Kobiety wybrały Dudę. Kto mógł liczyć na męski elektorat?

Autor:
tmw
Źródło:
TVN24
Sondażowe wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich
Sondażowe wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckichTVN24
wideo 2/21
TVN24Sondażowe wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich

Na Andrzeja Dudę, według sondażu late poll, częściej głosowały kobiety niż mężczyźni. Podobnie jak na Rafała Trzaskowskiego i Szymona Hołownię. Największa różnica poparcia wśród płci widoczna jest w przypadku Krzysztofa Bosaka, kandydata Konfederacji. Poparło go 9,9 proc. głosujących mężczyzn i tylko 4,3 proc. kobiet.

Najwięcej głosujących kobiet wybrało Andrzeja Dudę jako swojego kandydata na prezydenta - wskazuje sondaż late poll zrealizowany przez Ipsos. Na ubiegającego się o reelekcję kandydata PiS zagłosowało 43,6 proc. kobiet przy 42,1 proc. poparcia wśród mężczyzn.

Podobną różnicę poparcia widać w przypadku Rafała Trzaskowskiego. Prezydent Warszawy w pierwszej turze wyborów zdobył 31,2 procent głosów kobiet i 29,2 proc. mężczyzn.  

Na Szymona Hołownię głosowało 15,5 procent kobiet i 12,4 procent mężczyzn. To największa różnica w podziale poparcia na płeć, w której dominują kobiety. 

Krzysztof Bosak, który uzyskał - według sondażu Ipsos - 6,9 proc. głosów, osiągnąłby znacznie lepszy wynik, gdyby głosowali tylko mężczyźni. Bosaka wskazało 9,9 proc. mężczyzn, a tylko 4,3 proc. kobiet. To największa różnica poparcia, biorąc pod uwagę podział wśród wyborców ze względu na płeć.

Sondaż late poll zrealizowany przez firmę Ipsos. Średni margines dokładności badania wynosi 2 punkty procentowe. 

Autor:tmw

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: PAP/Rafał Guz

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości