Z boisk do samorządów. Sportowcy startują w wyborach

Źródło:
TVN24.pl
Wybory samorządowe już za mniej niż dwa miesiące. Kto w polskich miastach powalczy o prezydenturę?
Wybory samorządowe już za mniej niż dwa miesiące. Kto w polskich miastach powalczy o prezydenturę?
Marzanna Zielińska/Fakty TVN
Wybory samorządowe już za mniej niż dwa miesiące. Kto w polskich miastach powalczy o prezydenturę?Marzanna Zielińska/Fakty TVN

Medalistka olimpijska, legenda Korony Kielce, strzelec gola na Wembley i ekspert telewizyjny chcą zostać radnymi. Dwaj siatkarze chcą rządzić miastami - Olsztynem i Radomiem. Kto ze świata sportu zdecydował się wystartować w wyborach samorządowych 2024? Przejrzeliśmy listy.

Najbardziej znanym sportowcem w samorządzie był w ostatnich latach prezydent Kielc Bogdan Wenta, były zawodnik i trener piłki ręcznej - jako selekcjoner polskiej kadry wywalczył ze szczypiornistami wicemistrzostwo świata. Wenta rządził Kielcami od 2018 roku. Kolejnej jego kadencji jednak nie będzie - zrezygnował on z walki o reelekcję w nadchodzących wyborach samorządowych.

Ale samorządowe ambicje mają tu inni ludzie sportu. Prezes klubu piłkarskiego Korona Kielce, Łukasz Jabłoński, kandyduje z drugiego miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Do rady miasta próbuje się dostać z kolei piłkarz 50-lecia tego klubu, Jacek Kiełb. Były sportowiec, a obecnie członek sztabu szkoleniowego Korony Kielce został "jedynką" na liście Komitetu Suchański Bezpartyjni Koalicja dla Kielc.

O politycznych poglądach Kiełba pierwszy raz głośno było w 2013 roku. Wtedy, w rozmowie z portalem 2x45.com.pl, mówił: "Wiadomo, z kim kibice jadą, ja trzymam ich stronę, czyli bliżej mi do prawicy". Później wyraził swoje poglądy dotyczące homoseksualistów: "Na przykład obnoszenie się gejów ze swoją orientacją jest dla mnie absolutnie niedopuszczalne. Kto się tam chce z kim pukać, niech się puka, jego sprawa, z bejsbolem ganiać nie będę. Ale niech to robi za zamkniętymi drzwiami w czterech ścianach, nie chcę o tym wiedzieć. A już jakieś 'małżeństwa' czy adopcje - nigdy w życiu! Trudno byłoby mi wytrzymać, gdybym zobaczył na ulicy gości eksponujących genitalia czy całujących się. Jak widzę nieraz te parady, niedobrze mi się robi".

Z siatkówki przez Naczelną Radę Łowiecką

Nie będzie już Bogdana Wenty na fotelu prezydenta, ale ten - w innych miastach - mogą zająć ludzie sportu. Olsztynem chciałby rządzić były siatkarz Marcin Możdżonek, mistrz Europy w 2009 roku i świata w 2014 roku. O prezydenturę Olsztyna będzie ubiegał się z własnego komitetu wyborczego wyborców "Lepszy Olsztyn".

Zaznaczył, że zdecydował się na start po rozmowach z przedstawicielami różnych środowisk, którzy - jak mówił - są zgodni, że Olsztyn wymaga zmiany. - Pierwszą, najważniejszą rzeczą, jaką należy wprowadzić w naszym mieście, to przyciągnąć inwestorów, przyciągnąć biznes, który da lepiej płatne miejsca pracy. Musimy przyciągnąć kilka dużych firm, tak żeby ustabilizowały nasz rynek - oświadczył Marcin Możdżonek. Dodał, że w mieście nie ma problemu z bezrobociem, ale jest problem "ze spłaszczaniem się mediany wynagrodzeń" i trzeba je podnieść do takiego poziomu, żeby ludzie za dobrze wykonywaną pracę otrzymywali godną płacę. Wspomniał również, że potrzebne są inwestycje, które zaczną przynosić dochód miastu, a zmieniający się technologicznie biznes wymaga odpowiedniej oferty edukacyjnej ze strony olsztyńskich szkół średnich i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Możdżonek powiedział, że kandyduje z własnego komitetu, chociaż - jak zauważył - część mediów przypisywała mu różne sympatie polityczne i partyjne. Dodał, że przed ostatnimi wyborami parlamentarnymi zgłosiło się do niego pięć różnych komitetów z propozycją, żeby startował do Sejmu z ich list. - Odmówiłem wszystkim, niektórzy przyjęli to z pokorą, niektórzy się trochę na mnie obrazili, ale takie jest życie. Ja chciałem wejść do polityki na swoich własnych zasadach, bez żadnych afiliacji politycznych, po to, żeby coś faktycznie zrobić, a dużą czy może największą sprawczość ma się właśnie w samorządzie - stwierdził.

Po zakończeniu kariery sportowej w 2020 roku Możdżonek zajął się biznesem. Założył też fundację swojego imienia, która m.in. pomaga dzieciom i młodzieży realizować sportowe marzenia. Kilka miesięcy temu wybrano go na prezesa Naczelnej Rady Łowieckiej, organu nadzorczego w Polskim Związku Łowieckim. Ostatnio głośno było o polowaniu w gminie Purda (woj. warmińsko-mazurskie), w którym Możdżonek brał udział. Jeden z myśliwych zastrzelił na nim łosia.

Czytaj też: Wybory samorządowe 2024. Kto będzie prezydentem Olsztyna? Oto kandydaci

Prygiel powalczy o Radom

To nie jedyny siatkarz, który walczy o fotel prezydenta miasta. W Radomiu z własnego komitetu startuje Robert Prygiel. Nie miał on tak spektakularnej kariery jak Możdżonek, ale zdobył tytuł mistrza Polski i przez kilka lat grał też w kadrze narodowej, choć było to jeszcze przed czasami największych sukcesów Polaków.

Wśród najważniejszych zagadnień, jakimi chciałby się zająć, Prygiel wymienia: opiekę zdrowotną, stan dróg w mieście i pomoc dla przedsiębiorców. - Jeżeli w innych miastach opieka zdrowotna może działać skutecznie, to dlaczego nie w Radomiu? Jakość dróg – to nie jest żadna filozofia, to jest zwykła matematyka i koordynacja – mówił kandydat na prezydenta Radomia, ogłaszając swój start w wyborach. Zapowiedział także stworzenie przyjaznych warunków dla inwestorów zewnętrznych oraz dla lokalnych przedsiębiorców.

Robert Prygielfacebook.com/RobertPrygielOfficial

Według Prygla bardzo ważne jest stworzenie warunków dobrych dla ludzi młodych. - W 2050 r. – według danych GUS - będzie nas w Radomiu o 45 tysięcy mniej. Musimy zastopować ten trend, musimy pokazać młodym, że nasze miasto może być dla nas przyjazne – podkreślił kandydat na prezydenta Radomia.

Na jego liście do rady miasta (oprócz jego samego) znaleźli się inni sportowcy - pięściarz Michał Żeromiński i Mateusz Głuch, zawodnik MMA, brązowy medalista mistrzostw świata i pięciokrotny mistrz Polski.

Z kolei do Sejmiku Województwa Podkarpackiego dostać chce się Krzysztof Ignaczak, siatkarski mistrz świata z 2014 roku, przez wiele lat czołowy libero naszej kadry. Został "trójką" Trzeciej Drogi w Rzeszowie.

Citko, legenda Arki i byli gracze Lecha

Kto nie pamięta Marka Citki i jego słynnej bramki strzelonej Anglikom na Wembley? Były piłkarz swoją popularność spróbuje przekuć na mandat w Sejmiku Województwa Podlaskiego. Otwiera w Białymstoku listę PiS.

 
Marek Citko (2010 r.) TVN24

Z kolei legenda Arki Gdynia, najskuteczniejszy jej zawodnik w historii, Marcus Da Silva kandyduje do Rady Miasta Gdyni z listy Koalicji Obywatelskiej. 39-letni Brazylijczyk od 2017 roku ma polskie obywatelstwo.

- To w pewnym sensie pochodna mojej aktywności, w ramach której pomagam młodzieży, a szczególnie nastolatkom rozwinąć swoje umiejętności w grze – mówił w rozmowie z "Zawsze Pomorze" Marcus Da Silva. Jako swoją inspirację wskazuje dawnego kolegę z drużyny Rafała Siemaszkę, aktualnie posła z ramienia KO.

Do rady gminy Dopiewo (woj. wielkopolskie) ponownie kandyduje Justin Nnorom, były piłkarz Lecha Poznań, który po karierze został w Polsce i pracuje jako tłumacz przysięgły. Jest liderem listy KWW Sławomira Skrzypczaka Siła Gminy Dopiewo.

Justin Nnorom po zakończeniu kariery został w PolsceFacebook.com / Justin Nnorom

W sąsiednich Komornikach radnymi chcieliby zostać inni byli piłkarze "Kolejorza" - Zbigniew Zakrzewski i Arkadiusz Miklosik.

Olimpijczycy do samorządu

Małgorzata Hołub-Kowalik, mistrzyni olimpijska z 2020 roku w lekkoatletycznej sztafecie mieszanej 4x400 metrów, startuje do Sejmiku Zachodniopomorskiego. Została "jedynką" na liście Koalicji Obywatelskiej w Koszalinie, gdzie w latach 2016-2018 była miejska radną.  Radną Kalisza z list prezydenta tego miasta Krystana Kinastowskiego chce zostać kajakarka Marta Walczykiewicz, wicemistrzyni olimpijska z 2016 roku.

Marta Walczykiewicz
Marta WalczykiewiczMarta Walczykiewiczeurosport

Do rady gminy Komorniki (woj. wielkopolskie) stara się dostać też jej były trener Tomasz Kryk (KWW Gmina Komorniki OdNowa).

Radnym gminy Czerwonak (woj. wielkopolskie) chce zostać brązowy medalista olimpijski z 2020 roku w zapasach - Tadeusz Michalik. Startuje z listy wójta Marcina Wojtkowiaka, którą popiera Koalicja Obywatelska.

Jechali po bandzie

Na listach nie brakuje też przedstawicieli motosportu. Najbardziej znana postać to jeden z najlepszych polskich żużlowców w historii Piotr Protasiewicz, "jedynka" na liście Zielona Góra 2050 - jednym z dwóch komitetów prezydenta Janusza Kubickiego - do rady miasta. Zielonogórskim radnym z listy Koalicji Obywatelskiej chce też zostać Jacek Frątczak, były menedżer Falubazu i Apatora Toruń.

W Gorzowie Wielkopolskim do rady miasta startują byli prezesi Stali Gorzów - Ireneusz Maciej Zmora (KO) i Jerzy Synowiec, oraz były zawodnik tego klubu Marek Towalski (PiS).

Radnym z listy Koalicji Obywatelskiej w Grudziądzu może zostać Robert Kempiński, były żużlowiec GKM-u Grudziądz.

Do Rady Miasta Tarnowa z pierwszego miejsca na liście Koalicji Obywatelskiej startuje Piotr Wardzała, zawodnik Unii Tarnów. Dla żużlowca to kontynuacja rodzinnej tradycji - dotychczas radnym był jego dziadek (tym razem zrezygnował ze startu), a ojciec jest posłem.

Michał Finfa, menedżer i dyrektor sportowy Wilków Krosno, został "jedynką" do Rady Miasta Krosna na liście komitetu Samorządne Krosno prezydenta Krosna Piotra Przytockiego.

Do Rady Powiatu Ostrowskiego chce dostać się Waldemar Górski, prezes TŻ Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Jest "jedynką" Komitetu Wyborczego Wielkopolska 2050. To lista kandydatów Polska 2050 - wobec braku porozumienia z powiatowymi strukturami PSL, obie partie startują tu osobno.

Zimowe szaleństwo zamienią na ciepłe sale obrad?

Samorządową karierę chce zrobić też ekspert Eurosportu i były skoczek narciarski Jakub Kot. Został "jedynką" KWW Dla Podhala do Rady Miasta Zakopane.

Jakub Kot jest ekspertem Eurosportu
Jakub Kot jest ekspertem EurosportuJakub Kot jest ekspertem Eurosportueurosport

Radnymi w Zakopanem chcą zostać także była narciarka alpejska Małgorzata Tlałka-Długosz (PiS) oraz Szczepan Karpiel-Bułecka, narciarz freestylowy, wielokrotny mistrz Polski w tej dyscyplinie (KWW Przyjazne Zakopane).

Autorka/Autor:Filip Czekała

Źródło: TVN24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Przewodniczący PKW sędzia Sylwester Marciniak uznaje Izbę Kontroli Nadzwyczajnej Sądu Najwyższego. To widać po jego głosowaniu. On nawet chce nas zmusić do tego, żebyśmy my ją uznali. Nie ze mną te numery - powiedział w "Faktach po Faktach" mecenas Ryszard Kalisz, członek Państwowej Komisji Wyborczej. Jak mówił, Marciniak chce, aby członkowie PKW podjęli uchwałę w sprawie sprawozdania komitetu wyborczego PiS, którą w poniedziałek odroczono. Kalisz ujawnił, że szef Komisji próbuje wprowadzać ją tylnymi drzwiami. - Ja się trzymam prawomocnej uchwały PKW z poniedziałku - oświadczył.

Kalisz o szefie PKW: nie ze mną te numery

Kalisz o szefie PKW: nie ze mną te numery

Źródło:
TVN24

Uwaga na trudne warunki pogodowe w południowej Polsce. Na obszarach podgórskich w nocy i w niedzielę będzie mocno wiać, a w rejonie Dolnego Śląska mają pojawić się też intensywne opady śniegu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia.

Sypnie śniegiem i będzie mocno wiać. Ostrzeżenia

Sypnie śniegiem i będzie mocno wiać. Ostrzeżenia

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Wielki mufti Libii, szejk Sadik al-Ghariani wezwał w piątek wszystkich Libijczyków do zjednoczenia się i walki z Rosjanami, którzy przybyli do wschodniej części kraju z Syrii, skąd uciekli po obaleniu reżimu Baszara el-Asada.

Wielki mufti wzywa do walki z Rosjanami    

Wielki mufti wzywa do walki z Rosjanami    

Źródło:
PAP

Jak informuje rzeczniczka prasowa policji w Brzesku asp. sztab. Ewelina Buda, w sobotę na oświetlonym przejściu dla pieszych została potrącona 10-letnia dziewczynka. Dziecko trafiło do szpitala, a razem z nim jego matka, która została zahaczona przez lusterko pojazdu.

Na przejściu dla pieszych została potrącona 10-letnia dziewczynka. Trafiła do szpitala

Na przejściu dla pieszych została potrącona 10-letnia dziewczynka. Trafiła do szpitala

Źródło:
TVN24

Pierwszy dzień astronomicznej zimy nie jest w tym roku rekordowo ciepły, ale jak zaznaczyła synoptyczka IMGW Ewa Łapińska, widać tendencję do tego, że temperatura w tym okresie jest coraz wyższa. Po odwilży w tym tygodniu śnieg w górach zdążył już spaść, ale i tak jest go mało. W Zakopanem w sobotę leżały cztery centymetry białego puchu.

Cała Polska na czerwono. "Jest tendencja"

Cała Polska na czerwono. "Jest tendencja"

Źródło:
PAP, IMGW, tvnmeteo.pl

Sprawca zamachu w Magdeburgu przebywa obecnie w areszcie śledczym. Zarzuca mu się pięciokrotne morderstwo i usiłowanie zabójstwa ponad 200 osób. Wśród ofiar jest dziewięcioletnie dziecko. Trwa śledztwo w sprawie.

Atak w Magdeburgu. Policja o przesłuchaniu i ofiarach

Atak w Magdeburgu. Policja o przesłuchaniu i ofiarach

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, tvn24.pl, Reuters

Premier Węgier Viktor Orban nie lubi rozliczeń. Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu dla Marcina Romanowskiego - napisał w sobotę w mediach społecznościowych premier Donald Tusk.

Tusk o słowach Orbana. "Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu"

Tusk o słowach Orbana. "Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

W trakcie spotkania unijnych przywódców kanclerz Niemiec Olaf Scholz z irytacją zareagował na propozycję prezydenta Andrzeja Dudy dotyczącą rosyjskich aktywów - podał "Financial Times". Według relacji dziennika niemiecki polityk "warknął" na polskiego prezydenta, zaskakując tym pozostałych przywódców.

Media: Scholz "warknął" na Dudę. "Nawet nie używacie euro!"

Media: Scholz "warknął" na Dudę. "Nawet nie używacie euro!"

Źródło:
"Financial Times", PAP

Pijani rodzice, którzy "opiekowali się" trójką dzieci, pogryźli interweniujących policjantów. Odpowiedzą za narażenie nieletnich na niebezpieczeństwo oraz za naruszenie nietykalności mundurowych.

Pijani rodzice pogryźli interweniujących  policjantów

Pijani rodzice pogryźli interweniujących policjantów

Źródło:
KMP Lublin/tvn24.pl

Służby nie odkryły żadnych powiązań sprawcy zamachu w Magdebugu z islamskimi radykałami. Przeciwnie, mężczyzna miał być islamofobem i w dodatku sympatykiem skrajnie prawicowej partii AfD. - Prawdopodobnie stopniowo, być może w sposób niezauważony przez nikogo, radykalizował się - ocenił Łukasz Jasiński z PISM. Napastnik to pochodzący z Arabii Saudyjskiej lekarz psychiatra legalnie mieszkający i pracujący w Niemczech. Według Agencji Reuters, saudyjskie władze miały ostrzegać wcześniej Niemcy przed mężczyzną, który publikował ekstremistyczne wpisy.

Nazywał siebie "najbardziej agresywnym krytykiem islamu w historii". Kim jest zamachowiec z Magdeburga?

Nazywał siebie "najbardziej agresywnym krytykiem islamu w historii". Kim jest zamachowiec z Magdeburga?

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, TVN24, Reuters

Trzydzieści osiem osób zginęło w sobotę na południowym wschodzie Brazylii w wyniku zderzenia autobusu pełnego pasażerów z ciężarówką - poinformowała straż pożarna. W autobusie wiozącym 45 pasażerów pękła opona i kierowca stracił panowanie nad pojazdem.

Blisko 40 osób zginęło w zderzeniu autobusu i ciężarówki w Brazylii

Blisko 40 osób zginęło w zderzeniu autobusu i ciężarówki w Brazylii

Źródło:
PAP, Reuters

W Zambii aresztowano dwóch mężczyzn oskarżonych o próbę rzucenia uroku na prezydenta. Przy podejrzanych znaleziono amulety oraz żywego kameleona. "Spisek obejmował użycie czarów w celu skrzywdzenia prezydenta" - poinformował rzecznik policji.

Udaremniono zamach na prezydenta. "Spisek obejmował użycie czarów"

Udaremniono zamach na prezydenta. "Spisek obejmował użycie czarów"

Źródło:
PAP, BBC

2,2 miliona turystów przybyło na Kubę w 2024 roku. To o milion urlopowiczów mniej, niż spodziewał się rząd w Hawanie. Od kilku lat w kubańskiej turystyce widoczny jest kryzys.

Turystyczna zapaść na popularnej wyspie

Turystyczna zapaść na popularnej wyspie

Źródło:
PAP

Patrol obsługi autostrady A4 na wysokości gminy Rudzieniec (Śląskie) zauważył psa, przywiązanego do bariery. Policjanci z Gliwic poszukują osób, które mogły być świadkami porzucenia zwierzęcia lub są w stanie pomóc w ustaleniu jego właściciela.

Pies przywiązany do bariery na autostradzie. Szukają świadków

Pies przywiązany do bariery na autostradzie. Szukają świadków

Źródło:
tvn24.pl/KWP Katowice

Prawie 20 milionów euro w ciągu 10 lat przelały firmy farmaceutyczne na konta organizacji pacjentów w Polsce. Według ustaleń polskich naukowców sumy wciąż rosną - to potencjalnie groźne dla niezależności tych organizacji, bo czy te firmy płacą im bezinteresownie?

Producenci leków pompują coraz więcej pieniędzy w organizacje pacjentów. To może mieć złe skutki

Producenci leków pompują coraz więcej pieniędzy w organizacje pacjentów. To może mieć złe skutki

Źródło:
Fakty TVN

Pogoda na Boże Narodzenie. W święta aurę w Polsce ma kształtować silny i stabilny wyż. Czeka nas ochłodzenie. Ale czy ośrodek wysokiego ciśnienia przyniesie nam białe święta? Sprawdź w naszej najnowszej prognozie, czy gdzie jest szansa na śnieg.

W Wigilię "warunki w tej części kraju będą bardzo trudne". Najnowsza prognoza na święta Bożego Narodzenia

W Wigilię "warunki w tej części kraju będą bardzo trudne". Najnowsza prognoza na święta Bożego Narodzenia

Źródło:
tvnmeteo.pl

Do pewnej rodziny z amerykańskiego stanu Wirginia zawitał niespodziewany gość. Do domu przez komin wleciała sowa, która usiadła na szczycie choinki. Jej przegonienie nie było łatwe.

Wleciała do domu i usiadła na choince. "Zobaczyłam wielką sowę"

Wleciała do domu i usiadła na choince. "Zobaczyłam wielką sowę"

Źródło:
cbsnews.com, nbcwashington.com

Podwyższenie wieku emerytalnego to jedno z podstawowych działań - uważa dyrektorka Instytutu Statystyki i Demografii Szkoły Głównej Handlowej (SGH) profesor Agnieszka Chłoń-Domińczak. Według niej niski wiek emerytalny jest dyskryminujący szczególnie dla kobiet, które ze względu na krótszy czas pracy, otrzymują później niższe świadczenia.

Polska w obliczu kryzysu. "Już naprawdę jesteśmy w ogonie Europy"

Polska w obliczu kryzysu. "Już naprawdę jesteśmy w ogonie Europy"

Źródło:
PAP

Zbliża się koniec roku. Pora na podsumowanie najważniejszych, najbardziej interesujących tematów, którymi zajmowali się nasi reporterzy w "Faktach po Południu" TVN24. Wśród nich jest zdrowie, a dokładnie nasze kręgosłupy i ich złamania. Zdarza się, że objawy takiego urazu nie są oczywiste i nie zawsze do rozpoznania na pierwszy rzut oka. Kogo dotykają najczęściej i jak wygląda diagnostyka?

Objawy złamania kręgosłupa mogą nie być takie oczywiste. Jak dziecko mówi, że go bolą plecy, to warto to zbadać

Objawy złamania kręgosłupa mogą nie być takie oczywiste. Jak dziecko mówi, że go bolą plecy, to warto to zbadać

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Dramatycznie przeplatana rzeczywistość - okrutna wojna zmieszana z prozą życia. Meldunki o kolejnych zabitych i kartki ze świątecznymi życzeniami. W Ukrainie to codzienność.

"Nikt nigdy nie zrozumie bólu tych ludzi". Jak wygląda życie we Lwowie w cieniu wojny?

"Nikt nigdy nie zrozumie bólu tych ludzi". Jak wygląda życie we Lwowie w cieniu wojny?

Źródło:
Fakty po Południu TVN24
Kiedyś von Herbersteinowie, dziś powodzianie. O mapie wspomnień i bigosie w pałacu

Kiedyś von Herbersteinowie, dziś powodzianie. O mapie wspomnień i bigosie w pałacu

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Właściciel TVN - amerykański koncern Warner Bros. Discovery - rozpoczął proces sprzedaży firmy - podał w piątek Reuters. Do tych informacji odniósł się rzecznik WBD, podkreślając, że dla "Warner Bros. Discovery podczas podejmowania decyzji o sprzedaży, zachowanie niezależności newsów TVN jest priorytetem".

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Źródło:
Reuters, tvn24.pl
Tusk. Wróg numer jeden Viktora Orbana

Tusk. Wróg numer jeden Viktora Orbana

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najważniejszych wydarzeniach ze świata filmu i muzyki. W programie między innymi o filmie "Saint-Exupery. Zanim powstał Mały książę", który można już oglądać na dużym ekranie, a także o tytułach z szansą na nominacje do Oscara, które znalazły się na "krótkiej liście". Wspomniano też o specjalnym wyróżnieniu dla Toma Cruise'a.

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Źródło:
tvn24.pl