Najnowsze

Najnowsze

Co ze spec-ustawą budowlaną?

Wciąż jest, choć coraz mniejsza, szansa na przyjęcie tzw. specustawy budowlanej jeszcze w tej kadencji Sejmu - uważa minister budownictwa.

Fed obniżył stopy procentowe

Amerykański bank centralny obniżył podstawową stopę procentową o 0,5 pkt. proc. Inwestorzy i eksperci spodziewali się tej obniżki.

Znikną chemikalia z Tarnowskich Gór?

Największa "bomba ekologiczna" na Górnym Śląsku może zostać w końcu rozbrojona. Do końca października mają zostać zlikwidowane tarnogórskie Zakłady Chemiczne.

W sobotę samochód zostaw w garażu

W najbliższą sobotę po raz ósmy obchodzić będziemy Europejski Dzień bez Samochodu. Kampania ma promować przyjazny środowisku transport miejski.

Autostrada pod lupą UOKiK

Głośną od pewnego czasu sprawą małopolskiej autostrady A4 zajął się UOKiK. Urząd sprawdzi, czy zarządca drogi nie nadużywa dominującej pozycji i nie narusza interesów konsumentów.

Orlen potrzebuje kolejnego rurociągu

Pol-Aqua, spółka związana z Ryszardem Krauze, wybuduje dla PKN Orlen rurociąg paliwowy o długości 100 km. Firma pokonała w przetargu trzy inne spółki.

Polacy dostają wypłaty na czas

95 proc. pracowników deklaruje, że otrzymuje wynagrodzenie w terminie. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez SGH i CBOS na zlecenie PKPP Lewiatan.

126 mld na drogi

Ponad 1000 km autostrad ma powstać do 2015 roku. Projekt programu rozwoju dróg krajowych trafił pod obrady rządu.

Biznesmenie! Otwórz oczy na Warszawę

Biznesmeni, a właściwie znudzone perspektywą udziału w kolejnej rutynowej konferencji szare manekiny spadają z krzeseł na myśl o podróży do fascynującej i tętniącej życiem Warszawy - w ten sposób reklamowana jest polska stolica w BBC World.

Ulga nie dla biednych

Na nowej uldze podatkowej najmniej zyskają najbiedniejsze rodziny, a samorządy mogą stracić nawet 3 mld zł - wylicza "Gazeta Prawna".

Bezemisyjne elektrownie już niebawem w Polsce?

Vattenfall rozważa dwie inwestycje w bezemisyjne elektrownie w Polsce. Jedną chce zrealizować w stolicy, druga polegałaby na budowie nowego zakładu o mocy 1,6 GW - pisze "Rzeczpospolita".

Jak przekonać Polaków do euro?

Do wspólnej waluty UE przekonywać Polaków będzie Business Centre Club. Wkrótce ruszy kampania Pro-Euro, w której przedstawione zostaną argumenty za i przeciw przyjęciu euro.

Unijne dotacje jeszcze szybciej

Rewolucja w funduszach unijnych: pieniądze z Brukseli będzie można dostać nie po zakończeniu projektu, ale jeszcze przed jego rozpoczęciem! - pisze "Gazeta Wyborcza"

Nadzór targany konfliktami

Kłótnie szefostwa i polityczne naciski - to przykra codzienność Komisji Nadzoru Finansowego, która miała być niezależnym nadzorcą instytucji finansowych w państwie - twierdzi "Gazeta Wyborcza"

TVP Info rusza przed wyborami

TVP Info, nowy kanał informacyjny telewizji publicznej tworzony na bazie TVP3, ma ruszyć 6 października. Opozycja zarzuca władzom TVP, że tworzą nowy kanał, by pomóc w kampanii PiS-owi.

Fuzja Asseco i Prokomu coraz bliżej?

Asseco Poland jest bardzo blisko porozumienia z Prokomem w sprawie odkupienia pakietu 23 proc. akcji gdyńskiego integratora od Ryszarda Krauzego i fuzji obu firm - pisze "Puls Biznesu".

Skarbówka ściga nie zawsze legalnie

Każdy, kto kupił np. dom lub auto, może się spodziewać, że kontrola skarbowa sprawdzi, skąd wziął na to pieniądze. Nie zawsze jednak robi to legalnie - donosi "Rzeczpospolita". Zaś "Gazeta Prawna" ostrzega tych, którzy muszą używać kas fiskalnych.

Nadchodzą czasy świetności dla Żerania?

Koncern General Motors, który niedawno kupił 40 proc. akcji FSO, ma zamiar z Żerania uczynić europejskie centrum produkcji dla marki Chevrolet - dowiaduje się "Rzeczpospolita".

W całej Europie akcje banków poszły w dół

Rynki w całej Europie odczuły wpływ kryzysu kredytowego w Wielkiej Brytanii. Problemy, które przeżywa bank hipoteczny Northern Rock sprawiły, że wyraźnie spadły notowania spółek bankowych w wielu krajach europejskich.

Elektrim zostaje na giełdzie

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie podjął decyzję o niewykluczeniu z obrotu giełdowego akcji Elektrim SA. Tydzień temu spółka wniosła o wycofanie swoich akcji.

Kryzys kredytowy w Anglii

Northern Rock, piąty największy na brytyjskim rynku bank hipoteczny znajduje się w głębokim kryzysie. Jego akcje w zawrotnym tempie tracą na wartości, a klienci masowo wycofują pieniądze. Poważne problemy mają też inne banki.

Toshiba podbija polski rynek

Trzy tysiące nowych miejsc pracy, ponad 100-milionowe inwestycje i zapewnienia, że już wkrótce staniemy się producentem numer jeden telewizorów na świecie - japońska Toshiba z rozmachem planuje swoją przyszłość na polskim rynku.

Lewiatan zaskarżył ustawę o hipermarketach do Trybunału

PKPP Lewiatan złożyła do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadanie konstytucyjności ustawy o wielkopowierzchniowych obiektach handlowych. Zdaniem Konfederacji jest ona sprzeczna z zasadami: równości, proporcjonalności i swobody działalności gospodarczej.

Polacy zarabiają coraz więcej

Ponad 2 885 zł brutto - tyle wynosiło w sierpniu przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw. To aż 10,5 proc. więcej niż przed rokiem - wyliczył Główny Urząd Statystyczny.

Bunt rybaków w portach

Komisja Europejska nie zgodziła się na odwołanie zakazu połowu dorszy na Bałtyku. Będzie on obowiązywać do końca roku. Polscy rybacy protestują: - Zostaniemy bez środków do życia!

"Czuć głód pracownika w Polsce"

- Bezrobocie na koniec roku może spaść poniżej 11 procent - szacuje minister pracy Joanna Kluzik-Rostkowska. W sierpniu wskaźnik ten spadnie do 12 z 12,2 procent w lipcu.

Greenspan ostrzega przed pogłębieniem kryzysu

Były prezes amerykańskiego banku centralnego Alan Greenspan ostrzegł, że kryzys na rynku amerykańskich nieruchomości może się pogłębić a spadek cen domów może osiągnąć wartości dwucyfrowe.

Klienci banku masowo wypłacają oszczędności

Miliard funtów oszczędności wypłacili klienci brytyjskiego banku Northern Rock. Panikę wywołała informacja o interwencji banku centralnego, który udzielił Northern Rock nadzwyczajnej pożyczki.