad 60 mln mieszkańców Wielkiej Brytanii ma stać się oczami i uszami Scotland Yardu. Wszytko przez cięcia w policji, która nie jest w stanie sama poradzić sobie z rosnącym zagrożeniem i zapewnić bezpieczeństwa Brytyjczykom. A ci coraz bardziej się boją. Maciej Woroch z Londynu. Materiał programu "Fakty z Zagranicy".

Zamachy im nie straszne. Przywódcy świata tłumnie przybędą do Paryża, by walczyć o klimat

Na szczycie klimatycznym w Paryżu będzie 147 szefów państw i rządów. Dzięki tak licznemu udziałowi przedstawicieli świata będzie to jedna z największych konferencji dyplomatycznych poza Zgromadzeniami Ogólnymi ONZ w Nowym Jorku, "bezprecedensowa w historii konferencji klimatycznych" - podkreśliły źródła. Jej celem jest osiągnięcie powszechnej zgody w sprawie walki z ocieplaniem się klimatu.

Białoruski rubel traci na wartości. Pensje dramatycznie maleją

Kurs białoruskiego rubla spadł we wtorek do rekordowych 18 tys. za dolara. Z powodu dewaluacji krajowej waluty średnia pensja za październik obniżyła się do równowartości nieco ponad 400 dolarów. Jednocześnie władze informują o spadku wartości eksportu.

Renault jak Volkswagen? Przekroczone normy emisji spalin w Espace

Testy wykazały, że emisja tlenku azotu w samochodzie Renault Espace z silnikiem Diesla 1,6 dCi 25-krotnie przekracza normę Euro-6 - poinformowała we wtorek w oświadczeniu niemiecka grupa lobbująca na rzecz ochrony środowiska DUH. - Espace spełnia odpowiednie przepisy - odpowiada francuski koncern motoryzacyjny.

Partia Sarkozy'ego chce zniesienia sankcji wobec Rosji

Największa partia opozycyjna we Francji, czyli Republikanie, wezwała we wtorek prezydenta Francoisa Hollande'a do działań na rzecz zniesienia unijnych sankcji nałożonych na Rosję za jej działania na Ukrainie. W czwartek francuski szef państwa będzie w Moskwie, gdzie przyjmie go prezydent Władimir Putin.

PGNiG inwestuje w Pakistanie. Otworzyło pierwszą kopalnię gazu

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA otworzyło swoją pierwszą kopalnię gazu w Pakistanie. Nowa kopalnia gazu stanowi bazę do dalszych prac zmierzających do pełnego zagospodarowania złóż Rehman i Rizq, co pozwoli ośmiokrotnie zwiększyć wydobycie gazu z koncesji Kirthar - czytamy w komunikacie polskiego koncernu energetycznego.

"Nord Stream 2 nie otrzyma finansowania europejskiego"

Projekt Nord Stream 2 nie otrzyma finansowania z UE - zapowiedział we wtorek w Strasburgu wiceszef KE ds. unii energetycznej Marosz Szefczovicz. Jak uzasadniał, nie zapewni on dostępu do nowych źródeł gazu dla UE, a ich dywersyfikacja jest kluczowa dla "28".

Hazard wyniszcza mieszkańców Rzymu

Hazard wyniszcza rzymian – alarmuje Izba Handlu z Wiecznego Miasta. W raporcie na temat tego wciąż rosnącego zjawiska podano, że co roku mieszkańcy włoskiej stolicy wydają na gry hazardowe 6 miliardów euro, co oznacza rekordową sumę 1412 euro na osobę.