Ze świata

Ze świata

Kościół reklamuje się modlitwą. "Ojcze nasz" zablokowane, bo obraża uczucia

Miał zachęcać do modlitwy, ale wzbudził falę protestów. Kościół anglikański przygotował spot, w którym namawia Brytyjczyków do modlitwy, ale nie zostanie on pokazany w kinach, bo agencja dysponująca czasem reklamowym zaprotestowała. Jej zdaniem taka reklama jest niezgodna z prawem i mogłaby obrażać uczucia religijne innych. Materiał programu "Fakty z zagranicy".

Rosja ogłasza: recesja się skończyła

Recesja, która przed rokiem dotknęła Rosję w wyniku spadku cen ropy naftowej i zachodnich sankcji związanych z kryzysem ukraińskim, skończyła się - oznajmił w poniedziałek rosyjski minister gospodarki Aleksiej Ulukajew.

Iran chce zarobić na gazie. Kosztem Rosji?

Iran chce odgrywać większą rolę jako dostawca gazu dla światowych rynków i zaprasza zagranicznych partnerów do współpracy w wydobywaniu surowca - powiedział w poniedziałek irański prezydent Hasan Rowhani. W Teheranie trwa szczyt państw eksportujących gaz.

Kolejny strajk w Lufthansie. Spór o płace trwa

Związek zawodowy personelu kabinowego niemieckich linii lotniczych Lufthansa zapowiedział kolejny strajk w dniach 26, 27 i 30 listopada. Przedmiotem sporu są m.in. płace i świadczenia emerytalne.

Prezydent gości dziś w Szanghaju. Przywiezie tłuste kontrakty?

- W relacjach polsko-chińskich brak konsekwencji. To największy problem, który powoduje, że ta współpraca układa się nie najlepiej - uważa Leszek Ślazyk z portalu Chiny24.com. Prezydent Andrzej Duda przybył w poniedziałek do Szanghaju, gdzie otworzy Polsko-Chińskie Forum Gospodarcze i spotka się z merem tego miasta. W forum gospodarczym ma wziąć udział blisko 80 polskich przedsiębiorców różnych branż.

Zamachy odstraszają biznes. "Zaufanie jest kluczowym elementem"

- Ataki terrorystyczne w Paryżu i brak stabilności politycznej w Europie sprawiają, że firmy stają się niechętne do inwestowania na Starym Kontynencie - ostrzega w rozmowie z "Financial Times" Joe Kaeser, prezes Siemensa. - Po tym co się stało, ludzie będą czekać - dodaje. Siemens to największy europejski koncern przemysłowy zatrudniający 350 tys. osób w Europie.

Bezrobocie uderza w Europę. "Grozi nam trwała recesja"

Skutki recesji w Europie nie ustępują. Jak wskazuje brytyjski think tank IPPR, jeśli kraje nie zmienią swojej polityki, bezrobocie może stać się największą bolączką Unii Europejskiej. Zwłaszcza w dobie postępującej globalizacji i rozwoju technologii. Niedostosowanie umiejętności pracowników do rynku pracy to wynik także niewystarczających nakładów na badania i rozwój.

Ucieczka przed zimą. Gdzie pojechać na Boże Narodzenie?

- Azja, to kierunek, który często wybieramy uciekając przed zimą. Jest tam piękna pogoda, jest ciepło - wskazuje Natalia Sitarska, autorka blogu podróżniczo-kulinarnego. Kolejnym atrakcyjnym kierunkiem do wyjazdów wskazywanym przez ekspertów jest Ameryka Środkowa. - Jeżeli chcemy uciec na krócej w okresie świąteczno-noworocznym, dobrym rozwiązaniem są chociażby Wyspy Kanaryjskie, gdzie też jest świetna pogoda. - Tam nic nie można nas spotkać rozczarowującego - mówi Sitarska.

Volkswagen zakręci piłkarzom kurek z pieniędzmi

Nadchodzą ciężkie czasy dla niemieckich klubów piłkarskich. Hannover 96, Werder Brema, Schalke 04, czy TSV 1860 Monachium znajdują się na liście zespołów, z których sponsorowania chce wycofać się Volkswagen, pisze niemiecki tygodnik "Bild am Sonntag". Wszystko przez skandal, z którym zmaga się największy producent samochodów w Europie.

Perfekcyjne brzmienie muzyki za 7 milionów złotych. "To pewien symbol statusu"

- Wszystkie elementy metalowe wykonane są ze szlachetnych materiałów, takich jak np. brąz. Trąbki wykonane są natomiast z 24-karatowego złota - mówi Kevin Scott z Living Voice. To perfekcyjne brzmienie za miliony. Zestaw audio Vox Olimpian wyprodukowany przez brytyjską firmę kosztuje bowiem bagatela 7 milionów złotych. O niezwykłym sprzęcie muzycznym mówił w TVN24 Biznes i Świat dziennikarz Piotr Metz.

Dżhadyści znów zaatakują? "Na poważnie bierzemy wszystkie zagrożenia"

Francja, Włochy, Liban, Indonezja - te kraje znalazły się na liście ostrzeżeń grup hakerskich. W sobotę informowały one, że kolejne ataki moga nastąpić właśnie tam. Wśród wymienianych celów ataków była gala wrestlingu w Atlancie, jednak amerykańskie służby twierdzą, że nie odnotowały zwiększonego zagrożenia atakiem terrorystycznym. - Na poważnie bierzemy pod uwagę wszystkie zagrożenia, jednak nie mamy informacji o zapowiadanym ataku - poinformowało FBI w specjalnym oświadczeniu.

Posiadłości tylko dla miliarderów. Zobacz pięć najdroższych nieruchomości świata

W Polsce najdroższe nieruchomości wyceniane są na około 20 mln złotych. Tymczasem na Zachodzie najwyższa półka cenowa jest przynajmniej kilkadziesiąt razy wyżej - wynika z danych zebranych przez Lion’s Bank. Poniżej przedstawiamy 5 najdroższych ofert sprzedaży nieruchomości, jakie można obecnie znaleźć w takich krajach jak USA, Wielka Brytania, czy Monako.

Państwo Islamskie na celowniku kolejnych grup hakerskich. "Działamy w szarej strefie"

Anonymous, to nie jedyna grupa hakerów, która walczy z tzw. Państwem Islamskim. Jest wprawdzie mniej znana, ale dużo już osiągnęła. Ghost Security Group, bo tak się nazywa grupa, która przyczyniła się m.in. do udaremnienia zamachów w Tunezji. - Przeprowadzono kilkanaście aresztowań. Narażonych było więcej osób niż ostatnio zginęło w Paryżu - mówi Michael Smith, doradca wywiadowczy.

Miłość wystawiona na próbę. Adele niedostępna online

Wielki powrót Adele. Brytyjska piosenkarka wydała właśnie swój najnowszy album pt. "25". Nowa płyta będzie zapewne hitem, niedostępnym jednak w serwisach streamingowych. Sprzedawana będzie bowiem albo w postaci tradycyjnej (CD) w sklepach albo przez internet. Nowych utworów piosenkarka nie udostępni takim serwisom jak Spotify, czy Apple Music. Brytyjska artystka, której poprzednią płytę niektórzy nazywają płytą wszech czasów wyszła z założenia, że kto chce posłuchać Adele ten musi zapłacić... Adele. Materiał "Faktów z zagranicy".