Wyślij kurę na Madagaskar - może brzmi komicznie, ale nikt sobie żartów nie robi, bo o jaja, kurze właśnie, chodzi. Akcję rozpoczął ksiądz Radek. Chce pomóc głodnym i biednym ludziom z afrykańskiej wyspy. Apeluje o hojność i podkreśla - im więcej kur tym lepiej.
Minister zdrowia bierze na pokład wszystkie wiertła i idzie na wojnę z dziecięca próchnicą. Walka jest nierówna, bo problem duży, ale pomysłów ma całkiem sporo. Jednym z nich jest stomatolog przypisany do dziecka od urodzenia.
Miał ze sobą szklany słoiczek, a w nim żrącą substancję. Bez problemu wniósł ją do sądu i z premedytacją wylał ją na twarz kobiecie, którą wcześniej prześladował. W tej sprawie jest wiele pytań, jedno zasadnicze - dlaczego kobieta, która szukała sprawiedliwości został zaatakowana tam, gdzie powinna być chroniona.
Mnożą się pytania po ujawnieniu informacji o rekordowej dziurze budżetowej na przyszły rok. Ekonomiści łapią się za głowę i z przerażeniem patrzą jak rosną wydatki, a nie wpływy do państwowej kasy. Rząd uspokaja, a my pytamy co w tej sytuacji z licznymi obietnicami, które zostały złożone i które kosztują.
Polityczny bój o reprywatyzację Warszawy. Rzecznik rządu nazywa ją najbardziej złodziejską, PIS domaga się głowy Hanny Gronkiewicz-Waltz, ale prezydent Warszawy ze stanowiska ustępować nie zamierza. Broni jej Platforma Obywatelska, ale już ramię w ramię nie idzie z nimi Nowoczesna.
Dom w garażu - na 15 metrach kwadratowych czteroosobowa rodzina. Bez łazienki, a nawet bez wody. To fatalna codzienność, która ma jednak szanse na odmianę. Bo znalazł się ktoś, kto zawalczył dla rodziny o prawdziwy dom. I chyba się uda. Materiał "Polska i świat".
Liceum w Milanówku szykuje lekcje na strzelnicy i co prawda z nazywania jednej z klas narodowo-matematyczną oficjalnie się wycofuje, to i tak zainteresowania lekcjami w mundurach to nie kończy. I Milanówek nie jest tu wyjątkiem. Materiał "Polska i świat".
Ostatnie decyzje prokuratury w sprawie Trybunału Konstytucyjnego wydają się mało przypadkowe i dość mocno polityczne. A ci, którzy znają ministra i prokuratora Ziobrę z dawnych czasów, wyraźnie widzą źródło konfliktu. Materiał "Polska i świat".
Symboliczny proces za cios w symbol - w Hadze sąd za zniszczenie Timbuktu. Radykalni islamiści opanowali to afrykańskie miasto i zrobili wszystko, by zabolało - także dziedzictwo kultury. Bo jego zniszczenie było jak zbrodnia wojenna. Materiał "Polska i świat".
Małoletni terroryści atakują. W Turcji kilkunastoletni chłopiec z bombą w kamizelce zabił ponad 50 osób. Nastolatek w Iraku chciał to zrobić przez meczetem. Tak zwane Państwo Islamskie ma metodę nie nową, ale coraz bardziej młodą. I przez to bardzo groźną. Materiał "Polska i świat".
Po Rio pytania o testosteron. Niektóre zawodniczki z RPA wyglądają jak zawodnicy i pewnie dlatego z łatwością biją rekordy tym "bardziej kobiecym" kobietom niedostępne. Te "bardziej kobiece" nie szczędzą zasadniczych komentarzy i niewygodnych pytań. Materiał "Polska i świat".
Dzika reprywatyzacja i polityczne zarzuty. Najdroższa działka w stolicy wraca w prywatne ręce. Tylko nie ma pewności, czy we właściwe... i czy zgodnie z prawem. CBA i prokuratura pytają o szczegóły, a PiS do tablicy wzywa prezydent Hannę Gronkiewicz Waltz. Materiał "Polska i świat".
Miejska wypożyczalnia samochodów w Warszawie już za rok. Stolica zaczęła szukać firmy, która uruchomi w Polsce nowatorski system. Do pożyczania samochodów w najbliższym czasie szykują się też inne miasta.
Niemcy mają dość uchodźców, zwłaszcza tych, którzy próbują do nich dotrzeć przez Polskę. Odsyłają ich z powrotem do naszego kraju i maja do tego prawo, bo o status uchodźcy Czeczeni ubiegali się u nas.
Niedawno poznaliśmy historię 5-letniego Omrana, który po bombardowaniu był w takim szoku, że nawet nie płakał. Takich chłopców w Syrii z dnia na dzień jest coraz więcej. Walki nie ustają, pomoc humanitarna nie dociera, przybywa za to ofiar konfliktu.
Zbigniew Ziobro odpowiada Andrzejowi Rzeplińskiemu. Słowa o wojnie hybrydowej minister sprawiedliwości komentuje krótko: buta kroczy przed upadkiem. Broni też prokuratorskiego śledztwa. Prezes TK, podobnie jak opozycja, która stoi za nim murem przypomina: śledczy nie mają kompetencji, by oceniać działania Trybunału.
Do niedawna był piłkarzem Polonii Warszawa, dzisiaj szuka lekarza, który ulży mu w bólu. Ten jest tak potworny, że dalej nie da się tak żyć. Wspiera go klub, najbliżsi, mogą też i państwo, bo Rafał Kosiec nie zamierza się poddać.