Moto

Moto

Franciszek, znany ze swojej skromności, nie korzysta z opancerzonych limuzyn. W czasie Światowych Dni Młodzieży po Polsce jeździ granatowym volkswagenem golfem. Z kolei pozdrawiając pielgrzymów w miastach, papież korzysta z białego papamobile, którego jedyną ochroną jest szklany dach.

Nakłady na produkcję w pełni elektrycznego auta Porsche pochłoną 700 milionów euro. Producent ze Stuttgartu oznajmił, że do projektu zatrudni 1 400 osób. Chętnych nie brakuje.

2,5-milionowe auto wyprodukowano w fabryce Volkswagen Poznań. Koncern zwiększa liczbę wytwarzanych w Poznaniu aut, przygotowuje się do uruchomienia nowej fabryki koło Wrześni. W 2018 roku zwiększy zatrudnienie do ponad 10 tys. osób.

Niektóre auta są od początku swojego istnienia skazane, by zostać obiektem westchnień kolekcjonerów motoryzacji. Jedną z takich marek jest Porsche, którego modele, co do zasady, są pożądane przez wielu koneserów marki.

Znany raper 50 Cent jest zdania, że mógłby „uratować” motoryzacyjne show BBC i zrobiłby to z przyjemnością. - Nie ma chyba modelu auta, którego nie byłbym właścicielem - powiedział. Jednak stację telewizyjną może być nie stać na muzyka.

Uber zawiesił od niedzieli w południe działanie na Węgrzech swojej aplikacji oferującej usługi przewozu osób. Tego dnia wchodzi w życie ustawa umożliwiającą blokowanie stron internetowych oferujących usługi taksówkarskie niezgodnie z przepisami.

Naukowcy z Australii opracowali model superczłowieka. Może i Graham - bo tak nazwano tę istotę - urodziwy nie jest, za to przetrwa każdy wypadek samochodowy. Brak szyi sprawia, że nie złamie karku, a otłuszczona twarz chroni nos i uszy. Ta interaktywna rzeźba została stworzona przez chirurga urazowego, eksperta w dziedzinie badań zderzeniowych i artystkę z Melbourne w ramach kampanii bezpieczeństwa ruchu drogowego w Australii.