Donald Tusk: Jesteśmy dzisiaj w momencie zwrotnym. Rozstrzyga się znowu los Polski w tej części świata

Autor:
akr
/ prpb
Źródło:
TVN24
Tusk: jesteśmy dzisiaj w momencie zwrotnym
Tusk: jesteśmy dzisiaj w momencie zwrotnymTVN24
wideo 2/26
TVN24Tusk: jesteśmy dzisiaj w momencie zwrotnym

Dzisiaj, na te trzy tygodnie przed wyborami, rozstrzyga się znowu los Polski w tej części świata - powiedział Donald Tusk na wiecu w Otwocku. Jak mówił lider Platformy Obywatelskiej, choć jesteśmy w Unii Europejskiej, to rządzący "pozbawili nas pieniędzy" europejskich czy "niezależnych sądów". - De facto zabrali nam już tę Europę i 15 października możemy ją odzyskać - ocenił. Wiceszef PO, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podkreślał zaś, że "rządzący przez ostatnie tygodnie nie zaproponowali niczego, co dotyczy przyszłości". Na początku wiecu krótko przemawiała też posłanka Kinga Gajewska, którą kilka dni temu w Otwocku policjanci doprowadzili siłą do radiowozu.

Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk i wiceprzewodniczący PO, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowskim spotkali się w poniedziałek po południu z mieszkańcami Otwocka.

- My wszyscy, bez wyjątku, zasługujemy na dzień takiego publicznego szczęścia, takiej polskiej radości, że znowu otworzy się przed nami przyszłość, że znowu poczujemy, że okna i drzwi są otwarte, że znowu jest jakieś świeże powietrze - mówił Tusk. Dodał, że wierzy, iż "od 15 października ludzie znowu poczują, że to jest wolny kraj, że jesteśmy w sercu Europy, że niczego się nie musimy wstydzić".

"De facto zabrali nam już tę Europę i 15 października możemy ją odzyskać"

Wspominał, że "kiedy Polska zdobywała na nowo niepodległość i Polki, Polacy wybijali się na wolność, jednym z takich marzeń był powrót Polski do wielkiej wspólnoty Zachodu". - Do tej wielkiej cywilizacji, której my jesteśmy jako naród współtwórcami, której byliśmy pozbawieni przez złe losy, złe historie i do której to cywilizacji wróciliśmy na pełnych prawach. Jesteśmy dzisiaj w Unii Europejskiej - kontynuował.

Ocenił przy tym, że "jesteśmy dzisiaj w momencie zwrotnym". - Chciałbym, żeby do wszystkich Polek i Polaków dotarło to, co się dzieje właśnie w tych tygodniach, w tych dniach. Myśmy chcieli być w Europie, bo tam były wielkie pieniądze na rozwój Polski, bo to był wielki, wspaniały kontynent wolnych ludzi bez granic, gdzie każdy mógł sobie jeździć bez żadnych kontroli, do woli. Bo to był kontynent, gdzie w państwach rządziło prawo, a nie jakaś okrutna władza. Chcę wam powiedzieć, że dzisiaj, na te trzy tygodnie przed wyborami, rozstrzyga się znowu los Polski w tej części świata - powiedział Tusk.

Mówił też o tym, "co nam zgotowali rządzący". - Formalnie jesteśmy niby ciągle w Unii Europejskiej, ale pozbawili nas pieniędzy z Unii Europejskiej. Za chwilę mogą nam zamknąć granice, PiS nam może zamknąć granice, i znowu będziemy zamknięci, izolowani i osamotnieni - przekonywał. - Pozbawili nas praw, niezależnych sądów - kontynuował. Według lidera PO "de facto zabrali nam już tę Europę i 15 października możemy ją odzyskać".

- Nie pozwólmy, żeby oni cofnęli historię do tych najsmutniejszych kart. Żyjemy w momencie szczególnym i groźnym, i pełnym nadziei. Nie chcemy być sami, nie mamy powodu być sami. Mamy wszelkie szanse i prawa, żeby być bogatym narodem, coraz lepiej się rozwijającym, (narodem - red.) wolnych ludzi, bez granic, z poczuciem swobody, własnej godności i własnej wartości - prosił. I zaapelował: - To, co macie dzisiaj w sercach, 15 października musicie mieć na swoich kartach wyborczych.

Trzaskowski: dzisiaj rządzący próbują pobudzić najgorsze możliwe emocje

Trzaskowski podkreślał zaś, że "rządzący przez ostatnie tygodnie nie zaproponowali niczego, co dotyczy przyszłości". - Nie chcą prowadzić żadnej rozmowy na temat tego, co dla nas istotne - o służbie zdrowia, edukacji, czy psychologii dla młodych dzieciaków. Oni nie mówią o szansach europejskich. Oni tylko i wyłącznie budzą najgorsze emocje, jakie można sobie wyobrazić, tylko i wyłącznie przez cały czas szczują na kogoś - mówił wiceprzewodniczący PO.

Zwrócił uwagę, że - zgodnie z definicją - prawica ma przywiązanie do tradycji. - Dlaczego to nie mogą być nasze najlepsze tradycje, z których my, jako Polki i Polacy, jesteśmy dumni? - pytał. - My mam te cudowne tradycje otwartości, tolerancji, tę niesamowitą solidarności. Dlaczego nie możemy odwoływać się do tych dobrych tradycji? Dlaczego dzisiaj rządzący próbują pobudzić najgorsze możliwe emocje i cofać nas do tych momentów polskiej historii, z których dumni nie możemy być, do czasów głębokiej komuny albo czasów tuż sprzed wojny i pewnych aspektów debaty politycznej, którą można było wtedy usłyszeć? Dlaczego nie możemy starać się prowadzić normalnej rozmowy na temat przyszłości, używać argumentów? - pytał dalej prezydent Warszawy.

Powiedział, że jest przekonany, iż rządzący "przegrają te wybory, bo nie da się wygrać wyborów tylko na negatywnych emocjach".

Trzaskowski: dzisiaj rządzący próbują pobudzić najgorsze możliwe emocje
Trzaskowski: dzisiaj rządzący próbują pobudzić najgorsze możliwe emocjeTVN24

"Jarosławie: tutaj wszyscy są murem za mundurem, nie za twoim garniturem"

Tusk mówił również, że znów jest wiele "emocji wokół polskiego munduru". - W ostatnich dniach znowu PiS wymyślił kolejną domową wojenkę o mundur. Jarosławie: tutaj wszyscy są murem za mundurem, nie za twoim garniturem. Żeby to do ciebie dotarło - zaznaczył.

Według niego "nie szanuje polskiego munduru, nie szanuje polskiego wojska minister, który wtedy, kiedy zrobił straszny błąd z rosyjską rakietą, która spadła na Polskę, obrzucił najcięższymi oskarżeniami polskich generałów". - Chociaż sam od początku do końca odpowiadał za tę polityczną decyzję o nieszukaniu tej rakiety - dodał szef PO.

- Minister (Mariusz) Błaszczak lubi się przebierać w te mundurki. Premier (Mateusz) Morawiecki paraduje niczym trochę podstarzały harcerz też w mundurkach. Oni nie mają nic wspólnego z mundurami. Oni nie są zdolni do podjęcia jakiejkolwiek odpowiedzialności za twoje decyzje. A jeśli zdarza się jakaś sytuacja krytyczna, to są gotowi zrzucić całą odpowiedzialność na polskiego oficera, polskiego generała, bo to są tchórze, którzy nie mają nic wspólnego z uczciwym, kompetentnym, cywilnym nadzorem nad polskimi siłami zbrojnymi, nad wojskiem - ocenił Tusk.

"Jarosławie: tutaj wszyscy są murem za mundurem, nie za twoim garniturem"
"Jarosławie: tutaj wszyscy są murem za mundurem, nie za twoim garniturem"TVN24

Gajewska z apelem do wyborców

Na wiecu krótkie wystąpienia mieli również inni politycy PO, między innymi Kinga Gajewska, która przemawiała na początku spotkania.

Apelowała o udział w wyborach. - Każdy z was ma jakiś powód. Zajrzyj sobie w serce i pomyśl, jaki ty masz powód. Moim powodem są dzieci, nasze dzieci - żeby żyły w Polsce normalnej. Żeby każdy się szanował, nawet jak się ze sobą nie zgadza, żeby nikt nikim nie gardził, żeby dobro zawsze zwyciężało ze złem, żeby prawda zwyciężała z kłamstwem, żeby miłość zwyciężyła z nienawiścią - kontynuowała Gajewska.

- Nie oczekuję od ciebie heroizmu. Nie oczekuję, że będziesz chodził do TVP, że będziesz miał megafon. Ja to zrobię za ciebie (...), my wszyscy zrobimy to za ciebie. Ale oczekuję od ciebie jednej rzeczy, że 15 października pójdziesz na wybory i wtedy wybierzesz miłość, żeby miłość wygrała - dodała posłanka.

Kinga Gajewska z apelem do wyborców
Kinga Gajewska z apelem do wyborcówTVN24

Kilka dni temu, 29 września, Kinga Gajewska została w Otwocku siłą doprowadzona do radiowozu przez policjantów i do niego wciągnięta. Niedaleko odbywało się spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim.

Świadkowie zdarzenia wskazywali funkcjonariuszom, że jest to posłanka, a i ona sama - jak mówiła później w "Kropce nad i" - chciała się wylegitymować, ale trzymano ją za ręce. Policja natomiast w wydawanych później oświadczeniach pisała między innymi, że "policjanci nie znają wszystkich osób posiadających immunitet", a "niezbędną wiedzę uzyskują dopiero po okazaniu legitymacji". Opublikowano też nagrania z kamery na mundurze jednego z policjantów.

>> Różni politycy, różne działania policji. Jak funkcjonariusze reagują na zakłócanie wieców, przemówień i konferencji <<

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:akr / prpb

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Sześć osób nie żyje, a ponad 20 jest rannych po przejściu tornada przez centrum stanu Tennessee w USA. Jak poinformowały lokalne władze, wiele domów zostało zniszczonych, a dziesiątki tysięcy mieszkańców pozostaje bez prądu.

Tornada w Tennessee. Nie żyje sześć osób, ponad 20 jest rannych

Tornada w Tennessee. Nie żyje sześć osób, ponad 20 jest rannych

Autor:
bp//mrz
Źródło:
PAP, Reuters

W sobotę po południu w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie przedłużające zerowy VAT na żywność na kolejne trzy miesiące. "Tak wygląda skuteczna i ambitna polityka" - skomentował premier Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych. - Jakże się cieszę. Tak długo nas przekonywaliście, że nie da się z tym VAT-em na żywność. Teraz się okazuje, że jednak się da - powiedział Szymon Hołownia, marszałek Sejmu, komentując kilka dni temu zapowiedź wprowadzenia nowych przepisów.

Minister finansów na dwa tygodnie podpisał rozporządzenie o zerowym VAT na żywność

Minister finansów na dwa tygodnie podpisał rozporządzenie o zerowym VAT na żywność

Autor:
momo//mrz
Źródło:
PAP, tvn24.pl

Pogoda na dziś. W niedzielę 10.12 popada śnieg, śnieg z marznącym deszczem oraz sam deszcz. Warunki na drogach okażą się trudne, będzie ślisko. Aura niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie.

Pogoda na dziś - niedziela, 10.12. Wędrówka strefy opadów i niekorzystny biomet

Pogoda na dziś - niedziela, 10.12. Wędrówka strefy opadów i niekorzystny biomet

Autor:
anw
Źródło:
tvnmeteo.pl

Wołodymyr Zełenski weźmie w niedzielę udział w zaprzysiężeniu Javiera Mileia na nowego prezydenta tego kraju. Ukraińskie władze ostro potępiły rosyjskie plany zorganizowania wiosną wyborów prezydenckich na okupowanym terytorium. Z kolei według amerykańskiego Instytutu Badań nad Wojną zbliżające się wybory popchną rosyjskie wojsko w najbliższych miesiącach do utrzymania inicjatywy na froncie.

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Autor:
bp//mrz
Źródło:
PAP, Reuters, X, ISW

Polscy przewoźnicy musieli się dostosowywać do przepisów panujących w Unii Europejskiej, a ukraiński przewoźnik ich spełniać nie musi - mówił w "Faktach po Faktach" Dominik Mateńko, przewoźnik uczestniczący w blokadzie na granicy z Ukrainą. - To jest dziedzictwo rządów PiS-owskich i symbol tego, jak oni traktowali polską politykę wschodnią - komentował protest tirowców Paweł Kowal (KO), szef sejmowej komisji spraw zagranicznych.

Trwa protest przewoźników przy granicy z Ukrainą. Paweł Kowal: to symbol tego, jak PiS traktował politykę wschodnią

Trwa protest przewoźników przy granicy z Ukrainą. Paweł Kowal: to symbol tego, jak PiS traktował politykę wschodnią

Autor:
momo//mrz
Źródło:
TVN24

Piotr Woźniak, były minister gospodarki, były prezes PGNiG, w "Faktach po Faktach" komentował opinię ABW w sprawie budowy przez spółkę Orlen Synthos Green Energy tak zwanych małych reaktorów jądrowych. - Decyzja dla Polski, na szczęście, będzie zależała od kogoś innego - dodał.

Piotr Woźniak: jak się jedna grupa dyletantów spiera z drugą grupą dyletantów, to lepiej wyjść z sali

Piotr Woźniak: jak się jedna grupa dyletantów spiera z drugą grupą dyletantów, to lepiej wyjść z sali

Autor:
ks//mrz
Źródło:
TVN24

Europejskie Nagrody Filmowe 2023 rozdane. W najważniejszej kategorii Europejski Film doceniono "Anatomię upadku". Jego twórczyni Justine Triet nagrodzona również została za reżyserię i scenariusz. Nagrodę Europejska Aktorka otrzymała Sandra Hüller za główną rolę w filmie Triet. To kolejny wielki wieczór dla tego filmu.

Europejskie Nagrody Filmowe 2023. "Anatomia upadku" Justine Triet wielkim zwycięzcą

Europejskie Nagrody Filmowe 2023. "Anatomia upadku" Justine Triet wielkim zwycięzcą

Autor:
Tomasz-Marcin
Wrona
Źródło:
tvn24.pl

Prezydent Andrzej Duda w sobotę od godziny 9 szusował na nartach na dopiero otwartym wyciągu Czorsztyn-Ski (woj. małopolskie). - Obstawa co najmniej trzy auta, plus karetka i goprowcy w pogotowiu - przekazali nam na Kontakt 24 internauci. Obecność głowy państwa na stoku potwierdziła nam recepcjonistka hotelu w Czorsztynie.

Prezydent Andrzej Duda na nartach w Kluszkowcach

Prezydent Andrzej Duda na nartach w Kluszkowcach

Autor:
mag/tok
Źródło:
tvn24.pl

Odpady z Nitro-Chemu jak leżały na nielegalnych składowiskach, tak leżą - mówił na antenie TVN24 Filip Folczak, współautor reportażu "Wody Czerwone. Ile znaczą słowa Jacka Sasina?". - Te odpady nie muszą wybuchać, nie muszą płonąć. Po prostu one oddziałują każdego dnia na życie i zdrowie ludzi - dodał.

"Stanowią śmiertelne zagrożenie", "trafiają w ręce gangsterów, którzy zarabiają na tym miliony złotych"

"Stanowią śmiertelne zagrożenie", "trafiają w ręce gangsterów, którzy zarabiają na tym miliony złotych"

Autor:
ks//mrz
Źródło:
TVN24

Samochody osobowe paraliżowały ruch przy dworcu w Zakopanem. Wezwany na interwencję strażnik miejski poinformował kierowców, żeby poczekali na kontrolę. Jeden nie posłuchał i odjechał. Strażnik chciał go zatrzymać, został staranowany. Kierowcy groziło najwyżej 500 złotych mandatu, teraz może nawet trafić do więzienia. Nagranie ze zdarzenia opublikował "Tygodnik Podhalański".

Strażnik próbował zatrzymać auto, został staranowany. Nagranie

Strażnik próbował zatrzymać auto, został staranowany. Nagranie

Autor:
mag/tok
Źródło:
tvn24.pl
Żubrów coraz więcej. Wyrządzają szkody. Kto i dlaczego chciałby do nich strzelać?

Żubrów coraz więcej. Wyrządzają szkody. Kto i dlaczego chciałby do nich strzelać?

Tomasz
Słomczyński
Autor:
Tomasz
Słomczyński
Źródło:
tvn24.pl
Premium

Nowe ustalenia w sprawie odkrycia w siedzibie Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie komputerów wykorzystywanych przy transakcjach kryptowalutami. Jak ustaliliśmy, policjanci na zlecenie prokuratury dokonali przeszukań w mieszkaniach dwóch byłych pracowników firmy odpowiadającej za serwis techniczny budynku sądu. W wyniku działań mundurowych zabezpieczono "urządzenia elektroniczne". 

Kopalnia kryptowalut odkryta w budynku Naczelnego Sądu Administracyjnego. Policjanci w mieszkaniach pracowników

Kopalnia kryptowalut odkryta w budynku Naczelnego Sądu Administracyjnego. Policjanci w mieszkaniach pracowników

Autor:
Artur
Węgrzynowicz

W Poznaniu studenci okupują odebrany im akademik. Budynek jest w złym stanie. Studenci obawiają się, że Uniwersytet im. Mickiewicza go sprzeda. Studenci chcą wrócić do akademika po pilnym remoncie. Skarżą się, że nie stać ich na wynajmowanie kwater na mieście.

Studenci z Poznania walczą o akademik. "Każdy z nas się poczuł wyrzucony z własnego domu"

Studenci z Poznania walczą o akademik. "Każdy z nas się poczuł wyrzucony z własnego domu"

Źródło:
Fakty TVN

Obowiązujące od piątku ograniczenie prędkości do 30 kilometrów na godzinę w stolicy Holandii doprowadziło do tworzenia się dużych korków i irytacji kierowców, napisał dziennik "De Telegraaf". "Wyprzedzają nas nawet rowery i to nie tylko elektryczne" – narzekał jeden z nich.

Ograniczyli prędkość w europejskiej stolicy do 30 km/h. "To szaleństwo"

Ograniczyli prędkość w europejskiej stolicy do 30 km/h. "To szaleństwo"

Autor:
JW
Źródło:
PAP

Pracownik ochrony znalazł nad jeziorem w Wągrowcu (woj. wielkopolskie) nieprzytomną kobietę. Miała poważne obrażenia twarzy i była wychłodzona, trafiła do szpitala. Tego samego dnia policjanci zatrzymali jej znajomego. Jeszcze nikt nie usłyszał w tej sprawie zarzutów.

Pobita do nieprzytomności kobieta leżała nad jeziorem. Zatrzymali mężczyznę

Pobita do nieprzytomności kobieta leżała nad jeziorem. Zatrzymali mężczyznę

Autor:
mag/tok
Źródło:
tvn24.pl

47-letnia nauczycielka z przedszkola w Choceniu (woj. kujawsko-pomorskie) została zamordowana. Do zbrodni doszło na jednym z włocławskich osiedli. Podejrzany 26-letni syn kobiety przyznał się do winy. Prokuratura złoży do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Teraz grozi mu dożywocie.

Nie żyje 47-letnia nauczycielka, została zamordowana. Podejrzany jest jej 26-letni syn

Nie żyje 47-letnia nauczycielka, została zamordowana. Podejrzany jest jej 26-letni syn

Autor:
ng/tok
Źródło:
PAP

Donald Tusk bez wątpienia podzielił się władzą i to było wczoraj widać - tak Arleta Zalewska z "Faktów" TVN oceniła piątkowe spotkanie lidera Koalicji Obywatelskiej z przyszłymi ministrami. - Są ciekawe nazwiska w rządzie Tuska. Takie, które mają przyciągać uwagę - mówił dziennikarz Radia Nowy Świat Klaudiusz Slezak.

"Autorski pomysł Donalda Tuska" i resortowy "gorący kartofel". Dziennikarze o nowym rządzie

"Autorski pomysł Donalda Tuska" i resortowy "gorący kartofel". Dziennikarze o nowym rządzie

Autor:
ads/dap
Źródło:
TVN24

Sześć osób, w tym dwoje dzieci, trafiło w sobotnie popołudnie do szpitala po wypadku busa, który dachował na drodze ekspresowej S7 koło Waplewa (województwo warmińsko-mazurskie) - podała straż pożarna. Wśród poszkodowanych jest dwoje dzieci.

Wypadek na S7. Dachował bus, sześć osób w szpitalu

Wypadek na S7. Dachował bus, sześć osób w szpitalu

Autor:
ks
Źródło:
PAP

Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia. Miejscami prognozowany jest kilkunastostopniowy mróz. Możliwe są też opady marznące i roztopy. Sprawdź, gdzie aura będzie groźna.

Mróz, gołoledź i roztopy. Prawie cała Polska objęta ostrzeżeniami

Mróz, gołoledź i roztopy. Prawie cała Polska objęta ostrzeżeniami

Aktualizacja:
Autor:
jdw,ps,anw
Źródło:
IMGW

Sąd Najwyższy uznał, że kara finansowa wymierzona adwokatowi, który przez prawie trzy lata wprowadzał w błąd swoją klientkę, jest słuszna. Jednak oddalił kasację złożoną przez pokrzywdzoną, która dowodziła, że nałożona na mecenasa kara jest rażąco niewspółmierna - informuje serwis Prawo.pl.

Adwokat oszukiwał klientkę. Sąd Najwyższy go ukarał

Adwokat oszukiwał klientkę. Sąd Najwyższy go ukarał

Autor:
JW/ams
Źródło:
PAP

W wodzie przy tawernie w Gdyni Orłowie w sobotę rano znaleziono dryfujące zwłoki kobiety w wieku około 50-60 lat. Jak przekazała prok. Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, na razie nie stwierdzono udziału osób trzecich w zdarzeniu.

Zwłoki kobiety na plaży. Ciało dryfowało w wodzie

Zwłoki kobiety na plaży. Ciało dryfowało w wodzie

Aktualizacja:
Autor:
ng/tok
Źródło:
PAP

Prezydencka minister Małgorzata Paprocka zapewniła, że "nie będzie na pewno żadnego opóźnienia" w sprawie powołania nowego rządu. Powiedziała, że "środa przed południem to możliwy termin" zaprzysiężenia.

"Możliwy termin" powołania nowego rządu. "Pan prezydent nie będzie zwlekał"

"Możliwy termin" powołania nowego rządu. "Pan prezydent nie będzie zwlekał"

Autor:
ads/dap
Źródło:
PAP

Ryan O'Neal, aktor znany między innymi z roli w filmie "Love Story", nie żyje - poinformował jego syn Patrick O'Neal. Ryan O'Neal miał 82 lata.

Ryan O'Neal nie żyje

Ryan O'Neal nie żyje

Autor:
ads/dap
Źródło:
PAP, Reuters

Republikański senator wezwał amerykański rząd do wszczęcia śledztwa, które zbadałoby wpływ importu chińskiego czosnku na bezpieczeństwo narodowe. Republikański senator Rick Scott napisał do sekretarza handlu, twierdząc, że chiński czosnek jest niebezpieczny, powołując się na niehigieniczne metody produkcji.

Amerykański senator: chiński czosnek stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego

Amerykański senator: chiński czosnek stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego

Autor:
JW/ams
Źródło:
BBC

Dziennikarze tvn24.pl Justyna Suchecka-Jadczak oraz Piotr Szostak - autorzy cyklu tekstów "Willa Plus" - zostali laureatami Nagrody Specjalną Konkursu Reporterskiego imienia Marcina Pawłowskiego i Dariusza Kmiecika. W zakończonym konkursie przyznano również nagrody w kategoriach: Reportaż, News, Relacja reporterska, Operatorskie oko oraz Montaż/Grafika. Przypominamy finałowe i nagrodzone materiały.

Justyna Suchecka-Jadczak i Piotr Szostak z Nagrodą Specjalną w Konkursie Reporterskim im. Marcina Pawłowskiego i Dariusza Kmiecika

Justyna Suchecka-Jadczak i Piotr Szostak z Nagrodą Specjalną w Konkursie Reporterskim im. Marcina Pawłowskiego i Dariusza Kmiecika

Autor:
tmw
Źródło:
tvn24.pl

Ewa Kulik-Bielińska, dyrektorka Fundacji Batorego, została w sobotę laureatką Nagrody Obywatelskiej imienia Henryka Wujca. - Jest rzeczniczką i obrończynią organizacji społecznych w Polsce i Europie, działa na rzecz dobrego prawa dla działalności społecznej i obywatelskiej - brzmi część wygłoszonej na jej cześć laudacji. Wyróżnienie zostało wręczone podczas finału 23. edycji Festiwalu Filmowego WATCH DOCS.

Ewa Kulik-Bielińska laureatką Nagrody Obywatelskiej imienia Henryka Wujca

Ewa Kulik-Bielińska laureatką Nagrody Obywatelskiej imienia Henryka Wujca

Autor:
ks//mrz
Źródło:
tvn24.pl

Fala upałów nawiedziła australijski stan Nowa Południowa Walia. Temperatura przekroczyła tam 43 stopnie. Ponadto wybuchło tam 71 pożarów traw i buszu.

Ekstremalne upały, burze i ulewy. Pogoda w Australii jest jakby "na sterydach"

Ekstremalne upały, burze i ulewy. Pogoda w Australii jest jakby "na sterydach"

Aktualizacja:
Autor:
map
Źródło:
Reuters, ABC, Sydney Morning Herald

"Weekend cudów", czyli finał Szlachetnej Paczki, już za tydzień. By doświadczyło ich jak najwięcej osób, wciąż potrzeba chętnych do pomocy. Najwięcej Rodzin czeka na darczyńców w województwach: kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podkarpackim.

"Weekend cudów" już wkrótce. Setki rodzin wciąż czekają na darczyńców. "To są rzeczy, które zmieniają ludziom życie"

"Weekend cudów" już wkrótce. Setki rodzin wciąż czekają na darczyńców. "To są rzeczy, które zmieniają ludziom życie"

Autor:
momo//mrz
Źródło:
TVN24
Messi wplątany w wojnę Izraela z Palestyną. "Spalcie jego koszulki"

Messi wplątany w wojnę Izraela z Palestyną. "Spalcie jego koszulki"

Michał
Banasiak
Autor:
Michał
Banasiak
Źródło:
tvn24.pl
Premium

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę już po raz dziesiąty organizuje akcję "List od Mikołaja". Do 13 grudnia można zamówić wyjątkowy, spersonalizowany list od Mikołaja dla dziecka, nastolatka albo osoby dorosłej. Pięknie zaprojektowany, pełen osobistych szczegółów i ciepłych słów list zostanie dostarczony pod wskazany adres przed Wigilią. Całkowity dochód z akcji zostanie przeznaczony na działania Fundacji. 

Ostatnie dni akcji charytatywnej "List do Mikołaja". "Może być doskonałą okazją, żeby wyrazić miłość i troskę"

Ostatnie dni akcji charytatywnej "List do Mikołaja". "Może być doskonałą okazją, żeby wyrazić miłość i troskę"

Autor:
momo/ft
Źródło:
tvn24.pl

Co obejrzeć na małym i dużym ekranie? W "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg w każdą sobotę, opowiada w TVN24 o najciekawszych wydarzeniach i premierach ze świata filmów, seriali i muzyki.

Najciekawsze nowości na dużym i małym ekranie. Co warto obejrzeć? "Kadr na kino" w TVN24

Najciekawsze nowości na dużym i małym ekranie. Co warto obejrzeć? "Kadr na kino" w TVN24

Autor:
red.
Źródło:
tvn24.pl

Dziennikarze tvn24.pl, TVN i TVN24 są wśród nominowanych do tegorocznych nagród Grand Press. Nominacje otrzymali: Justyna Suchecka, Piotr Szostak, Wojciech Bojanowski, Filip Folczak, Olga Orzechowska, Maciej Duda, Łukasz Ruciński, Michał Fuja, Grzegorz Głuszak, Marcin Jakóbczyk, Piotr Świerczek, Robert Zieliński, Olga Mildyn, Ewa Galica, Marcin Gutowski, Edyta Krześniak, Piotr Jacoń, Adam Diehl, Piotr Karczewski, Michał Przedlacki, Łukasz Frątczak, Dariusz Kubik i Grzegorz Łakomski.

Nominacje dla dziennikarzy tvn24.pl, TVN24 i TVN do nagrody Grand Press

Nominacje dla dziennikarzy tvn24.pl, TVN24 i TVN do nagrody Grand Press

Autor:
red.
Źródło:
tvn24.pl

Śmierć wybitnego amerykańskiego polityka, sekretarza stanu, czyli ministra spraw zagranicznych i doradcy prezydenta Nixona do spraw bezpieczeństwa Henry Kissingera, wywołała lawinę nekrologów i komentarzy. Były zdawkowe i poważne. Mądre i głupie. Samodzielne i powtarzające cudze myśli. W tych publikowanych w polskiej prasie uderzał ton specyficznego zarozumialstwa.

Sztuka rozmowy

Sztuka rozmowy

Autor:
Maciej
Wierzyński
Źródło:
tvn24.pl