Najnowsze

Najnowsze

Prąd znowu zdrożeje

Polacy powinni zacząć oszczędzać energię, bo niedługo może być droższa nawet o 10 proc., choć nie wszyscy dostawcy zdecydują się na tak wysoką podwyżkę - twierdzi "Rzeczpospolita".

Będzie łatwiej wejść do strefy euro?

Dariusz Rosati i ośmiu innych eurodeputowanych z nowych krajów UE starają się o uproszczenie kryteriów przystąpienia do unii monetarnej - donosi "Rzeczpospolita".

Tanie linie lotnicze pod lupą

Bruksela zapowiada, że przyjrzy się pomocy udzielonej przez porty lotnicze tanim przewoźnikom. Jedno z niemieckich lotnisk już oskarżyła o nielegalne subsydiowanie linii. Kolejne mogą być porty polskie - pisze "Rzeczpospolita"

Emerytura: razem czy osobno?

Podatnicy ciągle nie wiedzą, jakie emerytury będą mogli wykupić z pieniędzy zgromadzonych w OFE, jednak decyzje w tej sprawie mogą zapaść jeszcze dziś - informuje "Gazeta Prawna".

Gazociąg Północny kością niezgody

Rząd Estonii ostro skrytykował - przy okazji wizyty niemieckiego ministra spraw zagranicznych Franka-Waltera Steinmeiera w Tallinie - Gazociąg Północny, którym od 2010 roku ma popłynąć przez Bałtyk gaz z Rosji do Niemiec.

Dolar chudnie w oczach

Kolejne wydarzenia na rynkach finansowych sprawiły, że amerykańska waluta jest najtańsza od 11 lat. Dolar jest rekordowo tani, nie tylko w Polsce, wobec euro, a wobec funta brytyjskiego najtańszy od ponad 26 lat.

Inwestycje w Świnoujściu pod okiem premiera

Premier Jarosław Kaczyński oglądał w środę teren przeznaczony pod budowę terminalu skroplonego gazu w Świnoujściu. Powiedział, że rząd prowadzi rozmowy z dostawcami surowca z wielu krajów.

Radni Sopotu przegrali walkę o trzeźwość

Sklepy spożywcze w centrum Sopotu nadal będą mogły być otwarte w nocy. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku oddalił w środę w skargę gminy na decyzję wojewody pomorskiego, który unieważnił uchwałę rady miasta ograniczającą handel w nocy.

Komisja bankowa: Co NIK robił w Banku Śląskim?

Prywatyzacja Banku Śląskiego i wycena jego akcji przebiegała praktycznie bez kontroli, a szef departamentu NIK, który miał kontrolę nadzorować, posiadał pakiet akcji banku. - Dlaczego? - Pytali posłowie. - Takie czasy - odpowiadali świadkowie.

Polak trochę mniej zadowolony

Wskaźnik optymizmu konsumentów w czerwcu spadł o jeden pkt do 108,34 pkt - podała w środę badająca koniunkturę grupa Ipsos. Na ocenach zaważyły przede wszystkim gorsze opinie na temat klimatu gospodarczego.

Budowlańcy dosiedli się do zielonego stolika

622 tysiące złotych zapłaci Röben Ceramika Budowlana. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta nałożył na spółkę karę za zmowę cenową z dwudziestoma firmami sprzedającymi materiały budowlane.

Poczta rządzi jeszcze cztery lata?

Monopol narodowych dostarczycieli na obrót przesyłkami do 50 gramów powinien skończyć się w grudniu 2010 - uznał w środę Parlament Europejski.

Wielkie święto gier

W Los Angeles ruszyły targi E3, jedna z najważniejszych imprez w świecie producentów gier komputerowych - pisze "Gazeta Wyborcza".

Znikną "bilety za złotówkę"

Parlament Europejski zdecydował, że linie lotnicze będą musiały podawać całkowity koszt przelotów - czytamy na gazeta.pl. Oznacza to koniec popularnych zabiegów reklamowych, w których przewoźnicy podawali niższe stawki za bilety.

Tania paczka z sieci

Obsługą zakupów w internecie zajmą się prywatne firmy pocztowe. Przerwie to monopol Poczty Polskiej w tym zakresie, co zapewne wpłynie na spadek cen - pisze "Rzeczpospolita".

Cement limitowany

Ilość zamówień na cement jest w Polsce tak duża, że betoniarnie nie nadążają z jego produkcją. Producenci deficytowego materiału wprowadzają limity na jego sprzedaż.

Będzie trudniej wziąć pożyczkę?

- Konieczne są dalsze ograniczenia w udzielaniu kredytów mieszkaniowych - twierdzi wiceprezes NBP Krzysztof Rybiński, cytowany przez "Parkiet".

Dom za 165 milionów dolarów

Ma 29 pokoi, trzy baseny, kort tenisowy, a nawet kino. Najdroższy dom w USA, wystawiono we wtorek na sprzedaż w Beverly Hills, w Kalifornii. Kosztuje bagatela 165 milionów dolarów.

Grozi nam kryzys naftowy

Światowy rynek paliwowy przeżyje swój moment krytyczny w ciągu najbliższych pięciu lat, ostrzegają przedstawiciele Międzynarodowej Agencji Energetycznej (MAE).