Z boisk do samorządów. Sportowcy startują w wyborach

Źródło:
TVN24.pl
Wybory samorządowe już za mniej niż dwa miesiące. Kto w polskich miastach powalczy o prezydenturę?
Wybory samorządowe już za mniej niż dwa miesiące. Kto w polskich miastach powalczy o prezydenturę?
Marzanna Zielińska/Fakty TVN
Wybory samorządowe już za mniej niż dwa miesiące. Kto w polskich miastach powalczy o prezydenturę?Marzanna Zielińska/Fakty TVN

Medalistka olimpijska, legenda Korony Kielce, strzelec gola na Wembley i ekspert telewizyjny chcą zostać radnymi. Dwaj siatkarze chcą rządzić miastami - Olsztynem i Radomiem. Kto ze świata sportu zdecydował się wystartować w wyborach samorządowych 2024? Przejrzeliśmy listy.

Najbardziej znanym sportowcem w samorządzie był w ostatnich latach prezydent Kielc Bogdan Wenta, były zawodnik i trener piłki ręcznej - jako selekcjoner polskiej kadry wywalczył ze szczypiornistami wicemistrzostwo świata. Wenta rządził Kielcami od 2018 roku. Kolejnej jego kadencji jednak nie będzie - zrezygnował on z walki o reelekcję w nadchodzących wyborach samorządowych.

Ale samorządowe ambicje mają tu inni ludzie sportu. Prezes klubu piłkarskiego Korona Kielce, Łukasz Jabłoński, kandyduje z drugiego miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Do rady miasta próbuje się dostać z kolei piłkarz 50-lecia tego klubu, Jacek Kiełb. Były sportowiec, a obecnie członek sztabu szkoleniowego Korony Kielce został "jedynką" na liście Komitetu Suchański Bezpartyjni Koalicja dla Kielc.

O politycznych poglądach Kiełba pierwszy raz głośno było w 2013 roku. Wtedy, w rozmowie z portalem 2x45.com.pl, mówił: "Wiadomo, z kim kibice jadą, ja trzymam ich stronę, czyli bliżej mi do prawicy". Później wyraził swoje poglądy dotyczące homoseksualistów: "Na przykład obnoszenie się gejów ze swoją orientacją jest dla mnie absolutnie niedopuszczalne. Kto się tam chce z kim pukać, niech się puka, jego sprawa, z bejsbolem ganiać nie będę. Ale niech to robi za zamkniętymi drzwiami w czterech ścianach, nie chcę o tym wiedzieć. A już jakieś 'małżeństwa' czy adopcje - nigdy w życiu! Trudno byłoby mi wytrzymać, gdybym zobaczył na ulicy gości eksponujących genitalia czy całujących się. Jak widzę nieraz te parady, niedobrze mi się robi".

Z siatkówki przez Naczelną Radę Łowiecką

Nie będzie już Bogdana Wenty na fotelu prezydenta, ale ten - w innych miastach - mogą zająć ludzie sportu. Olsztynem chciałby rządzić były siatkarz Marcin Możdżonek, mistrz Europy w 2009 roku i świata w 2014 roku. O prezydenturę Olsztyna będzie ubiegał się z własnego komitetu wyborczego wyborców "Lepszy Olsztyn".

Zaznaczył, że zdecydował się na start po rozmowach z przedstawicielami różnych środowisk, którzy - jak mówił - są zgodni, że Olsztyn wymaga zmiany. - Pierwszą, najważniejszą rzeczą, jaką należy wprowadzić w naszym mieście, to przyciągnąć inwestorów, przyciągnąć biznes, który da lepiej płatne miejsca pracy. Musimy przyciągnąć kilka dużych firm, tak żeby ustabilizowały nasz rynek - oświadczył Marcin Możdżonek. Dodał, że w mieście nie ma problemu z bezrobociem, ale jest problem "ze spłaszczaniem się mediany wynagrodzeń" i trzeba je podnieść do takiego poziomu, żeby ludzie za dobrze wykonywaną pracę otrzymywali godną płacę. Wspomniał również, że potrzebne są inwestycje, które zaczną przynosić dochód miastu, a zmieniający się technologicznie biznes wymaga odpowiedniej oferty edukacyjnej ze strony olsztyńskich szkół średnich i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Możdżonek powiedział, że kandyduje z własnego komitetu, chociaż - jak zauważył - część mediów przypisywała mu różne sympatie polityczne i partyjne. Dodał, że przed ostatnimi wyborami parlamentarnymi zgłosiło się do niego pięć różnych komitetów z propozycją, żeby startował do Sejmu z ich list. - Odmówiłem wszystkim, niektórzy przyjęli to z pokorą, niektórzy się trochę na mnie obrazili, ale takie jest życie. Ja chciałem wejść do polityki na swoich własnych zasadach, bez żadnych afiliacji politycznych, po to, żeby coś faktycznie zrobić, a dużą czy może największą sprawczość ma się właśnie w samorządzie - stwierdził.

Po zakończeniu kariery sportowej w 2020 roku Możdżonek zajął się biznesem. Założył też fundację swojego imienia, która m.in. pomaga dzieciom i młodzieży realizować sportowe marzenia. Kilka miesięcy temu wybrano go na prezesa Naczelnej Rady Łowieckiej, organu nadzorczego w Polskim Związku Łowieckim. Ostatnio głośno było o polowaniu w gminie Purda (woj. warmińsko-mazurskie), w którym Możdżonek brał udział. Jeden z myśliwych zastrzelił na nim łosia.

Czytaj też: Wybory samorządowe 2024. Kto będzie prezydentem Olsztyna? Oto kandydaci

Prygiel powalczy o Radom

To nie jedyny siatkarz, który walczy o fotel prezydenta miasta. W Radomiu z własnego komitetu startuje Robert Prygiel. Nie miał on tak spektakularnej kariery jak Możdżonek, ale zdobył tytuł mistrza Polski i przez kilka lat grał też w kadrze narodowej, choć było to jeszcze przed czasami największych sukcesów Polaków.

Wśród najważniejszych zagadnień, jakimi chciałby się zająć, Prygiel wymienia: opiekę zdrowotną, stan dróg w mieście i pomoc dla przedsiębiorców. - Jeżeli w innych miastach opieka zdrowotna może działać skutecznie, to dlaczego nie w Radomiu? Jakość dróg – to nie jest żadna filozofia, to jest zwykła matematyka i koordynacja – mówił kandydat na prezydenta Radomia, ogłaszając swój start w wyborach. Zapowiedział także stworzenie przyjaznych warunków dla inwestorów zewnętrznych oraz dla lokalnych przedsiębiorców.

Robert Prygielfacebook.com/RobertPrygielOfficial

Według Prygla bardzo ważne jest stworzenie warunków dobrych dla ludzi młodych. - W 2050 r. – według danych GUS - będzie nas w Radomiu o 45 tysięcy mniej. Musimy zastopować ten trend, musimy pokazać młodym, że nasze miasto może być dla nas przyjazne – podkreślił kandydat na prezydenta Radomia.

Na jego liście do rady miasta (oprócz jego samego) znaleźli się inni sportowcy - pięściarz Michał Żeromiński i Mateusz Głuch, zawodnik MMA, brązowy medalista mistrzostw świata i pięciokrotny mistrz Polski.

Z kolei do Sejmiku Województwa Podkarpackiego dostać chce się Krzysztof Ignaczak, siatkarski mistrz świata z 2014 roku, przez wiele lat czołowy libero naszej kadry. Został "trójką" Trzeciej Drogi w Rzeszowie.

Citko, legenda Arki i byli gracze Lecha

Kto nie pamięta Marka Citki i jego słynnej bramki strzelonej Anglikom na Wembley? Były piłkarz swoją popularność spróbuje przekuć na mandat w Sejmiku Województwa Podlaskiego. Otwiera w Białymstoku listę PiS.

 
Marek Citko (2010 r.) TVN24

Z kolei legenda Arki Gdynia, najskuteczniejszy jej zawodnik w historii, Marcus Da Silva kandyduje do Rady Miasta Gdyni z listy Koalicji Obywatelskiej. 39-letni Brazylijczyk od 2017 roku ma polskie obywatelstwo.

- To w pewnym sensie pochodna mojej aktywności, w ramach której pomagam młodzieży, a szczególnie nastolatkom rozwinąć swoje umiejętności w grze – mówił w rozmowie z "Zawsze Pomorze" Marcus Da Silva. Jako swoją inspirację wskazuje dawnego kolegę z drużyny Rafała Siemaszkę, aktualnie posła z ramienia KO.

Do rady gminy Dopiewo (woj. wielkopolskie) ponownie kandyduje Justin Nnorom, były piłkarz Lecha Poznań, który po karierze został w Polsce i pracuje jako tłumacz przysięgły. Jest liderem listy KWW Sławomira Skrzypczaka Siła Gminy Dopiewo.

Justin Nnorom po zakończeniu kariery został w PolsceFacebook.com / Justin Nnorom

W sąsiednich Komornikach radnymi chcieliby zostać inni byli piłkarze "Kolejorza" - Zbigniew Zakrzewski i Arkadiusz Miklosik.

Olimpijczycy do samorządu

Małgorzata Hołub-Kowalik, mistrzyni olimpijska z 2020 roku w lekkoatletycznej sztafecie mieszanej 4x400 metrów, startuje do Sejmiku Zachodniopomorskiego. Została "jedynką" na liście Koalicji Obywatelskiej w Koszalinie, gdzie w latach 2016-2018 była miejska radną.  Radną Kalisza z list prezydenta tego miasta Krystana Kinastowskiego chce zostać kajakarka Marta Walczykiewicz, wicemistrzyni olimpijska z 2016 roku.

Marta Walczykiewicz
Marta WalczykiewiczMarta Walczykiewiczeurosport

Do rady gminy Komorniki (woj. wielkopolskie) stara się dostać też jej były trener Tomasz Kryk (KWW Gmina Komorniki OdNowa).

Radnym gminy Czerwonak (woj. wielkopolskie) chce zostać brązowy medalista olimpijski z 2020 roku w zapasach - Tadeusz Michalik. Startuje z listy wójta Marcina Wojtkowiaka, którą popiera Koalicja Obywatelska.

Jechali po bandzie

Na listach nie brakuje też przedstawicieli motosportu. Najbardziej znana postać to jeden z najlepszych polskich żużlowców w historii Piotr Protasiewicz, "jedynka" na liście Zielona Góra 2050 - jednym z dwóch komitetów prezydenta Janusza Kubickiego - do rady miasta. Zielonogórskim radnym z listy Koalicji Obywatelskiej chce też zostać Jacek Frątczak, były menedżer Falubazu i Apatora Toruń.

W Gorzowie Wielkopolskim do rady miasta startują byli prezesi Stali Gorzów - Ireneusz Maciej Zmora (KO) i Jerzy Synowiec, oraz były zawodnik tego klubu Marek Towalski (PiS).

Radnym z listy Koalicji Obywatelskiej w Grudziądzu może zostać Robert Kempiński, były żużlowiec GKM-u Grudziądz.

Do Rady Miasta Tarnowa z pierwszego miejsca na liście Koalicji Obywatelskiej startuje Piotr Wardzała, zawodnik Unii Tarnów. Dla żużlowca to kontynuacja rodzinnej tradycji - dotychczas radnym był jego dziadek (tym razem zrezygnował ze startu), a ojciec jest posłem.

Michał Finfa, menedżer i dyrektor sportowy Wilków Krosno, został "jedynką" do Rady Miasta Krosna na liście komitetu Samorządne Krosno prezydenta Krosna Piotra Przytockiego.

Do Rady Powiatu Ostrowskiego chce dostać się Waldemar Górski, prezes TŻ Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Jest "jedynką" Komitetu Wyborczego Wielkopolska 2050. To lista kandydatów Polska 2050 - wobec braku porozumienia z powiatowymi strukturami PSL, obie partie startują tu osobno.

Zimowe szaleństwo zamienią na ciepłe sale obrad?

Samorządową karierę chce zrobić też ekspert Eurosportu i były skoczek narciarski Jakub Kot. Został "jedynką" KWW Dla Podhala do Rady Miasta Zakopane.

Jakub Kot jest ekspertem Eurosportu
Jakub Kot jest ekspertem EurosportuJakub Kot jest ekspertem Eurosportueurosport

Radnymi w Zakopanem chcą zostać także była narciarka alpejska Małgorzata Tlałka-Długosz (PiS) oraz Szczepan Karpiel-Bułecka, narciarz freestylowy, wielokrotny mistrz Polski w tej dyscyplinie (KWW Przyjazne Zakopane).

Autorka/Autor:Filip Czekała

Źródło: TVN24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Uzbrojony w nóż napastnik zaatakował w piątek wieczorem uczestników festynu z okazji 650-lecia miasta Solingen na zachodzie Niemiec - poinformowała agencja dpa. Z rąk nożownika zginęły trzy osoby, a osiem zostało rannych. Niemiecka policja zatrzymała już dwie osoby. Do przeprowadzenia ataku przyznało się tak zwane Państwo Islamskie.

Atak nożownika podczas festynu w Solingen. Policja zatrzymała dwie osoby

Atak nożownika podczas festynu w Solingen. Policja zatrzymała dwie osoby

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, Reuters

Francuski aktor Alain Delon został w sobotę pochowany w swojej prywatnej posiadłości w Douchy w środkowej Francji. W zamkniętej, prywatnej ceremonii uczestniczyła trójka jego dzieci i około 50 gości.

Prywatna ceremonia pogrzebowa Delona. Przed posiadłością setki fanów, okoliczne drogi zamknięte

Prywatna ceremonia pogrzebowa Delona. Przed posiadłością setki fanów, okoliczne drogi zamknięte

Źródło:
PAP

Maszynista pociągu Intercity nie zatrzymał się przed semaforem "stój" w Trzebini i wjechał na tor, po którym z naprzeciwka poruszał się inny pociąg. Dopiero później użył sygnału radio "stój", zatrzymując swój pociąg i ten jadący z naprzeciwka. Komisja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Semafor wskazywał "stój", maszynista się nie zatrzymał. Dwa pociągi jechały na siebie

Semafor wskazywał "stój", maszynista się nie zatrzymał. Dwa pociągi jechały na siebie

Źródło:
Kontakt24

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed upałami we wschodniej połowie Polski. Temperatura w cieniu będzie przekraczać 30 stopni Celsjusza. Dla wielu miejsc wydano ostrzeżenia drugiego stopnia.

Pomarańczowe ostrzeżenia w 12 województwach

Pomarańczowe ostrzeżenia w 12 województwach

Aktualizacja:

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przyznał, że "bardzo pozytywnie ocenia operację kurską". - Jest ona złożona, ale idzie zgodnie z planem - oznajmił. Siły ukraińskie wkroczyły do przygranicznego obwodu rosyjskiego na początku sierpnia.

"Rezerwy wymiany rosną". Dlatego Ukraińcy wkroczyli do przygranicznego obwodu

"Rezerwy wymiany rosną". Dlatego Ukraińcy wkroczyli do przygranicznego obwodu

Źródło:
PAP

28-letni mężczyzna zginął na Orlej Perci w wyniku upadku z dużej wysokości - przekazało w sobotę Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Od piątku ratownicy interweniowali 27 razy.

28-latek zginął w Tatrach

28-latek zginął w Tatrach

Źródło:
PAP, RMF FM

Ziemia nagle zapadła się na chodniku w stolicy Malezji. 48-letnia kobieta, która wpadła do środka, pozostaje zaginiona - poinformowały służby.

W centrum miasta zapadł się chodnik. Kobieta runęła kilka metrów w dół

W centrum miasta zapadł się chodnik. Kobieta runęła kilka metrów w dół

Źródło:
Reuters, The Guardian, CBS News

Upały wróciły do Polski. W niedzielę temperatura w cieniu poszybuje aż do 33 stopni Celsjusza. Kolejne dni również zapowiadają się bardzo gorąco. Słoneczne chwile w nielicznych miejscach mogą być przerywane przez opady deszczu i burze.

Fala gorąca na ostatni tydzień wakacji

Fala gorąca na ostatni tydzień wakacji

Źródło:
tvnmeteo.pl

PO od lat mówi, że aborcja powinna być dostępna, legalna, bezpłatna i bezpieczna. Ale nie będziemy mydlić oczu wyborcom, że w przyszłym tygodniu przepchniemy ustawę przez Sejm, bo to będzie trudne - powiedziała wiceministra Aleksandra Gajewska z KO. Powiedziała, że trwają rozmowy z politykami PSL w sprawie aborcji, ale "liderzy są bardziej radykalni niż członkowie".

Gajewska o PSL: rozmawiamy o aborcji, ale liderzy są bardziej radykalni niż członkowie

Gajewska o PSL: rozmawiamy o aborcji, ale liderzy są bardziej radykalni niż członkowie

Źródło:
TVN24

Nie odpuszczę tematu aborcji w tej kadencji na milimetr - zadeklarował lider Lewicy Włodzimierz Czarzasty. Komentował wczorajsze słowa premiera Donalda Tuska. - Donald, przepraszam. Nie zgadzam się z taką tezą - powiedział.

Czarzasty odpowiada Tuskowi: Donald, przepraszam, nie zgadzam się. Nie odpuścimy

Czarzasty odpowiada Tuskowi: Donald, przepraszam, nie zgadzam się. Nie odpuścimy

Źródło:
TVN24

Prezydent Ukrainy, prezydent Polski i premier Litwy wystąpili na wspólnej konferencji prasowej w Kijowie. Andrzej Duda zapewnił, że Polska nadal będzie wspierać Ukrainę militarnie i politycznie. Złożył też deklarację dotyczącą hipotetycznego wycofywania wojsk rosyjskich z Ukrainy. Na te słowa żartobliwie zareagował Zełenski.

Deklaracja Dudy i żart Zełenskiego na wspólnej konferencji

Deklaracja Dudy i żart Zełenskiego na wspólnej konferencji

Źródło:
PAP, TVN24

Turcja wznawia wspólne patrole wojskowe z Rosją w północnej Syrii - poinformował resort obrony w Ankarze. Patrole granicy syryjskiej były prowadzone od 2019 roku, zostały zawieszone cztery lata później ze względów bezpieczeństwa w regionie.

Państwo NATO wznawia patrole wojskowe. Z Rosją

Państwo NATO wznawia patrole wojskowe. Z Rosją

Źródło:
PAP, BBC

Ukraina po raz pierwszy z powodzeniem użyła pocisku rakietowego Palianyca - poinformował w czasie przemówienia z okazji Dnia Niepodległości w Kijowie prezydent Wołodymyr Zełenski. Podkreślił, że jest to broń "zupełnie nowej klasy".

Ukraińcy mają nową broń, Palianycę

Ukraińcy mają nową broń, Palianycę

Źródło:
Defense Express, PAP, BBC

Szczyt sezonu na grzyby zbliża się wielkimi krokami. Należy jednak pamiętać, że grzybobranie może słono kosztować - za złamanie przepisów można otrzymać mandat w wysokości do 500 złotych. Co więcej, za zbieranie gatunków chronionych sąd może wymierzyć karę pięciu tysięcy złotych.

Nawet 5 tysięcy złotych kary za zbieranie grzybów

Nawet 5 tysięcy złotych kary za zbieranie grzybów

Źródło:
tvn24.pl

Włoskie służby otworzyły śledztwo w kierunku zabójstwa po śmierci miliardera Mike'a Lyncha i sześciu innych osób na luksusowym jachcie u wybrzeży Sycylii. Zarzutów nikomu nie postawiono, a dochodzenie nabierze bardziej konkretnego kierunku po wydobyciu i przebadaniu wraku leżącego na dnie morza. Przesłuchano wszystkich ocalałych pasażerów i członków załogi jednostki, w tym jej kapitana.

Zatonięcie jachtu, śmierć miliardera i innych osób. Śledztwo w kierunku zabójstwa

Zatonięcie jachtu, śmierć miliardera i innych osób. Śledztwo w kierunku zabójstwa

Źródło:
Reuters, tvn24.pl, PAP

Putin tej wojny nie wygrał i nie wygra - stwierdził w "Faktach po Faktach" były zastępca dowódcy strategicznego NATO do spraw transformacji generał Mieczysław Bieniek. W sobotę Ukraina obchodzi 33. rocznicę niepodległości, jest to także 913. dzień inwazji zbrojnej Rosji na ten kraj.

"Ukrainę było stać, aby w sposób skryty zorganizować błyskotliwą operację wojskową"

"Ukrainę było stać, aby w sposób skryty zorganizować błyskotliwą operację wojskową"

Źródło:
TVN24

Żołnierze Międzynarodowego Legionu Obrony Terytorialnej Ukrainy będą mogli uzyskać obywatelstwo ukraińskie. Prezydent Wołodymyr Zełenski podpisał w tej sprawie ustawę.

Walczą w Ukrainie, będą mieli obywatelstwo

Walczą w Ukrainie, będą mieli obywatelstwo

Źródło:
PAP

Co najmniej dziesięć osób zginęło po tym, jak w wyniku intensywnych opadów deszczu na wyspie Phuket w Tajlandii osunęła się ziemia. Znajduje się tam wiele hoteli i turystycznych apartamentów. Blisko 20 osób zostało rannych.

Ziemia osunęła się na popularnej wśród turystów wyspie. Zginęło co najmniej 10 osób

Ziemia osunęła się na popularnej wśród turystów wyspie. Zginęło co najmniej 10 osób

Źródło:
PAP, AFP

Bardzo bym się cieszył, gdyby to Mariusz Błaszczak został moim następcą na stanowisku prezesa Prawa i Sprawiedliwości - powiedział Jarosław Kaczyński. Zaznaczył jednocześnie, że nie jest to "swoista dyrektywa seniora partii", a ostateczną decyzję podejmie kongres PiS.

Kto zastąpi Kaczyńskiego? Prezes PiS wskazał faworyta. "Cenię go i lubię"

Kto zastąpi Kaczyńskiego? Prezes PiS wskazał faworyta. "Cenię go i lubię"

Źródło:
PAP

Odblokowano autostradę A4 we Wrocławiu, na której w sobotę panowały poważne utrudnienia po śmiertelnym wypadku, do którego doszło nad ranem. Obecnie sytuacja na drodze wróciła do normy.

Śmiertelny wypadek na autostradzie

Śmiertelny wypadek na autostradzie

Aktualizacja:
Źródło:
PAP

W tragicznym wypadku przy ulicy Vogla zginęły trzy osoby. Śledztwo jest już na końcowym etapie. Jak ustalono, kierowca pędził przez teren zabudowany obok ścieżki pieszo-rowerowej nawet 170 km/h. Mieszkańcy zbierają podpisy z apelem do władz miasta i policji o pilne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na tej ulicy. - Nie chcemy kolejnej tragedii - mówi nam radna KO i inicjatorka akcji Urszula Włodarska-Sęk.

Uderzyli w drzewo, auto stanęło w płomieniach. Trzy osoby zginęły. Biegli wyliczyli prędkość

Uderzyli w drzewo, auto stanęło w płomieniach. Trzy osoby zginęły. Biegli wyliczyli prędkość

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dym pochodzący z pożarów lasów w zachodniej Kanadzie dotarł w tym tygodniu do Europy - podało Europejskie Centrum Monitorowania Atmosfery Copernicus (CAMS).

Dym z kanadyjskich pożarów dotarł do Europy

Dym z kanadyjskich pożarów dotarł do Europy

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl
"Gromadzili chore wręcz ilości szczątków ludzkich z całego świata"

"Gromadzili chore wręcz ilości szczątków ludzkich z całego świata"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Po wakacyjnej przerwie na antenę TVN24 wraca "Czarno na białym". Najbliższa premiera już 26 sierpnia. Program przygotowywany przez wielokrotnie nagradzanych dziennikarzy będzie można oglądać codziennie - od poniedziałku do czwartku o godzinie 20.30. Wszystkie reportaże będą dostępne też w portalu TVN24 GO - a większość z nich będzie można tam zobaczyć jeszcze przed emisją w telewizji.

"Czarno na białym" wraca po wakacyjnej przerwie na antenę TVN24

"Czarno na białym" wraca po wakacyjnej przerwie na antenę TVN24

Źródło:
Czarno na białym

Pierwszy odcinek wyczekiwanego przez widzów nowego sezonu "Odwilży" właśnie pojawił się na platformie Max. Czego spodziewać się po nowej odsłonie produkcji? Na ekranie zobaczymy dobrze znanych bohaterów, ale też plejadę gwiazd w rolach nowych postaci.

Pierwszy odcinek drugiego sezonu "Odwilży" już dziś w serwisie Max

Pierwszy odcinek drugiego sezonu "Odwilży" już dziś w serwisie Max

Źródło:
DD TVN, tvn24.pl

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najgłośniejszych filmowych premierach tego tygodnia. Na wielki ekran trafił między innymi film "Mrugnij dwa razy", który jest reżyserskim debiutem Zoë Kravitz. Prowadząca program opowiedziała też o sprzedaży najdroższej w filmowej historii figurki.

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Źródło:
tvn24.pl