Ze świata

Ze świata

Cola Zero zmienia nazwę. Powód zaskakujący

Popularny napój zmieni nazwę na „Coca-Cola Zero Sugar” po tym, jak badanie konsumenckie dowiodło, że pięć na dziesięć osób nie miało pojęcia, że napój nie zawiera cukru - czytamy w "Business Insider".

Niemcy proszą Belgię o wyłączenie reaktorów jądrowych

Niemiecka minister ds. środowiska naturalnego, ochrony przyrody, budownictwa i bezpieczeństwa reaktorów nuklearnych Barbara Hendrics poinformowała w środę, że zwróciła się do władz belgijskich o tymczasowe wyłączenie dwóch reaktorów jądrowych ze względów bezpieczeństwa.

Rosyjscy eksperci: embargo nie zaszkodziło Europie

Wybór, by produkty żywnościowe stały się główną bronią w wojnie na sankcje między Rosją i Zachodem, okazał się problematyczny - oceniają naukowcy z renomowanej rosyjskiej uczelni RANChiGS. Jak wskazują, rosyjskie embargo raczej nie zaszkodziło krajom UE.

Dżungla, capoeira i luksus po sąsiedzku z biedotą. Oto szlaki Brazylii

Miłośnik capoeiry i podróżnik - Łukasz Kęska był gościem TVN24 BiS. W Brazylii spędził dwa miesiące. W programie "Otwarcie Dnia" opowiadał m.in o tym, jak ten kraj przygotowuje się do igrzysk olimpijskich. Wspomina też dżunglę, w której mieści się pewna "samowystarczalna wioska". Mieszkańcy tej osady wspólnie żyją, pracują i trenują capoeirę. Mogą się tam zatrzymać w zamian za pracę. W relacji gościa TVN24 BiS pojawiają się także gorzkie spostrzeżenia - potężne różnice społeczne.

Biedny jak Musk? Twórca Tesli zarabia średnią krajową

Wynagrodzenie Elona Muska, prezesa firmy Tesla Motors wyniosło w zeszłym roku zaledwie 37 584 dol. To o wiele mniej niż zarobki wielu dyrektorów, które sięgają nawet ośmiu cyfr i zawierają takie elementy, jak przydział akcji .

W delegację samolotem aeroklubu? Trwają prace

Wykorzystanie lotnisk, samolotów i pilotów aeroklubów w podróżach służbowych to idea projektu DART, którego studium wykonalności zainaugurowało w poniedziałek w Warszawie konsorcjum z udziałem Instytutu Lotnictwa i Aeroklubu Polskiego.

Brytyjskie ministerstwo skarbu ostrzega przed kosztami Brexitu

Brytyjskie ministerstwo skarbu opublikowało w poniedziałek raport, w którym ostrzega przed kosztami Brexitu. "Wniosek jest jasny: Wielka Brytania będzie na zawsze zubożona, jeśli wyjdzie z Unii Europejskiej" - powiedział minister skarbu George Osborne.

Pożyczkodawcy wracają do Grecji. Kraj znów potrzebuje pieniędzy

Przedstawiciele międzynarodowych pożyczkodawców Grecji wznawiają rozmowy w Atenach, by osiągnąć porozumienie w sprawie reform koniecznych do wypłaty następnej transzy pomocy dla tego kraju. KE poinformowała, ze celem jest uzyskanie kompromisu tak szybko, jak się da.

Saudowie szantażują Stany Zjednoczone. Grożą wycofaniem setek miliardów dolarów

Arabia Saudyjska wyprzeda należące do królestwa aktywa warte nawet 750 miliardów dolarów, jeśli Kongres przyjmie projekt tzw. ustawy 9/11 - donosi "The New York Times". Akt prawny zakłada, że saudyjski rząd bierze współodpowiedzialność za wydarzenia z 11 września 2001 roku i pozwoli na postawienie Saudów przed amerykańskim sądem. Zdaniem ekonomistów, jeśli groźby płynące z Królestwa się spełnią, doprowadzi to do "globalnej zawieruchy".

Niedziela w sklepie. Pierwszy raz od zniesienia zakazu

Część wielkich sieci handlowych na Węgrzech otworzyła w niedzielę podwoje po raz pierwszy od wtorkowego zniesienia zakazu handlu w ostatni dzień tygodnia. Obowiązujący od ponad roku zakaz nie cieszył się poparciem społecznym.

Niska płaca i duży stres. Oto dziesięć najgorszych zawodów świata

Myślisz, że wykonujesz najgorszą i najtrudniejszą pracę na świecie? Branżowy amerykański portal CareerCast, stworzył ranking takich zawodów. Autorzy wzięli pod uwagę kilka czynników, takich jak warunki pracy, wynagrodzenie, perspektywy rozwoju. Poniżej przedstawiamy czołową dziesiątkę - z 200 opisanych w raporcie - najgorszych prac na świecie według Amerykanów.

"Rozsmakuj się w Europie". Polska chce zawojować Japonię

Związek Polskie Mięso w ramach unijnej kampanii „Rozsmakuj się w Europie" promował w tym tygodniu mięso na targach w Tokio. Japonia to ważny rynek, tym bardziej, że wkrótce tamtejsze władze mogą ponownie zezwolić na import wieprzowiny z Polski.

Królestwo na 28 metrach kwadratowych. "Mission impossible"

Każdy, kto po raz pierwszy urządza swoje mieszkanie, ma pełną listę życzeń - zestaw kina domowego, siłownię, dużą kuchnię, wannę, dużą przestrzeń oraz inteligentne gadżety. Para Amerykanów, która poszukiwała dla siebie mieszkania w Hong Kongu, zdołała "upchnąć" to wszystko na 28,7 metrach kw.

Królestwo bubli przeniosło się do Europy. Oto czarna lista

Blisko jedna czwarta produktów znajdujących się na czarnej liście Rapex (zawiera listę produktów niespożywczych stwarzających zagrożenie) została wyprodukowana w Niemczech - podaje Deutsche Welle. Wątpliwości zgłoszono w sprawie 227 niemieckich produktów. Dla porównania, na liście znajduje się 19 polskich towarów.

Wyjść czy zostać? Rusza kampania przed referendum ws. Brexitu

W piątek oficjalnie rozpoczęła się kampania wyborcza przed referendum, które zdecyduje o przyszłości Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Na dziesięć tygodni przed dniem, w którym Brytyjczycy pójdą do urn, wynik głosowania wciąż pozostaje niewiadomą.

Minister transportu rezygnuje po zarzutach w sprawie lotnisk

Minister transportu Belgii Jacqueline Galant podała się do dymisji w piątek po oskarżeniach opozycji, że kłamała, twierdząc, iż nie otrzymała poufnego raportu KE z 2015 roku wskazującego na "poważne braki" w sferze bezpieczeństwa na lotniskach w Belgii.